Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy mehetek pszichológushoz...

Hogy mehetek pszichológushoz vagy ha kell, pszichiáterhez?

Figyelt kérdés

Természetesen a pszichológus meg tudja ítélni, hogy kell-e pszichiáter. Viszont sajnos diák vagyok, egyellőre dolgoznom sem lehet, csak 16 után (októberben töltöm be, de akkor meg az iskola miatt lehetetlen diákmunkázni). Azt hallottam, hogy nem igazán végzik rendesen a munkájukat a TB-s pszichológusok, persze kivétel mindenhol van. Tehát egyellőre azt sem tudom, hova tudnék fordulni vagy kihez, mert sajnos fizetni nem tudok. A másik, meg ha még is felmerül a pszichiáter kérdése, az anyám ápolónő és rengeteg egészségügyis embert ismer és ha lehet ilyet mondani, szinte minden pesti orvos, pszichiáter, ápolónő ismeri őt, tehát a családunkat is, azt viszont meg nem akarnám, hogy ez a dolog eljusson hozzá.

Teljesen tanácstalan vagyok már. Persze ha betöltöm a 18-at, akkor könnyebb dolgom lenne és ha eddig kihúztam ilyesfajta segítség nélkül, valószínűleg addig is menne. De már azért jó lenne valami. Iskolapszichológushoz járok, de őszintén szólva semmi értelme. Megkérdeztem, hogy milyen dolgok miatt kéne szólnia a szülőnek vagy az osztályfőnöknek és amint felhozott pár példát, inkább a lényegi dolgokról nem is tájékoztatom, csak felületesen beszélgetünk és még csak véleményt sem formál semmiről, csak kérdezget és ennyi. Ez történt egy év alatt.


2016. aug. 25. 17:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Háziorvoshoz tudsz fordulni, aki pedig tovább küld, ha szükségesnek ítéli, akkor pszichológushoz, ha pedig úgy ítéli, akkor pszichiáterhez.

Az orvosi titoktartás pedig minden orvost köt, függetlenül attól, hogy ismeri-e anyukádat vagy sem.

Én pánikbetegség és szorongás miatt jártam pszichológushoz. Engem a háziorvos irányított el a megfelelő helyre. TB alapon jártam, nekem nagyon jó tapasztalatom volt a pszichológussal, akihez jártam. Pár hónap alatt teljesen rendbe jöttem.

2016. aug. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem igazán értelek!Ha problémám van ,akkor segítséget kérek.E helyett te azon problémázol,hogy ha segítséget kérsz,akkor ki fogja megtudni,hogy segítséget kértél?Te nem ebben a világban élsz?Miért nem mered felvállalni önmagadat?
2016. aug. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A háziorvosom sajnos a nénikém, aki egyben a szomszédom. És sajnos nálunk hiába az orvosi titoktartás, orvost meg nem engednek váltani.
2016. aug. 25. 17:55
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Ne érts félre, ha nekem a fél családom orvosi berkekben dolgozna és szükségem lenne segítségre, akkor hozzájuk fordulnék. Sőt, ha olyan emberek, akkor eleve segítenének is.
2016. aug. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#2: Akár milyen hihetetlen, nem mindenki kérhet csak úgy segítséget. Tudod, másokat ez bajba is hozhat. Én pedig azért jöttem ide, hogy hátha esetleg valakinek van ötlete, honnan és hogyan kérjek segítséget.

Persze annak remek, aki ezt otthon megbeszélhetni. Sajnálom, hogy nálunk ezt nem lehet, persze én vagyok a rossz.

2016. aug. 25. 17:56
 6/13 A kérdező kommentje:
De azért köszönöm, hogy írtatok. :) Sajnos ezek így nem opciók.
2016. aug. 25. 18:01
 7/13 anonim ***** válasza:
Figyelj kérdező. Nem mi tehetünk róla, hogy fél Pest a te rokonságodból orvos, meg ápoló. Mi próbálunk segíteni, hogy kihez fordulhatsz, de te mindenre azt írod, hogy hozzá nem lehet, mert...hozzá sem, mert...Akkor fordulj egy másik városba orvoshoz, aki egy másik város kórházában dolgozik. Nem tudok mit mondani.
2016. aug. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
De most tényleg:gyógyszert szeretnél szedni?Vagy beszélgetni szeretnél valakivel?Nem lehet,hogy csak menekülsz az otthoni légkör elől,és ennyi?
2016. aug. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Azt nem mondtam, hogy gyógyszert szeretnék szedni. Egyellőre pszichológushoz szeretnék eljutni. :) Öndiagnosztikálni mindenki tud, de hát mivel a legtöbb ember ténylegesen nem ért hozzá, hülyeség is könnyen kisülhet, főleg ezért. Csak sajnos nem opció a háziorvos, bár talán ki tudom sunyizni. Hárman szoktak egyszerre bent lenni a rendelőben és talán ha megkérem, hogy a nénikém menjen ki és a másik orvossal próbálok beszélni, esetleg. Csak hát az is feltűnő és már így is pikkel rám a nő.
2016. aug. 25. 18:10
 10/13 anonim ***** válasza:
Ok . majd én diagnosztizállak akkor ha az megnyugtat,orvos vagyok.Tehát a leírtak alapján: nem meghatározott személyiségzavar,kevert affektív zavar,hangulatingadozás,szorongásból fakadó alvásnehezítettség a diagnózis. Felírok este 1X 0,25 frontin . Jöjjön vissza két hét múlva.............na jó komolyra fordítva szót,kb. erre számíthatsz.Ha ez megnyugtat majd.
2016. aug. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!