Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez valami mentális zavar...

Ez valami mentális zavar lehet nálam? Ha nem akkor mi lehet ez? Mit lehet ellene tenni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

16 éves, szerintem átlagos lány vagyok. Nem voltak öngyilkossági kísérleteim, de ha ideges vagy nagyon szomorú/csalódott vagyok, elgondolkodok azon, hogy lehet jobb lenne ha meghalnék. Ilyenkor pl elképzelem hogy elüt valami. (csak gyors halált képzelek el) Van hogy ez az érzés hamar elmúlik de van, hogy pár óráig eltart aztán ugyanaz az életvidám lány leszek, mint aki előtte voltam. Nem hiszem, hogy megtudnám ölni magam, de ebben néha nem vagyok biztos. (a családban volt már rengeteg öngyilkossági kísérlet és öngyilkosság is nem egy személytől) Ez az egyik problémám. A másik pedig az, hogy van az iskolàban egy velem kb egyidős lány akivel ki nem àllhatjuk egymást. Már attól ideges vagyok ha a közelemben van. Beszólogat és bántó dolgokat mond. Vagyis megpróbál lelkileg bántani. Nem szoktam felvenni amiket mond csak szimplàn idegesít. Nem vagyok erőszakos típus, vannak barátaim, elszoktam velük hülyéskedni. De ha az a lány az eszembe jut elképzelem, hogy bántom vagy meg is ölöm. Csak az én kezem által hal meg sosem véletlen. Egyszerűen megkönnyebbülök ha a képzeletemben meghal és ha a valóságban is ez történne nem éreznék bűntudatot. Csak a következmények miatt nem csinálnék ilyet.

Azért írtam ki a kérdésem mert félek..ha valamit elnyomunk, az előbb-utóbb felszínre tör. Kérlek segìtsetek. Mi lehet a bajom? Elmebaj? Vagy tini baromság? Esetleg a gének miatt? (családi háttérről csak privátban írok)



2016. okt. 30. 14:45
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Megkönnyebbülsz ezektől a gondolatoktól, tehát szerintem ezek ilyen elhárító mechanizmusok lehetnek nálad. Sokat gondolsz a halálra is (akarva vagy akaratlanul) ez köszönhető szerintem a sok öngyilkossági kísérletnek a családodban. Nem fog felszínre törni semmi szerintem, hisz nem nyomod el, az ilyen gondolatokban kiéled a dühödet, a lelki elhárító mechanizmusok lényegében errevalók. De az igaz, hogy ezekre gondolni nem jó dolog, így azt tanácsolnám próbálj keresni másféle elterelő mechanizmust, ami nem ennyire drasztikus.
2016. okt. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!