Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez amiatt van, hogy Aspergeres...

Ez amiatt van, hogy Aspergeres vagyok?

Figyelt kérdés

Gyerekként nem diagnosztizáltak, de valószínűleg Asperger-szindrómám van (orvos szerint, nem a netről beszéltem be magamnak).

Már kiskorom óta megfigyeltem magamon, hogy nem szeretek az emberek szemébe nézni, nagyon rosszul érzem magam, ha szemkontaktust kell tartanom valakivel. Viszont észrevettem azt is, hogy a világos szemű (kék, zöld, szürke) embereknek sokkal könnyebben a szemébe tudok nézni, és ezzel együtt velük sokkal jobban ki is jövök. Utólag tűnt fel, hogy pl. a családban mindig is a bátyámmal volt a legjobb kapcsolatom, és ő az egyetlen a családban, akinek nem barna a szeme. Meg szinte az összes közeli barátnőmnek és az eddigi összes fiúmnak is kék vagy zöld szeme van.

Ez lehet az autizmusom miatt?


2016. aug. 27. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Az asperger egy enyhe fokú autizmus és szerintem ha tényleg tudni szeretnéd, hogy van-e ilyen bajod, akkor keresd fel az autizmus alapítványt, ők kiderítik hosszú tesztek segítségével, hogy autista vagy-e (az asperger az nem létező kategória már, az is autizmusnak számít). Az, hogy egy doki , akinek talán nem is ez a szakterülete, azt mondta, hogy asperger gyanús vagy, semmit nem jelent. A kérdésedre csak akkor lehet válaszolni, ha papírod van a betegségről.
2016. aug. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Két pszichológus egymástól függetlenül mondta ezt nekem, azért gondoltam, hogy lehet benne valami. Sajnos itt, ahol élek, felnőttként nagyon nehéz papírt szerezni, de annyira nem is fontos nekem, hogy legyen papírom róla, nem sokat változtatna az életemen.
2016. aug. 27. 17:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Jó, én nem gondolom,hogy szemszín alapján szelektálnál, inkább véletlen lehet. Más betegségeknél jellemzőbb egy ilyen jellegű tünet, egy autista ha nem szeret más szemébe nézni, akkor senkiébe sem szeret, színtől függetlenül.
2016. aug. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Senkiébe nem szeretek, de a világos szeműeknél jobban rá tudom venni magam. Talán mert a világos szemszín jobban tetszik nekem, vagy nem tudom.
2016. aug. 28. 12:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Én diagnosztizált aspi vagyok és nálam is van hasonló szelektálás csak nem a szemeknél, hanem a kezeknél.

Szemekbe belenézek de vagy nagyon "művi" módon vagy kommunikációs szándék nélkül. A művi mód úgy néz ki, hogy mivel gyerekkorom óta arra kondicionáltak, hogy mások szemébe kell néznem, belenézek de csak nézek és nem tudom, hogy meddig kellene belenéznem vagy hogy melyik szemébe, aztán ezen bepánikolok és inkább nem nézek bele. A másik módszer, amikor megnézem valaki szemét, mert tetszik vagy érdekes (érdekel a szem felépítése) és az illető azt hiszi, hogy valamit akarok tőle, pedig csak az íriszét néztem hogy milyen szép...ilyenkor is bepánikolok. Mivel mindenhogy pánik a vége, inkább teszek a kondicionálásra és nem nézek rájuk. Jó ideje az orrnyerget nézem a szemük között, az nem zavar de mindenki azt hiszi, hogy "előírásosan" a szemükbe nézek.


Neked a szín szerinti szelektálás lehet amiatt, hogy a világos szemet valami jóval társítottad és emiatt ezek az emberek szimpatikusabbak, könnyebb a szemükbe nézni. Legalábbis nálam ilyen van a kezekkel. Alapvetően nem bírok semmilyen érintést, így bármit elkövetek, hogy a kézfogást (vagy ne adj isten puszit) elkerüljem. De van egy kéztípus, és ha a delikvens ilyennel rendelkezik, van hogy nekidurálom magam és a végén még kezet is fogok vele. A dokim szerint valami jó emlékkel társítom az ilyen kéz látványát és emiatt könnyebben sikerül legyőznöm a gátat a kézfogást illetően.

2016. aug. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Egyébként neked barna a szemed?
2016. szept. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Barna a szemem, és utálom. Bármilyen másik szemszín tetszene, de pont ilyen jutott nekem.
2016. szept. 7. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!