Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan menjek el pszichológush...

Hogyan menjek el pszichológushoz, ha még én sem tudom, hogy mi a bajom?

Figyelt kérdés

16/F vagyok.


Mivel amióta iskolaidő van egyre gyakoribbak a pánikrohamok a kilátástalan (lol) életem miatt ezért jobb pillanataimban jó ötletnek tartom a pszichológust.


A problémám egyrészt az, hogy fogalmam sincs, hogy hogyan és hol találhatnék ingyenes (vagy legalábbis rohadt olcsó), diszkrét de mégis valamirevaló orvost, de a kérdés most nem erről szól.


A kérdés arról szól, hogy fogalmam sincs mit mondanék egy ilyen embernek. Tehát nyilván elsőre nem fogja tudni, hogy mi a bajom, de én nem tudom 1-2 mondatban összefoglalva elmondani, hogy mik is a problémáim, mert igazából minden problémát okoz, de egy konkrét dolgot nem tudok megfogalmazni, hogy mi és miért probléma.


2016. szept. 25. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel csak annyit tudunk, hogy 16 éves vagy és nem tudod mi a bajod, orvoshoz, vagy pszichológushoz menj, javaslom hívd fel ezeket, mond el mi nyomja a lelked, ők szívesen meghallgatnak és még tanácsot is fognak adni.

[link]

[link]

[link]

2016. szept. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene egy két mondatban elmondani? Iskolapszichológusotok nincs? Ő talán megfelelő szakemberhez irányíthatna ha nem tud segíteni.
2016. szept. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pont ez a lényege. Nem kell egy két mondatban elmondani a bajodat. Fogalmazd meg magadnak. Írd le. Aztán csiszolgasd, amíg olyan lesz, ami tükrözi az érzéseidet. Jut eszembe : a pszichológus nem orvos, de általában többet kér mint egy orvos...
2016. szept. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
"A pszichológus nem orvos" mégis segíthet ott ahol egy orvos maximum le tud nyugtatózni.
2016. szept. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, tudod te egyáltalán, hogy mi a pánikroham?
2016. szept. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!