Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez valami betegség jelei...

Ez valami betegség jelei lehetnek? Vagy ilyen másokkal is előfordul?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 1-2 évben tűnt fel a dolog, de a munkaköröm megváltozása, több teher illetve feladat miatt sokkal érezhetőbbé vált. Felidézek pár példát a gondom megértéséhez.

- Mondjuk megéhezem, kinyitom a hűtőt és kiveszek onnan valamit. Aztán megeszem és visszamegyek a szobámba. Majd pár perc múlva eszembe jut, h vajon bezártam-e a hűtőt vagy sem? És bár csak egy két perc telt el, de nem tudom felidézni az egészet. (Bár 99%-ban bezárom)

-Van olyan is, h elkezdek valamit a munkában, majd valaki belezavar és ezzel félbeszakítom a dolgot. Aztán pedig csak pillanatokra foglaltak le, mégis utána fogalmam sincs, h mibe kezdtem bele korábban, és sokszor el is felejtem fojtatni.

Ezek apróságoknak tűnnek, de nap nap sokszor előfordul, ezzel sok gondom is van az új poziciómba. Illetve otthon is felesleges köröket teszem.

Szerintetek ez normális? Vagy mi lehet a gond velem?

Szedek multivitamint, c vitamint, lecitint, omega 3-at, és pár napja a vitamint is. De nem igazán érzem a pozitív hatásukat.

Tudnátok mondani ötleteket, mi lehet a gond?

Egyébként 28 éves férfi vagyok, szóval nem gondolnám, h az öregkor az oka :)


2016. okt. 19. 19:44
 1/4 A kérdező kommentje:

Még annyi, h pl a hűtős példánál, azt fel tudom idézni, h mi volt a hűtőben, arra is emlékszem, h mit vettem ki, de azt a pillanatot/ mozdulatot nem h bezárom, az teljesen kiesik.

Pl a munkaasztalomon, 5- két három alkalommal ott hagyom a telómat, amiért mindig visszamegyek. A munkatársaim már röhögnek, ha meglátnak h munka után battyogom vissza az asztalomhoz. Sokan már megkérdik a folyosón, h nálam van -e a telefonom. Hiába tudom, h sűrűn ott hagyom, és figyelek rá, valahogy másnap megint kikapcsol az agyam egy pillanatra, és ismét otthagyom

2016. okt. 19. 19:53
 2/4 anonim ***** válasza:
Semmi betegség. Egyszerűen így vagy összerakva. Szórakozott vagy. De lehet a több munka miatti kimerültség.
2016. okt. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ilyen tünetek hátterében általános feszültség, idegesség és szorongás szokott megbújni és ha te túlkontrollálod magad akkor nem is veszed észre hogy szorongsz meg ideges vagy mert masszívan elfojtod. De ott van benned ez a feszültség és úgy tör utat magának hogy ilyen kényszeres jellegű tüneteid lesznek hogy megnézed bezártad e az ajtót. A felejtés is tipikusan szorongásos tünet akárcsak a koncentrációs zavar, feledékenység stb


javaslom fordulj pszchiáter szakorvoshoz mert könnyen kialakulhat ebből egy idegösszeroppanás is nagyon sok mindent elfojtasz és ez nem lesz jó így! Neurotikusan viselkedsz. Nem tudom mindig is jellemző volt rád a belső feszültség?

2016. okt. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az életemben voltak jó és rossz periófuduk is. Így ez ingadozónak mondanám. Viszont azt megfigyeltem magamon, hogy kis apróságokon is tudok idegeskedni. Pl a munkahelyemen elrontok valamit, hibázok. Akkor ettől egy szorító érzést érzek a melkadomon egész nap, mert tudom h rosszúl csináltam valamit, figyelmetlen voltam... Ilyenkor az alvás is nehezen megy, vagy legalábbis nem kellően kipihentető. De épp az is megesik, h azzal kapcsolatban álmodom.

Pedig nem szívsebész vagyok vagy ilyesmi, nem múlnak életek rajtam. Csak fontosnaj tartom, h megfeleljek saját és mások elvárásainak.

2016. okt. 20. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!