Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ha a nikotin,...

Szerintetek ha a nikotin, koffein és alkohol fogysztást teljesen abbahagyom, az fog segíteni valamit? 20/L

Figyelt kérdés

alkalmanként dohányzom, ugyan így alkalmanként iszom, koffeint meg napi szinten fogyasztok.

Most egy ideje az egyetem miatt szorongok nagyon... Szakemberhez amíg nem olyan súlyos nem szeretnék még fordulni.

Arra gondoltam hogyha ezeket abbahagyom akkor az valamit segít.. Vagy fizikailag vagy az életmódváltás. Ja és ezek mellett úgy tervezem hogy heti 1x eljárok jógázni meg 1x futni


2016. szept. 14. 12:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem a heti 2-3 alkalom keményen végigcsinált edzés segített. Sok év után a napi fekvőtámasz megmaradt.

A kávé-cigi kombó okozhat szorongást. Szerintem, ha heti 3X1-2 órát sportra szánsz, a "maradék időben" sokkal több anyagot tudsz megtanulni. A sportot mindenképpen fokozatosan kezd.

Én olyant is csináltam (vizsgaidőszak), hogy amikor felállok a székről 5 fekvőtámasz 5 guggolás. Nem megeröltető, de napi 10 fekvőtámasz "lazán összejött".

Mielőtt azt mondod, hogy adom a szuperment, eleinte 1 fekvőtámaszt tudtam csinálni (ezért került a képbe a guggolás), innen tornáztam fel 10-re az adagot.

A tapasztalatom szerint, erős mozgás mellett (edzőtábor) a kávé hatása is egész más. (napi 3 helyett 1 elég volt)

2016. szept. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amikor jól mennek a dolgaim (általában így szokott lenni), akkor semmit nem oszt-szoroz, napi pár kávé, 1-2 ital, pár szál cigaretta. Többre nincs igényem.


Amikor viszont kemény feladatok várnak rám, munkahelyen kb. 1-2 havonta van 2-3 tényleg húzósan kemény nap, akkor gyengeségből hajlamos lennék több kávét, italt, cigarettát szívni, ami a munkamorálomat már csökkentené. Helyette ilyenkor felszívom magam, és inkább keményen sportolok napi 2x1 órát, utána legyőzhetetlennek érzem magam.

2016. szept. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!