Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Annyira utálok élni, nem...

Annyira utálok élni, nem tudom mit csináljak már. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

20 éves nő vagyok. Évek óta különösen nem élvezem az életet, állandóan keserű érzés van bennem, feszült vagyok és sokszor szomorú, de nagyrészt idegbeteg vagyok és tudom hogy a közeli családtagjaimat már idegesítem a viselkedésemmel, de nagyon nehéz visszafogni magam.

Szerintem ami hozzájárult a problémához az az, hogy nagyon nehéz gyerekkorom volt, apa alkoholista volt, állandóan ordibált rám és anyára + nagyon rossz gyerek voltam és az iskolában a tanárok is folyton bántottak szóban, az iskolatársaim pedig csúfoltak. Aztán elkerültem gimibe, ott kinéztek a külsőm miatt, nem úgy bántak velem mint egy lánnyal. Nem éreztem jól magam tini éveim alatt sosem. Magambafordultam, nem szeretek barátkozni sem. Folyton plátói szerelmek, otthonülés... Rávettem magam, hogy elmegyek pszichológushoz. Semmit sem ért, pedig én nagyon akartam.

Elkezdtem 2 éve az egyetemet, amit eleinte élveztem. Aztán elkezdett kialakulni bennem egy ilyen anyahiány féle, szorongtam is, megint elmentem pszichológushoz, magánhoz akit sokan dícsértek. Nem mondom, hogy nem ért semmit, de nem lett annyira jelentősen jobb a helyzetem.

Annyira zavar, hogy 20 évesen egy ilyen megkeseredett, idegbeteg, irigy nő vagyok, sokkal jobb a helyzetem mint régen, mert már apám nem iszik, megvan mindenem, az egyetemen is jól teljesítek ami egyrészt önbizalmat ad, másrészt egy csomó ösztöndíjat kapok, még igazbarátaim is lettek, de nem, mégsem jobb. Én nem akarok ilyen ember lenni, de hiába próbálok változni, nem megy. Nem tudok boldog lenni, ha valami rossz történik, ideges vagyok, sírok, dühöngök. Ha minden jó, akkor szorongok, hogy vajon meddig lesz jó. Állandóan keserűség van bennem, néha arra gondolok hogy milyen jó lenne meghalni. De csak anya+tesóm miatt sosem ölném meg magam!

Annyit próbáltam már pozitívabb lenni, mindig pofáraesés lett belőle és még mélyebbre kerültem. A pszichológus szerint egy párkapcsolat megoldana minden bajomat, hát nem tudom. Nem merek próbálkozni, mert nem kell mindig a pofára esés.


Igazából nem tudom, milyen megoldást várok erre, olyan lehetetlen helyzet ez és nehezen, de küzdök ellene. Jó lenne ha ez a keserűség elmúlna. Bármit csinálok ezt érzem, vagy ha betelik a pohár akkor felrobbanok és idegbeteg leszek. Mit tegyek???? :(


2016. okt. 29. 20:46
 1/4 anonim válasza:
hát, az tt lévő emberek sem okosabbak és felkészültebbek egy pszichológusnál. de szerintem ne próbálj meg ilyen görcsösen változtatni magadon. Nem vagy boldog, na és? Más se az, elhiheted. ha egyfajta cinikus közönnyel nézel a világra, úgy könnyebb ezeken túltenni magad. Aztán már nem is fog érdekelni, hogy mennyire vagy épp boldog, nem ezt fogod hajkurászni. Cserébe felfedezheted az élet apró örömeit, amik aztán tényleg boldoggá tehetnek. Kezdj el sportolni, az sokmindent rendbe tud tenni a fejben is, nekem sokat segített.
2016. okt. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az a baj a párkapcsolatosdival, hogy az is egy aknamező. Főleg egy mentális betegnek, mint te vagy (tapasztalatból mondom).


Először valahogy rendbe kéne tenned magad -akár gyógyszerrel-, hogy később egy párkapcsolati csalódást könnyebben fel tudj dolgozni. Nagy a valószínűsége annak, hogy az első kapcsolat taccsra fog menni, az pedig minket elég rendesen meg tud viselni.


Egyébként az egyetemen nincsenek kandúrok körülötted?

2016. okt. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
teljesen megértelek, én is így érzek plusz még beteg is vagyok, állandó fájdalmaim vannak, remélem zöld utat kapok az eutanáziára külföldön
2016. nov. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

menj el theta helingre és keresd meg az okát.

másoknak is ajánlom.

2017. jún. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!