Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline személyiségem...

Borderline személyiségem miatt nagy hangulatingadozásaim vannak. Pszichiáterem szerint nem súlyos. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Körülbelül fél éve fordultam pszichiáterhez mert nagyon erős érzelmi hullámzásaim voltak.Tehát egyszer nagyon jól éreztem magam, aktív voltam és sokat beszéltem máskor pedig alig bírtam menni olyan gyenge és erőtlennek éreztem magam és az volt a durva hogy ezek az ingadozások másnak is feltűntek a környezetemben. A barátaim mondták hogy nagyon változékony vagyok és labilis nem lehet tudni mikor van jókedvem. Legjobb barátom aki a párom is mondta hogy nagyon hangulatember vagyok. Erre azt gondoltam hogy felkeresek egy pszichiátert hátha az meg tudja fejteni mitől is ingadozik a hangulatom ennyire és miért van néha nagyon jókedvem máskor meg napokig ki se tudok kelni az ágyból.


Na szóval elmentem a magánorvoshoz akinek fizettem tízezer forintot beszélgetett velem fél órát és adott egy diagnózist F0630 meg F41.1 amit nem tudom hogy mit ejelnt valamint felírt gyógyszereket hogy szedjem majd helyrejövök tőle. Szóval el is kezdtem szedni fél éve és kiegyensúlyozottabb a hangulatom mellette járok pszichoterápiára.


De hogy mi a bajom azt nem tudom mert a kezelőorvosom azt mondja nem annyira súlyos.


Diagnózis: F0630, F41.1 a gyógyszerek erősek amiket szedek: Lamolep, Cipralex, ??


Mit jelentenek a diagnózisaim súlyos esetnek számítok amúgy?



2016. jún. 27. 21:17
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Google a barátod és wikipedia a barátnőd....
2016. jún. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Képes voltál fél évig szedni a gyógyszert és eszedbe se jutott megkérdezni az orvostól, hogy ugyan mondd már meg mi a bajom, de még csak a gyógyszer használati utasításait sem olvastad el, amin rajta van, hogy mire írják fel??? Vagy kamu, vagy ... nem tudom, számomra ez hihetetlen.

Google a barátod. Amiket kaptál, azok BNO kódok, a házipatikának van ilyen keresője, beütöttem:

F0630 Organikus hangulat- (affektív) zavarok

F41.1 Generalizált szorongás


Semmi köze mellesleg a borderlinehoz, már a tünetek alapján amiket leírtál sem hasonlít ahhoz. A borderline nem hangulatember, hanem egy súlyos személyiségzavarban szenvedő, akinek a társas viszonyai erősen károsodottak.


Egyébként én kivizsgáltatnám magam a helyedben, hogy nincs-e ételallergiád.

Ha a doki szerint organikus eredetűek a hangulatzavarok, simán lehet az is a háttérben.

2016. jún. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A gyógyszerek tudom hogy szednem kell mert ha nem akkor rosszabul leszek. A betegstájékozatót is elolvastam és ott írták hogy depresszióra van mindkettő. Csak kíváncsi voltam hogy pontosan mi a betegségem.


Orvos ezeket írta első vizitkor: 27 éves férfibeteg érkezik magánrendelésre hangulati élet meghatározott zavarai miatt. Első vizit során megjelenése átlagos, normál intellektus, frusztrációs tolerancia csökkent, irritábilis, expanzív, figyelme szórt, stresszre érzékeny, frontális lebeny sérülés kimutatható, hangulat labil, szorongás és idegesség észlelhető

2016. jún. 28. 00:01
 4/27 anonim ***** válasza:
Azt nem értem, hogy ezt miért nem beszéled meg sem az orvossal, sem a pszichológussal.
2016. jún. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Egyébként a borderline-t felejtsd el mint diagnózist, főként ha magad állítottad fel... köze sincs az itt leírtakhoz. A frontális lebeny sérülése hogyan kimutatható, volt valami baleseted?
2016. jún. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Igaza van a többieknek,honnan vetted ezt a borderline dolgot? Az orvos nem adott neked ilyen diagnózist. Valamint a tüneteid sem utalnak arra. Nagy sláger ez a borderline,pedig komoly zavar. Ma már mindenki borderline,akinek bármilyen pszichés problémája van. Valójában a többségnek halvány gőze sincs,miről is szól valójában ez a személyiségzavar. Neked meg maximun hangulatzavarod van. Ha jobban vagy a gyógyszerektől,szedd őker. Fél év után már kell hatásnak lenni,ha hat. A hangulatingadozás nem kellemes,nem árt kezeltetni.
2016. jún. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Az én dokim Scippát írt fel a Cipralex helyett mert ugyanaz a hatóanyag csak olcsóbb.

Majd mondd meg ezt a dokinak.

2016. jún. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
2016. jún. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

meg tízezret fizettél???

szerintem ezt támogatja a tb, én világéletemben ingyen jártam pszihomókushoz

2016. jún. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

6-os válaszoló!!


Onnan vettem hogy olvasgattam a neten különböző pszichés zavarokról és a borderline nagyrészt passzol rám. És ezért gondolom hogy ilyen zavarom is lehet még. Majd megyek júliusba dokimhoz elmondom neki hogy milyen betegségem van ezt a borderline személyiségzavart. Szerintem meg fog erősíteni benne.

2016. jún. 29. 16:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!