Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetek Aspergeres? Vagy mi...

Lehetek Aspergeres? Vagy mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy manapság divat mindenféle mentális betegséget diagnosztizálni magunknak, de itt nem erről van szó. Mindig problémáim voltak a szociális kapcsolatokkal, most, 24 évesen mondta ki valaki, hogy ez szerinte Asperger. Utánaolvasva tényleg illenek rám a tünetek.

Nehezen veszem észre, hogy mik mások igényei, mert annyira bele vagyok merülve a saját világomba. Pl valaki visz egy halom cuccot és ki kéne neki nyitni az ajtót, én nem veszem észre, hogy erre van szükség, ha nem mondja. Az ilyen dolgok miatt sokan önzőnek és érzéketlennek tartanak, ami nem igaz. Ha megkérnek valamire nagy örömmel segítek, bármi is legyen az. Pl nem sok ember vállalja, hogy hajnalban esküvőről hazaérve megsétáltasson 10 kutyát, mert a tulajnak váratlanul el kellett utaznia és a kutyák egész nap a kennelben voltak, én megtettem egy szó nélkül, mert megkértek rá. Önkéntes munkát is vállalok sokat. Szóval nem érzéketlen vagyok, csak nem veszem észre az apró vagy kevésbé apró jeleket.

Nem tudok a sorok között olvasni, nem értem az iróniát,a tréfát, utalásokat. Nem veszem észre a hazugságot. Nekem mindent a képembe kell mondani tisztán, világosan, mert különben nem értem. Ha filmet nézek valakivel, gyakran meg kell magyarázni, hogy az adott karakter miért reagált úgy, ahogy.

Vannak témák, amik a megszállottságig érdekelnek gyakran csak azokról tudok beszélni stb. Pl a fél gyerekkoromat azzal töltöttem, hogy a Szovjetunióról kerestem minden fellelhető infót, a másik felében meg a kutyákat tanulmányoztam. Voltak időszakok, amikor tényleg semmi másról nem lehetett beszélni velem, csak pl a magyar kutyafajtákról vagy ami éppen a mániám volt. Ezt mostanra igyekszem visszafogni, mert nagyon népszerűtlenné tett, de ha stresszelek, még gyakran visszaesek.

Gyerekként nagyon zavartak bizonyos anyagok, színek, pl semmi pénzért nem hordtam volna farmert.

Nem látom át az íratlan társadalmi szabályokat, emiatt gyakran bajba kerülök és nem tudom, hogy miért dühös rám már megint mindenki.

Vannak barátaim, de a baráti köröm nagyrészt olyan emberekből áll, akiket kivetett magából a társadalom. Többen közülük börtönben voltak, mások az érettségit sem tették le, illetve vannak, akik a pszichiátriai problémáik miatt nem tudnak beilleszkedni stb de időnként még ők is nehezen viselik a dolgaimat.

Én sokáig nem értettem, hogy miért nem tudok beilleszkedni bárhogy próbálkozom, de most valaki jött ezzel, hogy az Asperger tünetei illenek rám. Szóval szerintetek csak magamtól vagyok szerencsétlen vagy Aspergeres vagyok?


2016. szept. 14. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:

NEm teljesen kizárt, de nem is feltétlen stimmel. Ha tényleg Aspergeres lennél, akkor is ez valami enyhe forma lehet, az pedig nem igazán probléma, föleg ha megfelelö viselkedésterápiára mégy.


Létezik MO-on lehetöség felnött korban is a diagnosztizálásra, érdemes utána keresni. (Ezen az oldalon is olvastam megfelelö címet, meg tudod keresni)

2016. szept. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az aspergert, amit egyébként újabban autizmus enyhe formájának hívnak, igen komoly, több napig tartó tesztekkel lehet igazolni. Pl. az autizmus alapítványnál tudsz érdeklődni erről. Az én családomban is merült fel ilyen gyanú, de végül nem csináltattunk tesztet, nem lennénk sokkal beljebb attól, ha kiderül, hogy az illető enyhén autista, tök mindegy, már felnőtt, ráadásul sikeres is, csak vannak furcsaságai. A tünetek, amiket leírtál, persze, hogy lehetnek autizmusra utaló tünetek, de látszik, hogy utánaolvastál a témának és direkt ehhez kapcsolódó jellemvonásokat válogattál ki. Pl. a legtöbb gyerekkel előfordul, hogy valami komolyabban érdekli és attól még nem autista, éppen ezért kell megcsinálni a komplex tesztet.
2016. szept. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát ha ez mind igaz, akkor nem is feltétlenül annyira enyhe.


Az intelligenciád inkább magas vagy inkább alacsony?

2016. szept. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, inkább magas.
2016. szept. 16. 16:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, ezek Aspergeres tünetek.
2016. dec. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha jól kommunikálsz másokkal és a szemükbe tudsz nézni akkor nem az ellenkező esetben igen szerintem ez az asperger egyik fő jellemvonása én is az vagyok mellesleg...

Régen én is ugyanigy voltam ezzel de ez egy tanulható dolog mert sok esetben logikus...

Gondold át hogyan gondolkodik egy átlag ember és akkor menni fog csak pár jellemzőt kell találnod ami mindenkire jellemző...

2016. dec. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!