Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikos, szorongásos, deperszo...

Pánikos, szorongásos, deperszonalizációs, derealizációs betegek! Veletek előfordult már ilyen?

Figyelt kérdés

Mostanában folyton olyan érzésem van, hogy mikor "eszembe jut", hogy élek, nagyon megijedek, félek, nem tudom, miért vagyok itt, és az egész ilyen szenvedős érzés.

Sokszor agyalok ezen, de csak párszor fordul elő, hogy annyira letaglóz ez az egész, hogy remegek, félek és szenvedek.

Nem tudom, hogy mitől van ez, eddig "csak" pánikbeteg voltam, de ez nagyon rossz érzés.

Veletek volt már hasonló?

Konkrétan rettegek attól, hogy a világon vagyok, és nem értem, mi ez az egész, hogy élet.. :(



2016. nov. 2. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Jársz orvoshoz? Szerintem mondd ezt el neki.
2016. nov. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, járok.
2016. nov. 2. 18:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Velem is ez van
2016. nov. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én borderline-os vagyok, de disszociáció kapcsán én is szoktam érezni hasonlókat. Úgy gondolom ez valami védekező funkciója lehet az agynak, de nem értem, akkor miért szorongjuk szét magunkat akkor is, amikor "szétesünk"? Akkor nem pont az kellene, hogy a szorongás valamilyen módjon kikapcsolódjon? Nem igazán értem.
2016. nov. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Pontosan ugyan ezt érzem. Bepánikolok a saját létemtől. Durva
2018. máj. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ismerős :( DP/DR kiválthat egzisztenciális szorongást.
2019. jan. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!