Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folytonos szorongás, idegesség?

Folytonos szorongás, idegesség?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Már lassan fél éve, minden nap reggel ébredéstől, este elalvásig folyamatosan ideges vagyok. Nem tudom, hogy miért. Különösebb okom nincs rá. Ha emberek közelébe megyek, akkor vagyok nagyon ideges, vagy ha valahova mennem kell. Amikor (nem csak egy ismeretlen ember), de valaki hozzám szól, akkor is ideges leszek, és konkrétan elkap a félelem érzet. De nem tudom, hogy miért. Ez valami betegség lehet? Vagy van valami ,,gyógymód,, erre, hogy ne legyek ok nélkül mindig ideges?
2016. szept. 19. 23:24
 1/9 A kérdező kommentje:
Az utóbbi időben eléggé fáj a gyomrom, és sok oldalon olvastam, hogy a sok idegességtől gyomorfekélyem is lehet.. meg, hogy minden betegség alapja az idegesség, és ezért is szeretnék találni rá valami ,,gyógymodot,, hogy ne legyek ideges.
2016. szept. 19. 23:26
 2/9 anonim ***** válasza:
Pszichológust javasolnek. En ilyet meg nem is hallottam. Nagyon rossz lehet. Biztos volt vmi kivalto ok a kezdetek kezdeten. Talan azt jellene feltarni es megszuntetni
2016. szept. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez szorongás. Elmehetsz pszichológushoz, segít majd relaxálni és megpróbálja megkeresni az okát. Próbáld ki addig is a citromfűteát, én szorongtam sokáig és ha nem is nyugtatott teljesen le, jelentősen enyhítette az állapotot
2016. szept. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az is lehet a kiváltó ok, hogy nevelőszülőnél élek. De a kiskoromból emlékszem pár rossz dologra, amit az anyukám csinált velem? (amikor sirtam, egyszer az ollót belevágta a kezembe, egyszer a parázsba belelökött, és egyszer egy késsel szándékosan belevágott az ujjamba) csak ennyire emlékszem, ez is nagyon régen volt. Csak erre bírok gondolni. Tudom, elég hihetetlenül hangzik, de tényleg kiskoromban anyukám ezt csinálta velem, ha bizonyiték kell, le tudom fényképezni, és linket kirakni ide róla, mert a sebhelyek még megvannak. Meg ez is lehetetlenül hangzik, de kiskoromban egy kutyával éltem kint az udvaron kb. fél évig. tényleg elég hihetetlennek hangzik, de sajnos így volt. Mind 1. ezek is lehetnek ,,kiváltó,, okok a folytonos szorongásra?
2016. szept. 19. 23:46
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon nem mindegy😞. Veled olyan szornyu dolgok tortentek, h ebbol egyetlen egy is elég lenne ahhoz, h ilyen érzéseket valtson ki beloled. Nem tudom, hany eves vagy, de meg kellene beszelned a neveloszuleiddel, h eljarhass pszichológushoz.
2016. szept. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
15 èves vagyok. A nevelöszüleimmel már beszèltem erröl, de azt mondták, hogy csak be beszèlem magamnak, hogy folyton idegesnek kell lennem. Nagyon nem èrdekli öket.
2016. szept. 20. 10:48
 7/9 anonim ***** válasza:
Ennel sokkal jobban kellene erdekelnie oket, hiszen biztosan tudjak, h mi tortent veled, mielott hozzajuk kerultel. Nem igaz, h csak bebeszeled magadnak. A suliban nincs iskola pszichológus v egy szimpatikus tanar, aki segitene, h eljuss egy szakemberhez?
2016. szept. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tudnak róla, de láthatóan nem nagyon érdekli őket. A suliban a tanárokat nem érdeklik a diákok problémái, bunkók is. Egy tanárt sem láttam még a sulimban, aki rendes lett volna. Csak az a baj, hogy erősbödik ez az idegesség, szorongás, mert most már ha órákon is felszólít a tanár, vagy kihív felelni, nem bírok megszólalni, pedig tudom az anyagot, mindig készülök. Szünetekben még a barátaimmal is szoktam tanulni. Vagy ha például ének órám van, és felelünk, akkor sem tudok énekelni.
2016. szept. 20. 15:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Keresned kellene egy felnottet mindenképp, aki segit a pszichológushoz jutasban. Probald meg esetleg ujra es ukra a neveloanyukadnal. Lehet, h elsore nem foglalkozott vele, de ha rlegsokaig ragod a fulet, talan meggyozheted
2016. szept. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!