Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem vagyok képes feldolg...

Miért nem vagyok képes feldolgozni egy 15 évvel ezelőtti halálesetet, aki családtagom volt, miért ez a hosszú idő, talán valami külső oka van ennek? Részletek lent, hosszú.

Figyelt kérdés
Közvetlen közeli családtagom 2003 Júniusában szívroham vitte el, én akkor voltam 9 éves, és azóta is, minden nap szinte minden órában, még nyaraláskor a tengerben úszva is bevillan az arca, (és sírva írom e sorokat is) és olyan, mintha tegnap szállították volna el a holttestét, és olyan minden reggelem, mikor felébredek, a hangulatom, mintha az akkori délután tartott temetése ismétlődne újra minden nap! Van hogy rémálmomban már egy másik családtagom temetésén ülök, és ugyanolyan urna van előttem, ugyanazon a szegleten, és fujtogat a zokogás, álmomban olyan formában is megjelentek, hogy sírba ásva voltak, és kapartam ki a földet, hogy ássák ki az anyukámat, mert még él!!! :'((( (Amúgy nem anyukám halt meg, hanem a nagypapám, de a nagymamám halálától rettegek, sokat álmodok róla így). Sem a munka, sem a tenger, már a lovaglás sem tereli el a figyelmem. Legutóbb is mikor lovagoltam, lóhátról nézve, a nagypapám képe villant újra be, ahogy Ő ott állt, és nézett, mintha látott volna, hogy amikor gyerekként lovazni akartam, az most jelen van. Pedig nem láthatta az álmom beteljesedni. Van, hogy eszem, és mintha az Ő aurája ülne az asztalnál velem szemben, ott a megszokott helyén, ahol éltibe, 2003-ban utoljára ült. Váratlan volt a halála, reggel még élt, puszit is adtam, de láttam, hogy rossz a kedve és sápadt, a szája kicsit kék. Azután mentem a suliba nyári táborba (a szülők nem tudtak vigyázni munka miatt egyes diákokra, így engem is a suliban őriztek, a tanáraink, és ugyanúgy reggel 8-ra minden nap be kellett érni.), délután rossz érzéseim voltak, baljós gondolatok, de még hallucinációk is felléptek. Ilyen fekete árnyak, fekete kupola alakú izék suhantak el a suli folyosón, a szemem sarkából, és se nem férfi, se nem női, hanem valami más furcsa hang beszélt távolról, az egyik teremből, visszhangzott, de 2 barátnőm is hallotta a hangokat, tanúim rá a mai napig. Ez a hang mindkét nemnek megfelelt volna. Azt hittem, hogy logikus magyarázat lehet erre, mégis féltem. Hazamentem, fura volt még mindig minden, és feltűnt hogy a papa nem vár az erkélyről nem figyel, mint ahogy szokott. Azt hittem, hogy haragszik valamiért és kirázott a hideg, és egy lesújtó bánat érzése szállt meg engem. Belülről benyomta a zárba a kulcsot, és nem tudtam bemenni, ekkorra tudtam, hogy baj van. Soha nem szokott ilyet csinálni. Volt sok beszámoló szomszédoktól is, hogy egész délelőtt látták Őt jönni-menni. De mire véljem a hangokat, a hallucináció szerű árnyakat, a rossz közérzetet és a nyomasztó hangulatot? Ugyanis gondoltam paranormális aktivitásra is, de ha élt délelőtt, akkor nem az Ő halála hozta elő elvileg az aktivitást, nem? Az erkélyen bemásztak, így jutottunk be, estig tartott míg a háziorvos kint volt nálunk, hallgatta a mellkasát, sokáig térdeltünk felette. Mentősöket kihívta az orvos, mivel nem ő állapította meg a halált (nem akarta, nem tudjuk miért?) és hozták azt a defibrillátort, de nem használták, mivel ránéztek, ujját az állára nyomta, és azt mondta a mentős, hogy több órája halott. Akkor vártuk órákig a halott szállítót, közben intéztük a cédulát, anyum rakta fel a lábára. Estére üresség, megfásultság, gyász honolt a házban. Az, hogy sohatöbbé nem láthatom a mai napig felemészt engem, és halála után folytatódtak a paranormálisnak vélt jelenségek, így OUIJA TÁBLÁVAL PRÓBÁLTAM FELVENNI A KAPCSOLATOT, DE VALAMI NEM STIMMELT AZZAL SEM. Mi volt, és mi ez ma, hogy ennyire aktív, és élénk a gyászom? Van köztetek valaki aki hasonló csónakban evez? Ez mentális problémának betudható, vagy inkább parajelenségnek, ami mindmáig valami oknál fogva kísért???? Szoktam félni a sötétben ma is emiatt. Köszönöm, ha tudtok választ adni, sziasztok. 24L
2016. szept. 24. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Úh.Nagyon sajnállak.
2016. szept. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A történeted inkább az ezoterika témába is beillene... Nagyon sajnálom, hogy elment egy számodra nagyon fontos személy, de én úgy gondolom, hogy segítséget kéne kérned, hogy feldolgozhasd az elvesztését.

Érdekes dolog, hogy nekem is 10 éve meghalt mamám, akinek a halálát feldolgoztam, időnként megjelenik álmomban, de sohasem úgy fogom fel, hogy szomorkodnék, vagy paranormális jelenségeket keresnék benne, mosolygok egyet, mert örülök, hogy megmaradt a fejemben.

Tudod az emberek nagyon rosszul állnak a halálhoz. Én úgy gondolkodom, hogy ha valaki meghal, neki már nincsenek problémái, ha van túlvilág ő ott már valószínűleg jól érzi magát és nem akar visszajönni, nem akar kapcsolatot teremteni a még élőkkel.

Viszont akiket hátrahagyott azoknak hiányzik, mi vagyunk akik megsiratjuk, mi vagyunk akik gyászolunk, szenvedünk a másik hiánya miatt, holott ő már ( én remélem ) nem szenved, hanem abban bizakodik, hogy az életünket nem az ő elvesztése fogja beárnyékolni.

Velem is és mindenkivel történnek megmagyarázhatatlan dolgok, sokmindent nem értünk ezzel a világgal, de egy biztos, nekünk itt a Földön van dolgunk és nincs szükségünk egy másik világra, hogy itt túléljük azt a sokmindent ami még ránk vár.

Nem tudom, hogy segítettem-e rajtad, remélem tudsz valamilyen pozitívumot kiragadni ebből a hozzászólásból.

És persze, szerintem nem vagy mentálisan beteg...

2016. szept. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! Jól esik. 2. válaszoló: Megpróbálom, lehet korábban kellett volna, segítséget keresni. Úgy vélem, nagyon jól kezeled az életet, bárcsak küldhetnél át nekem is belőle. És Te hogy élted meg amikor friss volt még a gyász? Én félek, hogy elveszítem a mamám, anyum, és ha csak az egyikőjük is elmegy, én nem tudnék élni, hiszen fujtogat a bánat, akkor enni sem tudtam 45kg voltam, és a papa az apum helyett nevelt, apu nem él velünk. Elváltak a szüleim. Viszont rettenetesen félek egy ismételt tragédiától. Múltkor mamám kb. 4 hete elesett a konyhában, beütötte a tarkóját a falba, a sütő a lábára borult. Mint kiderült, le volt nyitva a sütőajtó, és belebotlott, kapaszkodni akart, és felborult, Ő hanyatt. :'((( Nem lett semmi komoly sérülés, nem kellett varrni a fejbőrt, nem tört be a feje, agyrázkódást sem kapott, de bekékült, csúnyán púpos lett a megütött részén, és betekertem neki, borogattam, fektettem, és azóta nem tudok aludni, mert félek, hogy mi lesz, ha szövődménye lesz, pl. agydaganat ott emiatt 1-2 év múlva? Hány közös egész évünk lesz még, mi lesz, ha anyukámat valami éri, most találtak polipot nála, jóindulatú, de valamiért már 2-3 éve kb. rossz előérzeteim vannak. Volt, hogy a kocsiban a fék nem működött, tavaly, anyum vezetett, Csajág felől, és szerencsére lassan, épp annyira, hogy a kézifékkel sikerült megállni és nem volt forgalom. Ilyen vidéki út, nincsenek arra olyan sokan, nem mentek belé. Voltak már ilyen "szerencséd volt" pillanatok, és pont ez az ami aggasztó. Nem akarom megérni, vagy ha kell, hát balesetben mindegyőnk, én nem számít, csak Ők ne szenvedjenek. Még az állataim elpusztulását is emberi gyászként élem át. Azt mondta anyu, hogy nekem így nem való házikedvenc sem, ha ennyire megvisel a pusztulása, de állatok nélkül nem tudok élni. Imádom, kutya, macska, lovak, tengerimalacok... tyúk, malac, szarvasmarha, minden állat a Földön... még a vadállat is ha sérült, nem hagyom magára, a kiesett fiókát sem. Csak az a baj, hogy a fiókákat sose sikerült megmenteni... :( Gyenge vagyok? Lehet változtatni ezen, hogy lelkileg stabilabb, erősebb legyek? A Te felfogásod jónak érzem, de hogy érhetem el ugyanezt? Vagy ezt szokni kell? :(
2016. szept. 24. 13:04
 4/4 anonim válasza:

Szerintem pszichológushoz kellene menned ezzel, mert egyféle trauma érthetett, amit azóta sem tudtál feldolgozni és ebből később problémáid lehetnek. Akár 40-50 évesen. (családban ilyen történt).

Elképzelni sem tudom, hogy mi lenne, ha egy hozzád még közelebb állóval történne valami.

2016. szept. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!