Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sertralin vagy Remotiv?...

Sertralin vagy Remotiv? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Sertralint pszichiáter írt fel, de a pszichológus Remotiv-ot javasolt, mondván, lehet hogy az is elég lesz. Pszichiáter szerint nem való semmire a Remotiv. Tudom, nem is egy kategória, mert a Remotiv természetes antidepresszáns orbáncfűvel, de olvastam a neten, hogy állítólag van olyan hatékony mint a jóval károsabb, mesterséges szerek. Melyiket kezdjem el szedni? A Remotivról csak két negatív dolgot hallottam: vagy nem használ, vagy enyhe mániás állapotot, felpörgést okoz (ez mondjuk nem tudom mennyire veszélyes egy bipoláris-gyanús személynek). A Sertralinról viszont nem sok jót olvastam. Zoloft néven is fut az USA-ban, és az impotenciától az önygyilkossági kísérleteken át a dührohamokig mindenféle durva hatásokról számoltak be.
2016. okt. 8. 05:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Zoloftot szedtem szorongásra, depresszióra egy évig kamaszként, nem volt semmi bajom, simán elhagytam, a pszichoterápia után pedig ma már meg tudok küzdeni a stresszhelyzetekkel (nekem a pszichoterápia segített, de a gyógyszer kellett, mert a lakásból sem tudtam kilépni, 10 kilót fogytam rövid idő alatt, és pszichiáterhez sem nagyon akartam járni, csak feküdni és nem találkozni senkivel). Egy jó pszichiáter kezében nagyon jó szer. A gyógyszermellékhatások pedig mindent tartalmaznak, ami valaha is előfordult, hogy a pereket megakadályozzák, anno én is a frászt megkaptam a betegtájékoztatótól. Azért van az orvos, hogy mérlegeljen, és az esetlegesen előforduló ritka mellékhatásokat kezelje, baj esetén váltson. A Remotivról nem tudok sokat, lehet hogy jó, lehet hogy nem, de annyit hadd tegyek hozzá, hogy attól, hogy természetes, még nem biztos hogy nem tud ártani. A legerősebb mérgek is természetesek... (Nyilván nem nagyon árulják a mérgeket gyógynövényboltban, csak ezzel szeretném érzékeltetni, hogy nem fekete-fehér a kép.)


Bipolárisnak óvatosan adnám a sertralint, mert az (is) mániát okozhat ritkán, szóval olyan betegnek érdemes adni, akinek van biztos családi háttere és alapból megbízható. Egyébként a mániás állapot nem kellemes, nagy butaságokat tudnak ilyen időszakban csinálni a betegek úgy, hogy ők igazából tudomást sem vesznek róla és tök jól érzik magukat.

2016. okt. 8. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sertralinnak csak mellékhatását tapasztaltam.
2016. okt. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sertralint szedek és használ.
2016. okt. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!