Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mostanában sokszor tör rám a...

Mostanában sokszor tör rám a halálvágy elkeseredésemben. Nagyon mélyről jövő érzés és ijesztő. Nem akarok magamba kárt tenni, de félek, egyszer elborul az agyam és megteszem?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet velem, hogy pánikbeteg korszakaim 17 éves koromtól vannak, volt hogy évekig semmi, aztán bumm.... Aki ismeri ezt, tudja milyen. Most 26 éves vagyok. Jelenleg is pánikos, de pár hónapja betársult hozzá depresszió. Pontosan tudom az okait: Nagyon rossz családi körülményekből kerültem ki. Konkrétan menekültem anyámtól. Sohasem volt jó kapcsolatunk, nem igazán tervezett gyerekként születtem. Ez meg is látszódott a gyerekkoromon, meg az anyámmal való kapcsolatomon a mai napig. Együtt élek egy férfivel már 3 éve, akibe soha nem voltam szerelmes. Ő belém igen, és úgy amúgy jól kijövünk, de nem szeretem én őt igazán. Viszont csak ő áll mellettem. Mivel hetelős munkája van, csak szombat vasarnap van itthon. Ezt leszámítva egyedül vagyok itthon. Rendes munkahelyem nincs a pánikbetegségem miatt, 8 hónapja elvesztettem. Alkalmi itthon végzendő munkákkal foglalatoskodom csak. Szivem szerint elegedném már a párom, mert nem szeretnék vele se gyereket, se esküvőt, pedig a kezemet is megkérte már tavaly. Amúgy nagyon jó ember, tudom, hogy meg kellene becsülnöm, de egyszerűen nincsenek mély érzéseim iránta. Szerelmes egyszer 14 évesen és 20 évesen voltam, semmi több. Ha szétmegyünk, vissza kell költöznöm anyámékhoz, ahonnan elmenekültem, mert anyám régen is tönkre tett idegileg, és ha hazamegyek ott tényleg végem lesz, nem bírnám már. Hétköznap ha nincs itthon a párom, nem hiányzik , és nem várom,hogy hétvégén itthon legyen. Mostanába egyre többször felmerült részemről a szakítás, mert nem nagyon szeretnék vele élni. Sőt azt sem tudom elképzelni, hogy valaha bárkivel családot alapitsak, vagy túl komoly kapcsolatba kerüljek többet.

Sokszor elkap egy meg akarok halni érzés, de töm mélyről jön, hogy nem bírom. Úgy érzem a lelkem vágyja már a halált. Ilyenkor bepánikolok , sírni kezdek, hogy csak úristen nehogy valami öngyilkosságot kíséreljek meg. Anyámnak, meg a páromnak, meg igazából senkinek nem nagyon merem ezt monnndani, pedig sokszor fogtam sírva a telefont , hogy most kit hivjak fel, kinek sirjak, hogy tök komolyan nem akarok tovább élni. Nem akarom ráhozni a frászt senkire, hogy azt higyjék" ez hülye, ez meg akar halni" Egyszerűen nem látok kiutat. Antidepresszanst szedtem mar, de csak rosszabbul voltam tole. Nem talalok mar semmiben örömöt, nem érdekel semmi hosszútávon. Amikor rámtör a halálvágy, konkrétan megijedek magamtól, hogy hogy juthattam idáig.... Nincsenek céljaim, nem hiányzik az emberek társasága. Tudom, hogy nem tűnik annyira borzasztónak a helyzetem, mégis iszonyatnak élem meg. A párom se bánik csúnyán, csak azt hiszem nincs közös jövőnk. De ha ő elmenne egyszer végképp egyedül maradnék. Nem tudom jobb, vagy rosszabb lenne-e a helyzet. Nagyon frusztrál, hogy nem tudom megadni neki amit szeretne és amit meg is érdemelne, hogy szívből szeressem és szüljek neki, mert ő már nagyon szeretne gyereket, családot és tervezni velem, én viszont nem tudok ilyeneket elképzelni. De mással se. Kicsit olyan mintha menekülnék az élet elől. Mit tegyek? Nem hiszek az antidepresszánsokban. Az önfejlesztésben hiszek, de nem tudom hol, merre kezdjem .


2016. jún. 23. 17:35
 1/7 anonim válasza:
Szerintem probald meg a pszichologust. Nekem sem volt jo kapcsolatom anyukammal,de a pszichologusra barmikor barmiben szamithattam,kibeszeltet,olyan dolgokra jon ra amire meg te magad sem. sok sok kitartast neked:)
2016. jún. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Amiket írtál elég komoly problémák, ezt ne bagatelizáld el. Menj el egy jó(!) pszichológushoz és fejlezd magad. Én is pont egy ilyen mélypontról jöttem fel és nekem a terápia sokat segített. Én azóta szeretem a páromat,amióta megtanultam saját magamat szeretni. Talán enélkül senkibe se lehetünk szerelmesek úgy gondolom. Lehet jót tenne,ha elmondanád neki,hogy lelkileg üresnek érzed magad és depressziós is vagy. Lehet támogatná az ötletet,hogy terápiára járjál. Az antidepi elvileg átmenetileg tud ebben segíteni, több fajta is létezik, ezt ki lehet kísérletezni. De egyébként én is enélkül lettem jobban. Mit gondosz?
2016. jún. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Szerintem a legtöbb pszichológus maga is beteg, és a legtöbb nem is tud segíteni, maximum pótszerként, illetve valami perverz deviáns szórakozásként fogható fel, ami ideiglenesen enyhíti a fájdalmaid. Ismerek több pszichológia szakos hallgatót, néha anno én is bejártam néhány előadásra, illetve nekünk is volt pszichológia, csak kevesebb óraszámban.


Szerintem állj neki valami sportnak, és igyekezz azt komolyan venni! Idővel a sport, illetve annak a környezete, a hozzá kapcsolható emberek, tárgyak, helyek könnyen lehet, hogy meggyógyítanak!

2016. jún. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A párom az egyetlen ember, aki előtt nincs titkom. Nem is lehetne mert a vesémbe lát. Ő teljesen támogatja, hogy keressek pszichologust, még párterápiát is emlitett. Azt mondta ha eljárok dilidokihoz és helyrejövök és azután is el akarom hagyni, akkor elfogadja, de addig nem, mert szerinte beteg vagyok és nem biztos, hogy jól döntenék. Szekszárd, vagy max Pécs környékén kellene nekem szakember. Szekszárdon nem ad ki a google senki olyat, aki meggyőző lenne számomra. Csak 1-2 név telefonszámmal, de se egy fotó, se egy bemutatkozás..... Pécsen találtam, de az kicsit messzebb van és jóval drágábbak a tarifái, és nem nagyon vagyok eleresztve.
2016. jún. 23. 18:08
 5/7 A kérdező kommentje:
Jártam konditerembe 2 hónapig, nemigen lettem a szerelmese... viszont fogytam :) Az a bajom, hogy nincs célom. Nem lelkesítenek már úgy a dolgok, mint régen. Tegnap elkezdtem olvasni Csernus Imre A Kiút c könyvet.
2016. jún. 23. 18:11
 6/7 anonim válasza:

A volt nőm is imádta Csernust. Eddig egyetlen pasival sem találkoztam, akinek bejött volna. Szerintem is egy szánalmas alak. Szinte kizárólag folyton agyaló, pánikbeteg nők olvassák. Ez vajon mit jelent?


De nyugodtan keress pszichológust, ha szerinted használhat valamit; szerintem nem jók semmire egy olyan embernél, akinek van egy stabil, erős egyénisége.

2016. jún. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A pszichológus nem dilidoki. Másrészt a párod nagyon okosan viselkedik,hogy ennyre ismer,tudja a problémáidat és azt akarja,hogy azután gondold át a kapcsolatotokat miután rendbe tetted magad. Szerintem tedd ezt. Ha anyagilag is segít ebben főleg menj bele,mert fontos lenne.
2016. jún. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!