Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért hagy ki az agyam?

Miért hagy ki az agyam?

Figyelt kérdés
Gyakran nem tudok figyelni, elbambulok olyan szinten, hogy ha nem szólítanak meg nem veszem észre hogy hozzám beszélnek. Ha valaki elmond valamit másnap rá kérdezek mert nem emlékszem. Talán kicsit szorongok is, félek hogyha megszólalok nem vagyok elég jó. Azt tapasztaltam, hogyha boldog vagyok vagy sokan vannak körülöttem akkor történik meg ez velem. Egyetemen például nagyon kell koncentrálnom hogy tudjak figyelni, az esetek többségében ez úgy végződik, hogy a gondoltaim ott pörögnek, hogy milyen jól fogok teljesíteni/én leszek a legjobb/milyen jól megfogom érteni és végül nem maradok semmivel. Nagyon szeretnék ezen változtatni. 20L

2016. szept. 17. 09:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Keress rá arra, hogy awareness, azaz tudatos jelenlét és próbáld kezelni a stresszt. A stressz nem csak rombol, hanem bátorít is.
2016. szept. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tipp : Epilepszia jellemzője is lehet az "elbambulás", figyelemzavar és sok azok közül, amiket a fennálló állapotoddal kapcsolatban leírtál. ( Olvass utána : ABSENCE, PETIT MAL )

Bár kisgyermeknél gyakori ez a rohamféleség, tanárok, szülők legtöbbször fel sem ismerik , míg ki nem derül, hogy a gyerek nem "rosszaságból" "figyelmetlen , szétszórt". Szorongás, megfelelési kényszer, öröm és minden, ami az agy számára pozitív vagy negatív "sokk", kiválthat rohamot. (Pl. kisiskolás koromban ,

amikor megkaptam az első, hőn áhított bicajomat, kb . egy hétig ki se látszottam nagyrohamokból...és akkor még a mainál is durvább rohamaim voltak. :)

Azért említem ezt a betegséget, mint esetleges lehetőséget, mert nálam pl. 47. évem során jelentkeztek először a nagyrohamok között efféle kisrohamok.

Olyankor tudom, mi zajlik körülöttem, ha kérdeznek, válaszolok és arra, amit kérdeznek. Ha épp tv-zek, net előtt ülök, konyhában teszek-veszek...és bármit teszek , nem hagyom abba a cselekvéssort, kívülálló észre sem veszi, hogy egy félperces- perces rosszulléten vagyok túl. Utána kicsit fáradtabb, zavarodottabb vagyok, de én a roham után is emlékszem, mi történt, nálam ezek a rövidzárlatok nem okoznak tudatkiesést, "filmszakadást" vagy amnéziát. De ahány epilepsziás , annyiféle megnyilvánulás.


Vizsgáltasd ki magad epilepsziára és semmiképpen ne elégedj meg a háziorvosod véleményével, szakorvoshoz kérj beutalót. Ha azt mondják, hogy nem az, akkor is megpróbáltad, egy lehetőséget kizártál. Ha az, akár totál tünetmentessé is tehetnek és "kinőheted", illetve nem súlyosodik majd az állapotod, ha időben felismerik.

Mielőbbi egészséget, bármi is a probléma okozója!

Üdv mindenkinek!

2016. szept. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én ezt nem nevezném rohamnak és nem is jelentkezik napi szinten. Azt észlelem, hogy beszélnek és mozognak körülöttem de olyan mintha néha az agyam megpihenne vagy túlgondolna dolgokat.
2016. szept. 17. 10:51
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A "roham" szón ne akadj ki : nem tehetünk arról , hogy szinte észrevehetetlen dolgot is ilyen drasztikus kifejezéssel illetnek a szakemberek. A lényeg: tudjanak arról , hogy mi keseríti meg a hétköznapjaid, hiszen ez így nem normális dolog és rendkívül zavaró. Részint tisztában leszel azzal , amit úgy könnyebb elfogadni, részint ha tényleg más van a háttérben, ne maradj kezeletlenül. Míg nem tudod, mi rejtőzik ezen "figyelemzavaros" állapot mögött , azt sem tudhatod, hogyan "változtass" .

U.i. : imént nem ügyeltem eléggé, hogy odaírtad a korodat is: elnézésedet kérem :)

Üdv mindenkinek!

2016. szept. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!