Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tegnap voltam pszichológusnál....

Tegnap voltam pszichológusnál.25 vagyok, és gyerekkorom óta zárkózott voltam, és nem éreztem jól magam a bőrömben. Tavaly is elkezdtem egy terápiát, gyógyszerrel együtt, és egy hónap után teljesen megváltoztattak a dolgok. (Többi lent)?

Figyelt kérdés

Újból előjöttek az érzelmeim, norm

lisan tudtam kommunikálni az emberekkel, végre lettek kedvenc számaim, stb. Viszont rövid idő után abba hagytam az egészet mert elbíztam magam, és hát utána még rosszabb lett mint előtte. Egyik dolog, hogy nehezemre esik bármit is csinálni itthon, még ha eltervezem is, hogy ezt meg eztt fogom holnap csinálni, egyszeruen sz*rok az egészre, és azt csinálom amihez kedvem van. Nincs kötelesség tudatom. A tavalyi pszichológus relaxációs gyakorlatokat csináltatott velem, konkrét dolgokról kérdezett, míg a mostani, akinél tegnap voltam másodjára, azt mondta, hogy magamtól változtassak ezeken a dolgokon. Ha nem sikerül akkor nem érdemes folytatni a terápiát! Természetesen az első pszichológushoz szerettem volna visszamenni, de külföldre költözött, viszont beszéltem vele és ezt ajánlotta. Ő egyből leszögezte, hogy másképp áll a dolgokhoz mint az előző, de nem gondoltam volna ezt . Ha magamtól tudnék változtatni a dolgokon már rég megtettem volna magamtól is, ráadásul amit ő mondott már számtalan ember mondta, azzal a kivétellel, hogy most még perkáltam is érte. Azt mondta, ha megváltoztattam a szokásaimat, keressem fel...nekem gyanús kicsit az egész. Szerintetek maradjak itt, vagy váltsak?



2016. okt. 21. 08:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
A kérdező reakcióji azt bizonyítják hogy rajta kívül senki sem hibás és túl sokat tenni sem hajlandó a javulásért. Le lehet itt pontozni azokat akik azt állítják hogy meg kell mozdulnod ahhoz hogy meggyógyulj de valószínűleg akik ezt tanácsolják már nem betegek. Vajon miért? Talán elfogadtuk hogy a változás a mi pillanatnyi elhatározásaink következménye? Vagy lehet hülye a pszichológus de nekem szar az életem ezért változtatok? Ááá dehogy... hülye volt a pszichológus amiért nem gyógyított meg egy hónap alatt, idióta anyâm van aki egy rosszándékú szemét ha megkér rá hogy emeljem meg a fenekem. Na meg amúgy is miatta vagyok ilyen állapotban, és csesztet is... ja kérdező lehet így is de ritka szar életed lesz.
2016. okt. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
Reakciói*
2016. okt. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Az zavar, hogy az előzővel akinél voltam, 1 hónap alatt rendesen rendkívüli eredményt értem el mindenféle utasítás nélkül. Végre lettek megint "kedvenc számaim", visszajöttek az érzelmeim, stb... Ott a rendelőbe csináltunk ilyen relax meg légzésgyakorlatokat meg beszélgettünk is sokat, de ennek már másfél éve és sajnos közben elutazott külföldre. Csak azt szeretném kiemelni, hogy nem az a megoldás, hogy ezt meg ezt kell csinláld, mert a tapasztalataim azt mutatják, hogy van más, jobb, gyorsabb, könnyebben járható út is... remélem van aki megérti a nézőpontom. Szép estét!
2016. okt. 25. 19:07
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológusok többféle módszerrel dolgoznak. Mindenkinek van valamiféle "specialitása". Az emberek nem egyformák, az egyiknek ez jön be, a másiknak meg az. Esetleg keress rá neten, hogy milyen pszichoterápiás módszerek vannak (pl. kognitív, viselkedés terápia, pszichoanalízis, hipnózis, autogén tréning,családterápia stb. tényleg sokféle van). Vagy kérdezd meg a régi pszichológusod, hogy ő melyik módszerre specializálódott. Vagy keress az alapján, hogy melyik klinikai pszichológus dolgozik még relaxációs technikákkal, autogén tréninggel (ha úgy érzed, hogy neked ez tetszett :))


(Egyébként tévedés, hogy felnőtt esetén nem kérdeznek a szülőkről, a múltról...mert igenis fontos.)

2016. okt. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát, egyeseknek ment a zöld.
2016. okt. 31. 19:42
 16/19 anonim ***** válasza:
36%
A sebész is azt mondja a vakbélgyulladásra, hogy nem fáj az csak akarni kell, változtass és meggyógyulsz?
2016. nov. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Jogos. Asszem értem mire gondolsz.
2016. nov. 28. 07:04
 18/19 anonim válasza:
Öhm... szociopata vagy?
2017. márc. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Szerintem kizárt
2017. máj. 14. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!