Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki felnőtt, és bántalmazza/bántalmazta magát?

Figyelt kérdés

Gondolok itt vagdosásra, vagy mikor szándékosan zúzódásokat okoztok magatoknak, stb. Hogy tudtatok leállni? Vagy ha még csináljátok, miért csináljátok?


Nagypofájú net-trollokra, meg érzéketlen nyomorultakra nem vagyok kíváncsi, le van kakkantva a véleményetek, és a fikázásotok. Normális válaszokat várok. Köszi.


2016. okt. 13. 15:49
1 2
 1/14 anonim válasza:
"kakkantva" ez jó :D.Én max az ujjaimat szoktam rágcsálni akaratlanul is,ezért gyakran sebesek szoktak lenni.Én még egyelőre nem fedeztem fel semmi megoldást ez ellen.
2016. okt. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

19 évesen vagdostam magam utoljára, ha az felnőttnek számít. Most 21 vagyok. Férfi.

Azért csináltam, mert ez emlékeztet egy lányra, akit megismertem 13 évesen, azóta se volt semmilyen kapcsolatom lánnyal, mert nem tudok elszakadni tőle gondolatban. Másik ok, hogy van egy kis szociális szorongásom, és amikor hülyét csináltam magamból, miután hazaértem jól megvágtam magam, hogy kiadjam a feszültséget. :)

Azért álltam le, mert megjártam miatta a zártosztályt és egyéb pszichiátriai létesítményeket és nem szeretnék mégegyszer ilyen helyre kerülni.

Kicsit kínos, amikor megkérdezik, hogy mik ezek a vágások a karomon, de nem tagadom, elmondom az igazságot.

2016. okt. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem engedte leírni a csúnyábbik változatát a szónak a rendszer :D
2016. okt. 13. 16:07
 4/14 Arnold901005 ***** válasza:
100%

Úgy sikerült leállni, hogy megismertem valakit, akivel kölcsönösen fontosak vagyunk egymásnak és mivel nagyon kiborult attól, hogy bántom magam, megígértette velem, hogy nem csinálom. Nehéz volt eleinte megállni, még máig is fel-felbukkan a késztetés, mikor a tűréshatárom széléhez érek, de megállom. 2x estem vissza, de a 2. is asszem tavaly, vagy azelőtt történt.

Az okok: feldolgozatlan traumák, személyiségzavar, bipoláris depresszió, mentàlisan mérgező környezet.


Kor: 25

2016. okt. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Igen, diagnosztizált krónokus depresszióm van, bipoláris zavarral... a gyógyszerektől sem éreztem magam jobban.

A traumákkal teli gyerekkor, alkesz apa, sokat vitatkozó szülők, egyéb komoly problémákkal a rokonokkal, csalódás barátokban, emberekben, aztán jött a 2008-as gazdasági válság, munka-nélküliség, anyagi problémák, majd komolyabb betegségek a sok nélkülözés, stressz és idegeskedés miatt.. na meg nemegyszer nem vettek komolyan az orvosok, félrekezeltek és most iszom a sokéves sz@rnak a szövődményeit, legjobb lenne ha végre meghalnék, úgy érzem h egy fölösleges szenvedés volt az egész életem és semmi motivációm, kedvem sincs már semmihez... 24/L

2016. okt. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
jav: munkanélküliség (sietve gépeltem, bocsi)
2016. okt. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Portia válasza:
Csak saját magamból tudok kiindulni, a bal karomon kb 200 vágás van sniccer által, amit még a fél éve készült egész alkaros tetoválásom sem tudott teljesen eltüntetni. A vágások oka amolyan figyelemelterés. Ahogy mondani szokták a lelki fájdalom rosszabb, mint a fizikai. Kb. 24 évesen tudtam abbahagyni. Az ilyen beállítottságú embereknek kell egy cél, ami boldoggá leheti és ez lebegjen a szeme előtt. Ezzel módszerrel talán Neked (vagy az ismerősödnek, aki miatt ezt a kérdést feltetted) sikerülhet. De persze ez sem megy egyedül, kell egy barát, aki segít leküzdeni ezt a késztetést. Kitartást kívánok!
2016. okt. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
5-ös: Ne halj meg, keresd Jézust, ő majd segít! (Lehet, hogy sokan ezért lehurrognak, de ne hallgass a huhogókra!)
2016. nov. 1. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én sosem vagdostam magam, bár sokszor nagyon jólesett volna. Helyette ököllel ütöm a falat vagy a saját fejemet, lábamat. Ha netán olyan mértékű idegesség kap el, tépem a hajam. Ez nagyjából gyerekkorom óta megvan, most 20 éves vagyok. Azért csinálom, mert nem szeretem magam, nem szeretem az életet és igazából semmi sem okoz örömet. Tehernek érzem magam és úgy gondolom megérdemlem. Sajnos leállni még nem sikerült, és attól félek ez így marad. :D
2017. jan. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én is kb. 19 voltam, mikor utoljára vagdostam magam. Most 26 vagyok. Azóta már csak ütni szoktam magamat (pl. fejem, kezem), ha nagyon ideges vagyok.

Én nem tudatosan hagytam abba, egyszerűen csak "elmúlt", mármint a vagdosás. Most már nem is csinálnám. Főleg, hogy a régieknek is látszik a helye :(

2017. júl. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!