Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, hogy távol...

Mit csináljak, hogy távol tartsam az "anorexiás énem"?

Figyelt kérdés

A nyáron 10 kilót fogytam, és a diéta a vége felé elkezdett átmenni anorexiába

Napi 200-300 kalóriát ettem kb 1 hétig, aztán (legalábbis azt hittem), "véget vetettem" ennek és emeltem az adagomat 600-700-ra

Ezt egy hónapig folytattam így, fogytam ezalatt 2-2,5 kilót (persze mindet izomból), teljesen legyengültem, csúnya voltam, stb

Végül ennek is sikerült véget vetnem, napi 1500-at eszek és sportolok mellé

Felszedtem kb 2 hét alatt 1 kilót izomból, most 47,4 vagyok (166 cm-hez), bár ezt kajálás után mértem, ruhában

Tegnap este valahogy ráakadtam egy anorexiás blogra instagramon, és szerintem ez előhozott belőlem valamit, mert ma megint kezdtem úgy látni, hogy nem látszanak eléggé a bordáim, nem elég vékonyak a combjaim, stb.

Valamennyire tudom még kontrollálni, a konditeremben ennek ellenére csak izomra edzettem, nem kalóriákat égettem, és ettem is rendesen, de úgy érzem, hogy ez az anorexiás énem most már bármikor átveheti az uralmat az agyam felett... Nem hagy nyugodni a fogyás és a kiálló csontok, meg az alacsonyabb BMI (most 17) gondolata :/

Mit tegyek, hogy ne így legyen?



2016. okt. 7. 19:37
 1/2 anonim ***** válasza:
En most anorexiabol gyogyulok szoval pontosan tudom, hogy miröl beszelsz, mit erezhetsz, milyen kerdesek foglalkoztathatnak. A legjobb, amit tanacsolni tudok, hogy felejtsd el surgösen az interneten valo anorexias tartalmak nezegeteset. Legyen az thinspo, forumok, barmi. A 17-es BMI nagyon alacsony, semmikeppen sem egeszseges. Azt ajanlom, keress fel egy pszichologust, akar suliban, barhol, hogy atbeszelhesd valakivel nyugodtan, amik foglalkoztatak. Hidd el, nem ciki segitseget kerni, szönyeg ala söpörni a problemat annal inkabb! Minden jot ;)
2016. okt. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi:) Neked is
2016. okt. 7. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!