Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió/szorongás/pánik!...

Depresszió/szorongás/pánik! Akik gyógyszert szedtek, elmondanátok, hogy nektek hogy zajlott a gyógyulási folyamat?

Figyelt kérdés

21 éves srác vagyok, lassan 8 hónapja folyamatos stressznek voltam kitéve 2 hónapig és közben nagyon beteg is lettem. Elvesztettem a munkámat, párkapcsolatomat, barátaimat néhány hét alatt, utána kezdődtek a rosszul léteim. Szendi írásai miatt nem szedtem be a felírt gyógyszert, nekivágtam az életnek "méreg" nélkül. Próbálkoztam edzéssel, ismerkedéssel, sporttal, homeopátiával, gyógynövényekkel, de úgy éreztem, hogy ez egyre csak rosszabb és rosszabb lesz, persze voltak jobb időszakok is de nem tudtam helyrejönni belőle. Egyre több dolog nyomasztott, és úgy éreztem teljesen meg fogok bolondulni, ezért elkezdtem mégiscsak szedni a gyógyszereket. 4 hétig 10mg és 4 hét után 20 mg rexetinből. Nem érzem magam teljesen rendben még, mindig rám tud törni szorongás, viszont a 2 hónaphoz képest javultak a dolgaim. Már nem leszek rosszul boltba, zárt helyeken, viszont még mindig nem érzem a felszabadulást. Ennek egyik napról a másikra teljesen már hatnia kéne ennyi idő után? Illetve meg kéne szüntetnie a negatív gondolatokat?

Nektek hogy zajlott a rehabilitációtok? Köszi.


2016. okt. 11. 19:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok gyógyszerellenes, de saját tapasztalatom alapján állítom, hogy az antipszichotikumoknál és antidepresszánsoknál ezerszer többet ér a pszichoterápia! Az ugyanis nem csak elfedi, hanem ténylegesen meg is szünteti a tüneteket.

Nem mondom, hogy hagyd abba a gyógyszert. Ha segít, szedd.

De mellette folytass terápiát!


Én egy szem gyógyszer nélkül jöttem ki a depressziómból és pánikbetegségemből, CSAK terápiával. De van olyan kedves ismerősöm, aki ugyanerre nagyon régóta szedett gyógyszert, neki a terápia mellett (pszichiáterrel egyeztetve) fokozatosan csökkentették az adagját. (Már semmit nem szed.)

2016. okt. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Milyen okokat, kedves egyes? Te - Szendivel egy követ fújva - azt a téves elképzelést favorizáljátok, hogy ezeknek valami lelki oka van, vagyis, hogy valami történt a múltban, vagy azért van, mert tartós stressz alatt van valaki. Hát kérlek, ennek mindig szervi oka van. Képzeld, van akinél, pl nálam is, mindenféle ok nélkül alakult ki. És képzeld vannak emberek akik pontosan akkora (vagy nagyobb) stresszen mennek át, mint egy később pánikbeteg, mégsem alakul ki náluk. MI ez, ha nem szervi ok? Ez genetika, ez sem más mint az öröklött magas vérnyomás vagy cukorbetegség. Ja, gyógyszert szedek és tökéletesen hat.

Kérdező: 4.hét körül kezd javulni, 8-10-re már sokkal jobb, negyed év alatt beáll a maximum. A javulás lassú és folyamatos addig, kisebb hullámvölgyekkel az elején.

2016. okt. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!