Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan, aki elment pszichiá...

Van olyan, aki elment pszichiáterhez és azt mondták neki, hogy egészséges?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem, mert ilyen esetről még nem hallottam :)

2016. szept. 21. 15:45
 1/6 anonim válasza:
Szia ! Akkor már ketten vagyunk.
2016. szept. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs :D


Valamiből nekik is meg kell élni...

2016. szept. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen nincs, de nem azért, mert direkt akarnak rádbeszélni valami betegséget, hanem azért, mert pszichiáterhez eleve olyan megy, akinek valami baja van már. Az azért nem olyan, mint a háziorvos, ahova unatkozó nyugdíjasok járnak csak úgy beszélgetni. Ha valaki pszichiáterhez fordul, ott valami tényleg nincs rendben.
2016. szept. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg, aki szemorvoshoz készült, de a rossz látása miatt a pszichiáterhez nyitott be.

De alapvetően mindenkin diagnosztizálnak valamit. Nem is csoda. Senki nem normális ezen a világon.

2016. szept. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Biztosan van valami baj azzal, aki pszichiáterhez fordul. És ezt most nem gúnyosan értem, hanem szó szerint: úgy érzi, hogy szüksége van valakire/valamire, ami segít. De közben milliónyi helyen látom az öndiagnosztizáló tinédzsereket, akiknek semmilyen szakismerete sincsen a diagnózisfelállítással kapcsolatban. Még egy pszichiáternek sem annyi a diagnózisfelállítás, hogy ránéz a betegre, rengeteg-rengeteg tesztet töltet ki vele és nem egy alkalommal beszélget a páciensével ahhoz, hogy pontos legyen a diagnózis. Épp ezért nem csodálkoznék egy olyanon, ha valakinek azt mondanák, hogy csak magát hülyítette bele a betegségébe.


Első: nekem sajnos nem mondtak ilyet, és ráadásul nem is magamtól fordultam dokihoz. 18 alatt nem volt választási lehetőségem. :( Ezért is visel meg nagyon, hogy van, aki szándékosan beteg akar lenni, beteg barátokat keres és büszke arra, ha diagnózist kap. Egyszerűen nem értem én a világot :( Ha valaki tényleg beteg, akkor az meg akar gyógyulni, mert tudja, hogy mennyire borzasztó egy ilyen állapot. Bocsi a hosszú bejegyzésért :$

2016. szept. 22. 12:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdezi, neked mi a betegséged ha nem titok?
2016. szept. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!