Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás, pánik? Hogyan...

Szorongás, pánik? Hogyan képes így tönktetenni 1fiatal nő életét? Megakarok gyógyulni.

Figyelt kérdés
Korábban is volt rohamom.Szedek Frontint.Augusztus óta nagyon magam alatt vagyok.Nem javul a helyzet inkább romlik.Befásult az életem.Párom mellettem van.De nem tud kihúzni ebből az ördögi körből.Nem akarok gyógyszert szedni.Szeretnék meggyógyulni babát vállalni.Teljes èletet èlni.Megszabadulni ettől az egész rosszullètektől.Szédülés napi szinten.Hol a szívem szúr.Halálfélem gyötör.Állandóa pánikolok minden apró jeltől megijjedek és máris kész a roham.Nem tudom felfogni hogy ez csak lelki baj.Nincs szervi bajom.Mit próbáljak?Elkezdtem járni pszichologushoz.Pszichiátrián voltam ott írtak gyógyszert de nem szedem.A Frontin hellyett itt homeopátis bogyót akarok szedni.Hogyan programozzam át a gondolkodásom? Bármi ötletet meghallgatok.Szívesen beszélgetnék olyannal akinek sikerült kigyógyulni.26
2016. okt. 14. 09:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%

"Pszichiátrián voltam ott írtak gyógyszert de nem szedem"


Pedig kene. Beteg vagy.


Homeopatia hulyeseg, kamu, nem mukodik.

2016. okt. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem szeretnèm mérgezni a szervezetem.Igenis lehetsèges gyógyszerek nèlkül meggyogyulni.Csak akaraterőm nincs hozzá sokszor.
2016. okt. 14. 10:14
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha nagyon meg akarsz gyógyulni, akkor menni fog. Tűzz ki magad elé egy célt, és hajts, hogy elérd. És igazából a célod már meg is van: meg akarsz gyógyulni és babát szeretnél. Koncentrálj a pozitív dolgokra, amik körülötted történnek. Próbálj meg nem koncentrálni a testi gondjaidra. Keress magadnak egy hobbit, amiben kiélheted magad. Amiben örömöt lelsz.
2016. okt. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Pedig akaraterővel lehetetlen. Tudom mit beszélek.

Miért van halálfélelmed? A halál elkerülhetetlen, ha napi szinten rápánikolsz, akkor is meg fogsz halni. Olvass filozófiát, vallástudományt stb. Hátha az segít. Bár a hit elengedhetetlen. El kell hinned, hogy meg tudsz gyógyulni. Egy görcs van benned, amit nem tud a tudatod feloldani, ezért pánikolsz. Engedd a dolgokat, hadd follyjanak a maguk útján! Ne legyenek elvárásaid, bízz magadban és az életben. Én 44 kilóra lefogytam pánik miatt...azóta 55 vagyok, gyógyszer nélkül gyógyultam. A pszichiáter meg sem hallgatta a bajaim, csak felírta a tablettáit. Ki is dobtam. Meditáció segítségével kilábaltam ebből a reménytelennek tűnő, leírhatatlanul félelmetes érzés-zavarból.

2016. okt. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Igenis lehetsèges gyógyszerek nèlkül meggyogyulni"


Nem lehetseges. Akarki akarmit mond. Ne hidd el a kamu, ezoterikus baromsagokat.


A psziches betegseg ugyanolyan betegseg mint a vakbelgyulladas, aztan az utobbinal eszedbe sem jutna nem megmuttetni magad mert tudod hogy siman belehalsz ha nem teszed.


Te dontesz: akarsz egeszseges lenni, teljes eletet elni? Ha igen, szeded a gyogyszert, es vegigcsinalod amit a pszichiater mond.


Nem lesz az sem faklyasmenet, lehet az elso gyogyszer nem is fog hatni, vagy nem ugy fog hatni, ez egy hosszu folyamat amig megtalaljak a neked valot es beallitjak az adagolast. De utana rendben leszel, vagy sokkal jobban mint most.


Ez az egyetlen eselyed.

2016. okt. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én 19 évesen lettem pánikbeteg, pszichológus és gyógyszer nélkül lábaltam ki belőle.

Nekem sem volt szervi bajom, minden, amit a szervezetem produkált, a pánikbetegségnek, a túlzott aggodalomnak volt betudható (magas pulzus, szívdobogás érzés, szorongás). Egy alapos kardiológiai kivizsgálást követően, ahol közölték velem, hogy nincs semmi bajom, hazaérve kiborultam. Nem értettem, hogy ha nincs bajom, akkor mégis mik ezek a tünetek, amik megkeserítik az életem. Szerencsére a barátom és anyukám mellettem állt, egy őszinte és hosszú beszélgetés után rájöttem, hogy az egészen csak én tudok változtatni, senki más. Sem pszichológus, sem gyógyszer, semmi. Szeretteim rávilágítottak arra, hogy nincs miért stresszelnem, teljesen normális életet élhetnék, ha hajlandó lennék rá. Felnyitották a szemem, és el kezdtem látni... 19 éves voltam. Minden barátnőm, barátom kiegyensúlyozott volt. Ugyanúgy iskolába jártak, mint én, tanultak, végezték a dolgukat, a szabadidejüknek meg örültek. Elhatároztam, hogy én is ezt fogom tenni.

Örülni kezdtem annak, hogy olyan iskolába járok, amit szeretek. Hogy vannak barátaim. Hogy egészséges vagyok! Hogy egészségesebb vagyok, mint oly sok ember! Hogy van barátom, van családom, van hol laknom, stb. Nyitottabb lettem mindenki iránt és minden iránt. A háziorvosom írt fel egy doboz Xanaxot, amiből 1 szemet megtartottam, betettem a pénztárcámba, hogy az mindig nálam legyen, a többit kidobtam. Eldöntöttem, hogy pozitívan fogok élni, ha törik, ha szakad, hisz elég lesz majd akkor betegeskednem, ha szervi gondjaim lesznek. Azóta eltelt 8 év, az az 1 szem Xanax még mindig nálam van (bár tudom, hogy azóta lejárt :D ), és sosem volt rá szükségem. Pedig azóta ért számos sz*rság, apám, nagyapám meghalt, munkahelyi stressz, stb, s mégis meg tudtam maradni kiegyensúlyozott embernek. Igazából ez csak akarat és felfogás kérdése.

Kitartást!

2016. okt. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem a pszichológus segített úgy, hogy feltártuk a pánik hátterében álló problémákat, és ettől megszűntek a rohamok. Gyógyszert nem szedtem.

Súlyos pánikbeteg voltam, többször ügyeleten kötöttem ki miatta. Évek óta nem volt rohamom, ha úgy érzem, hogy kezd kialakulni, le tudom állítani mielőtt kitörne.

Szóval egy jó pszichológus csodát tesz!

2016. okt. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ajánlom a Domján-féle agykontroll tanfolyamot. Megtanít relaxálni, ami nagyon jól jöhet a te helyzetedben.
2016. okt. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy nem szeretnéd mérgezni magad? Amikor eszel valamit, vagy beleszippantasz a levegőbe szerinted nem mérgezed? Meg persze a frontinnal sem ? Demagóg hozzáállás ez. Ha a gyógyszernek több az előnye, mint a hátránya, akkor szedni kell. Frontinnal 1-2 évig lehet tartani, de egyre rosszabb lesz.
2016. okt. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
3 ève szedem a Frontint.De nem gyógyszerek akarok élni.Teljes életet akarok nem olyat ahol az agyam rabja vagyok.Mindez azért mert nem a jó útat választottam anno.Sok rossz volt amit nem bírtam feldolgozni.Évekig magamba tartottam nem foglalkoztam vele,csak egyszer a szervezetem megunta.Most meg itt tartok nem látom a kiútat a gyógyuláshoz.
2016. okt. 16. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!