Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sikerült belefutnom egy...

Sikerült belefutnom egy komolyabb depresszióba. Többi lent. Hogyan másztatok ki ebből? Kinek van hasonló tapasztalata?

Figyelt kérdés
2 szer elmentem pszihiáterhez aki rögtön gyógyszert irt fel (citalopram) gondoltam magam birkozok meg vele sikerült is majdnem de most visszaestem és megint rosszul(étvágytalanság, szexuális vágy hiánya, szorongás)vagyok.Kinek milyen tapasztalata van merre induljak?Gyógyszert szedjek?Ami folyton visszaránt az a szexuális vágy hiánya. Amint nekiállnék lelankadok és nem megy a szex. Ez pedig padlóra küld , Önbecsülés rossz közérzet stb. ez ránt folyamatosan vissza a depresszióba és ettől lesz sokkal erősebb. kinek volt hasonló élménye mit tudtok ajánlani? Hogy küzdjem le ezt a lankadás és ettől kialakuló depressziót, vagy forditva. Köszönöm hogy végigolvastad. privátban vagy bármilyen formában irjatok.

2016. okt. 10. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:
40%

A gyógyszer semmire nem megoldás,tönkreteszi a szervezetet.Azt tedd,amihez kedved van,ne azt amit elvárnak,mert az okozza a depressziót.

Ne legyen megfelelési vágyad,mert az a legsúlyosabb betegség!

2016. okt. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenféle depresszió ellen a legjobb gyógyszer a minél több siker. Elégedettség külsővel, munkával, egzisztenciával, magánélettel. Aki nem robot az vegye természetesnek, hogy durvább kudarcok, megrázkódtatások egy időre meg tudják egy kicsit hajlítani az ember érzelmi egyensúlyát. Nekem a kemény sport erre a legjobb gyógyszer. Mikor lefutok intenzíven 10 kilométert akkor az az elégedett érzés fog el hogy erős vagyok testben, lélekben, szorgalmas, minden nehézségen túl fogok lendülni, ami meg nem megváltoztatható, azzal együtt kell élni. Gyógyszert egyszer írt fel nekem doki magas vérnyomásra (rajtam volt az egész napos vérnyomás mérő egy stresszes munkanapon), erre béta blokkolót kaptam, aminek hatásai az alábbiak voltak: lustaság, szexuális vágy lecsökkenése nullára, zabálási kényszer. Ezért egy hét után abba is hagytam.
2016. okt. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem az antidepik nem segítettek, egyiktől hatalmas étvágyam lett és állandóan zabáltam volna, másiktól egyensúly-zavar. Szerintem a gyógyszer nem megoldás.
2016. okt. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!