Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha 18 évesen is teljesen...

Ha 18 évesen is teljesen hidegen hagynak a párkapcsolatok, az tényleg nem normális?

Figyelt kérdés
Lány vagyok. Még általános iskolában, amikor a baráti körömben senkinek nem volt semmiféle kapcsolata, sokat gondolkoztam azon, hogy milyen lesz, ha egyszer lesz valakim. Olyan messzinek tűnt, el is fogadtam, hogy az majd csak évek múlva fog bekövetkezni, abban a korban nem is akartam senkit, de nagyon kíváncsi voltam és vártam, hogy elérjem azt a bizonyos kort. Megőrültem egy-két színészért, nyomon követtem őket, élveztem, hogy felelősség és elkötelezettség nélkül egy egész "háremet" listázhatok sorozat- és könyvszereplőkből. Most 18 éves vagyok, az utóbbi időben három fiú is szeretett volna párkapcsolatba kezdeni velem, de nem mentem bele. Mikor megtudtam, hogy többet akarnak, eltávolodtam tőlük, a beszélgetéseink a nullára csökkentek. Sok barátnőmnek van valakije, boldognak is tűnnek, de egyszerűen nem tudom megérteni, miért. Semmi értelmét nem látom egy kapcsolatnak, hacsak nem arról van szó, hogy valaki gyereket szeretne. Nem is vágyom rá, nyűgnek érzem. A szexre sem vágyom más emberrel, a csókot nem élvezem. Nézem, hogy mások kéz a kézben járkálnak, de nem értem, mi lehet ebben olyan jó. Eddig volt két fiú, aki tetszett, de csak külsőre, az első beszélgetésünk alkalmával rájöttem, hogy nekem ilyenre nincs szükségem (ez volt 14 és 17 évesen). Mikor valaki elmondja nekem, hogy aggódik amiatt, hogy nem fog találni senkit maga mellé, meghallgatom, bólogatok, de nem tudom felfogni, miért érzi úgy, hogy szüksége van párkapcsolatra. Jelenleg úgy érzem, szeretnék majd gyereket, de kapcsolatot még mindig nem. Csak addig éreztem ezt a barát-témát vonzónak, amíg elérhetetlennek tűnt, de csókolózni sosem akartam. Az utóbbit már megtapasztaltam, de nem akarom többet. Néha-néha még mindig megkedvelek sorozat- és könyvszereplőket, de az az élettörténetüknek, jelentésüknek szól, azt vettem észre. (Már nem az érdekel, hogy milyen jól néz ki, hanem hogy mennyi mindent átélt már, mégis milyen erős és kitartó.) Nem csalódhattam a fiúkban, hiszen esély sem volt rá. Van célom, úgy összességében boldog vagyok és minimálisan sem érzem azt, hogy nekem párkapcsolat kéne, sőt, inkább gondnak érezném. A barátaim és a családom is furcsállják, hogy minimálisan sem érdekel a téma, nem is hiszik el. Úgy érzem, mintha tizenhat-tizenhét évesen, mikor az első randim megtörtént, kiszálltam volna ebből az egészből, mintha annyi elég is lett volna. Tényleg baj velem?

2016. okt. 22. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs veled baj. Sok ilyen ember van
2016. okt. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pont ugyanezt érzem, csak nekem nem volt barátom és 16 éves vagyok. Körülöttem mindenki párkapcsolatban él. Nem arról van szó, hogy senkinek nem kellek, hanem igazából nincs kedvem az egészhez:D Azok a fiúk akik össze akarnak velem jönni.. nem beszélek velük mert tisztára frusztrált leszek, viszont akiknek barátnőjük van, azokkal nagyon jól elvagyok, tudok hülyülni. Ezt vettem észre magamon.
2016. okt. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Elleszel magad is a végéig.Gyereket inkább ne akarj.Nem kell más csak egy pár jó macska és más semmi.
2016. okt. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs baj veled, csak "válogatósabb" vagy. Én is ilyen voltam-vagyok, nagyon ritkán fog meg egy férfi annyira hogy akarjak is valamit tőle.

Találtam ilyet, vele minden másabb mint a többivel, már az elejétől éreztem a szikrát és azt, hogy őt akarom.

Mással elmentem randizni mert miért ne, megcsókoltam mert miért ne, nem éreztem semmit és a társaságát csak barátilag értékeltem.


Ha nincs pszichológiai problémád vagy nem történt trauma akkor ez vagy az aszexualitás állhat a háttérben.

2016. okt. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálam is így van, 22 éves vagyok, de nem tudnám elképzelni magam egy kapcsolatban, eddig mindenkit visszautasítottam és nem is bántam meg. Mióta élek egyedülálló, független nő akartam lenni, úgy érzem, egy kapcsolat megfojtana, így aztán nincs is tervbe véve, kerülöm minden lehetőségét is. Mégis elégedettnek érzem magam ezzel, és nem gondolom, hogy baj lenne. Kinek mi. :)

2016. okt. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy voltam, még 20-21 évesen sem tudtam magam mellé senkit elképzelni, nem is hiányzott. De aztán valami történt, elkezdtem nagyon vágyni valakire, csak fogalmam sem volt, hogy kire. Végül 23 évesen jöttem össze a férjemmel, 26 éves vagyok.

Gyerekre én is mindig vágytam, csak nem tudtam elképzelni senkit magam mellé. :)

Maszturbálni szoktál?

2016. okt. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!