Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet fejleszteni az...

Hogyan lehet fejleszteni az empátiát?

Figyelt kérdés

Hosszú évek óta hallgatom a családomtól, barátaimtól , aktuális páromtól egyaránt hogy mekkora paraszt vagyok...érzéketlen, miért nem tudok együtt érezni?... stb

Igazából sose voltam az az érzelgős fajta. Gyerekkoromban is rezzenéstelenül végignéztem egy egy horrort, sőt imádtam véres, mások számára esetlegesen felkavaró dolgokon csüngeni. Első különös dolog számomra az volt mikor 13 éves koromban édesanyám elhunyt, de nem igazán rázott meg, sőt kifejezetten csak a pozitív részét láttam meg, de igyekeztem elhitetni mindenkivel mennyire mélyen érintett, hogy ne tűnjek rossz embernek . 3 évre rá egyik barátnőmet veszítettem el, még sem igazán éreztem hiányát. Most 20 vagyok. Nem volt még 2 hétnél hosszabb párkapcsolatom, mert nem tudom elviselni ha valakivel foglalkoznom kell , főként csak alkalmi szexualitásra vágyok, emellett gyűlölöm ha valaki a lelkemet akarja ápolgatni. Kezdem azt hinni hogy nem tudok szeretni, nem tudok ragaszkodni és zavar ahogy ezt a környezetem fogadja. Igyekszem mindig úgy viselkedni ahogy mindenki más sokszor mégis felszínre tör belőlem érdektelenségem. Hogy tudnék ezeken változtatni ? Pszichológushoz is jártam mielőtt valaki felvetné de olyan volt akár a szarnak a pofon



2016. okt. 26. 20:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Aktív meghallgatás jó gyakorlat lehet. Mások szituációt megérteni alapvető dolog ilyenkor. Nem egyet kell érteni, hanem meg kell érteni.
2016. okt. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy mondatban elintézted a pszichológus-témát, de nem derült ki, hogy miért nem használt... Mennyi ideig jártál? Miért hagytad abba?


Az empátia fejlesztéséhez tapasztalataim szerint először saját magunkkal kell együttérezni, pontosabban először is meg kell tanulni érezni. Írod: nem tudsz megélni mély érzéseket. Ez a fő probléma. Mert aki nem tudja, milyen érezni, azok mások érzéseivel sem képes azonosulni.

Ilyen mély elfojtásokat házilagos módszerekkel nem lehet orvosolni. Pszichológus tudna segíteni, attól, hogy egyszer valamiért nem sikerült, nem jelenti, hogy mással se menne.

2016. okt. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Úgy ha megengeded magadnak, hogy bármit érzel nem baj.

Tehát, ha nem félsz érezni, bármi is legyen az.


Első film, amit ajánlok.

Szerelem Hitler árnyékában.


Ezen gyakorold.

2016. okt. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!