Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy 17 éves versíró lánynak...

Egy 17 éves versíró lánynak lehet jövője egy ilyen világban?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy vers-és rajz pályázatra az iskolánkban. Nem túl sokan, kb 20-an jelentkeztek talán a 943 főből. Három hétig dolgoztam a rajzaimon, mire elkészültek, (összesen három darabot küldtem be.)

A verseim közül pedig a Szakítás c. versemet küldtem be, ami egy egész oldalas, 11 versszakos. Mindenki megdicsér hogy szépen rajzolok, és hogy jók a verseim. A barátnőm is mondta hogy nagyon jók. Mellesleg az anyja festő, és ő is az..

Na, a lényeg:

Ma volt a kiállítás, és az én rajzaimat, mind legalulra rakták. Na, mindegy gondoltam...ez csak mellékes. Aztán az eredményhirdetés volt a nagy csalódás. Semelyik helyezésbe nem kerültem bele. Akkor mosolyogtam, aztán kirohantam a wc-be és nagyon sírtam. :(

Megnéztem annak a lánynak a rajzait, verseit aki első lett...Hát mondanom se kell, összesen 2 versszakos a verse, és ilyen szavakat használ hogy: idióta, barom.stb

EZ LENNE A MŰVÉSZET??

EZT KELL DÍJAZNI??

Mi értelme az erőfeszítéseknek, ha sehol sem érdeklik az embereket a szép érzések, gondolatok??


Kérlek adjatok valami reményt! :(

Próbálok valamit kezdeni az életemmel. Próbálok ember lenni, embernek maradni...


Mit tegyek? :(


2010. ápr. 23. 17:17
 1/10 A kérdező kommentje:
a a barátnőm persze nem velem egykorú, hanem 26 éves
2010. ápr. 23. 17:20
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

"és ilyen szavakat használ hogy: idióta, barom.stb

EZ LENNE A MŰVÉSZET?? "


-na ebből látszik, hogy nem túl sokat értesz a művészethez... Attól, hogy összeírsz 11 versszakot, attól az még lehet baromi unalmas, amit egy 2 versszakos versecske lealáz minden értelemben.

2010. ápr. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

Nem hosszra mérik a művészetet, így annak semmi alapja, hogy te verssszakszámra hasonlítod össze az alkotásaitokat.

És igen, ez a mai művészet, ha esetleg hallottad volna azt a fogalmat, hogy posztmodern, akkor nem kérdeznél ilyeneket!

2010. ápr. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

egy szóval sem mondtam hogy én a mennyiségre megyek rá!

ÉN ennyi versszakba tudok minden érzést belevinni...Az sem zavar, ha egy vers rövid, csak ezeket az "idióta" meg "barom", meg ilyen szavakat hagynák ki a versekből. Végigolvastam a verset, és nem mondott sok újat...

2010. ápr. 23. 20:57
 5/10 anonim ***** válasza:
Másold ide a versedet és megmondom jó-e !
2010. ápr. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen válaszokat nem kéne adni egy 17 éves lánynak, mert teljesen elveszitek az önbizalmát! Én is voltam ilyen helyzetben jól szavaltam, de hadd ne mondjam nem vagyok az a tipikus cica baba és mielőtt bárki valami ronda kifejezést használna rám az se vagyok csupán nem kenek magamra 5 kiló púdert nem festettem magam SOHA kivéve (szalagavató) meg rocker voltam állandóan feketében jártam és ez se tetszett sokaknak a lényeg, h iskolai ünnepségeken olyan ember mondta el a verseket, bevezetőket, akik még jó formán olvasni se tudtak én meg, aki jól és ezt mások is dicsérték nem! Fájt, de leszartam!De 2 vers szakos verssel is olyat szólt az előadásom, h azt mindenki emlegette és itt most nem voltam beképzelt tehát nem a hossz a lényeg! Aki tehetséges az kitűnik ezt hidd el Az élet már csak ilyen tudni kell veszteni is neked is ezt tanácsolom! Mindig vannak és lesznek az életben kivételezések csak nem biztos, h pont te leszel a kivételezett! Ehhez hozzá kell szokni, de SOSE ADD FEL ÉS HARCOLJ! HIDD EL MEGÉRI!
2010. ápr. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én már nyertem egy országos versenyt a témában, szívesen elolvasnám amit írtál.
2010. ápr. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

El kel döntened hogy kinek akarsz megfelelni. A tömegnek a zsűrinek vagy magadnak. Őszinte és hiteles szerintem csak az utóbbi esetben lehetsz.


Ehhez csak egy idézetet a kedvenceim közül:

"A siker csak akkor meghatárózó számodra, ha vesztes vagy." /Osho/

2010. ápr. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az a nagy igazság, hogy az összes művészeti dolog megítélése nagyon is szubjektív. Tehát kiértékeléskor nagyon benne van az értékelő személye és ízlése.Vannak objektív szempontok is (pl ecsetkezelés, rímfaragás stb) de sajnos ez egy ilyen ágazat, ahol nincs jobb vagy rosszabb csak más.

Szerintem egy versíró lánynak simán van jövője és létjogosultsága a mai világban, csak ne add feé az első kudarcnál. Keress meg egy kisebb kiadót, aki esetleg segítségedre lehet egy kötet kisebb példányszámú megjelentetésében és el lehet indulni az ismertség felé.

Minél több emberrel ismerteted meg az alkotásaidat (mindegyik műfajt) annál hitelesebb képet kapsz visszajelzés ügyileg. Személy szerint én már segédkeztem "amatőr" költőnek, írónak a megjelenéshez és volt, hogy egész jóra sikeredett. Csak mondom: az első kudarcnál nem szabad feladni. Különösen, ha hiszel is abban, amit csinálsz.

2010. ápr. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hadd lássam én is a versedet! :)
2010. ápr. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!