Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez kényszerbetegségnek számít?

Ez kényszerbetegségnek számít?

Figyelt kérdés
Van egy olyan "szokásom", hogy pl. van egy pohár, ami az asztalon van, és ha az a pohár nem úgy áll, amerre akarom, rosszul érzem magam. Olyan is van, hogy miután elmentem a szobámba, akkor képes vagyok oda visszamenni csak azért, hogy megigazítsam, és akkor jobban érzem magam.

2016. szept. 25. 23:53
 1/8 anonim válasza:
56%
Igen.
2016. szept. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
igen
2016. szept. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Igen,de ha csak ilyen dolgokban nyilvánul meg és nem borítja fel a mindennapi életedet,akkor nincs nagy baj. Nagyon sok embernek vannak hasonló kényszeres cselekedetei.
2016. szept. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ha jól sejtem, ez a 'rendezkedési' kényszerbetegséghez tartozik. :)
2016. szept. 26. 06:47
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Körszimmetrikus poharat használj, az minden irányban ugyanúgy áll...
2016. szept. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%

Nem!

Rengeteg embernek van kényszerbetegségbe illő tünete, de csak bizonyos esetekben lehet diagnosztizálni náluk, amikor már túllépi az "egészséges" határt és a diagnózishoz szükséges tünetek jelen vannak.

2016. szept. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
Ilyen nekem is van, nem tudom mitől alakulnak ki ilyen hülye szokások.
2016. okt. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%

Attól még, hogy valami nincs diagnosztizálva, még nem jelenti azt, hogy nem áll fent.

Régebben nem diagnosztizálták az enyhe autizmusban, figyelemzavarban, stb szenvedő gyerekeket. Akkor ők most nem autisták meg nem figyelemzavarosak? :D

Persze, a diagnózis magában semmit nem változtatna a helyzeten, de azért a kényszerbetegség nem is egy olyan dolog, amit kezeltetni kell... Csak a legextrémebb eseteknél van szükség diagnózisra, de ez még nem jelenti azt, hogy enyhébb esetekben nem beszélünk kényszerbetegségről!

2016. okt. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!