Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez étkezési zavarnak számít?

Ez étkezési zavarnak számít?

Figyelt kérdés

Az elmúlt néhány hónapban, félévben elkezdtem korlátozni a napi kcal bevitelt, hogy fogyjak. Először 800kcal/nap, aztán 700, de volt amikor csak 600 kalóriát vittem be. Tudom, hogy ez hülyeség volt. 56-57 kg-ról 49-re fogytam.(162cm)

Aztán mikor úgy gondoltam a súly okés lassacskán elkezdtem növelni a kcal bevitelt... Most kb 1100-1200kcalt viszek be egy nap.

Ellenben néha rámjön az étvágytalanság- egyszerűen képtelen vagyok enni, nem tudom miért:( gondoltam eszek egy joghurtot, de most arra sem vagyok képes. Néha kicsit kövérnek látom magam,(bár tényleg aránytalan kicsit a testem) de ez nem minden esetben. Májusban volt utoljára menzeszem.

Ez evési zavar? Félek erről bárkinek is beszélni...

15/l



2016. szept. 13. 15:28
 1/3 anonim válasza:
Tönkre tetted magad...Grat.Egyél ami jól esik!!!!
2016. szept. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Visszaütött hogy éheztetted magad. Kérj segítséget a háziorvosodtól! És igen, valószínűleg étkezési zavarod van, erre utal hogy még most is kövérnek látod magad. Ne koplalj, hanem válogasd meg mit eszel. És válassz valami sportot amit szeretsz csinálni (vagy járj el táncolni, az is jó) Ugyanis nem a koplalástól, fogyókúrától lesz szép alakod, hanem a mozgástól.
2016. szept. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez koplalás ami semmilyen korosztálynak nem tesz jót, fejlődő szervezetnek meg végképp súlyos. Valószínűleg tiszta vitamin és ásványianyag hiányod is van. Az meg okozhat étvágytalanságot. Az meg, hogy kovertnek látod magad végképp aggodalomra ad okot. Beszélj erről anyukáddal!
2016. okt. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!