Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fogyatékos vagyok? Vagy...

Fogyatékos vagyok? Vagy mennyire gáz, hogy nem tudom bekötni a cipőmet?

Figyelt kérdés
Nem tudok semmit se csinálni,képtelen vagyok BÁRMIRE is.Nem tudok cipőt kötni,kötni se tudok :D:D:D:D Pedig próbáltam,nem tudtak megtanítani a tanáraim sem,a családom se...Nem tudom bezárni a lakatot (nem az ajtó lakatjáról van szó,azt sikerült megtanulnom pár hét alatt :D),hanem a másik lakat,nem tudom máshogy leírni.Ha valaki megkér egy egyszerű dologra,egyszerűen NEM ÉRTEM mit mond,vagy nem jut el az agyamig.Olyan,mintha nem lenne összekötve az agyam a testemmel. :D Már csak röhögni tudok rajta,de nagyon rossz,hogy mindent leejtek,összetörök,figyelmetlen vagyok.Miért nem tudok megcsinálni olyan dolgokat,amikre még egy 6 éves is képes? (Nem vagyok autista,hónapokig vizsgáltak és negatíííív lett :P) Mennyire szégyen ez? 15 éves vagyok.
2016. nov. 7. 14:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát valami bajod kell, hogy legyen. Keressétek tovább mi a gond, akkor lehet kezeltetni is.
2016. nov. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De már 10 éve orvoshoz visznek,de semmi értelme nem volt...
2016. nov. 7. 15:00
 3/13 anonim ***** válasza:
Pedig biztos, hogy valami agyi, idegrendszeri zavar, ami gátol a kifinomult mozdulatok elvégzésében. Nem értek hozzá, de valami kezdődő súlyos betegség kezdeti tünetei is ilyesmik, hogy az ember észreveszi, hogy egyszer csak problémát okoz neki az, hogy bekösse a cipőfűzőjét. Ez nem gáz, nem kell szégyellni, ez egy rendellenesség. Régebben sem ment? 10-12 éves korodban is ez volt? Remélem, nem vagy beteg, viszont akkor is kellene segítség, hogy megfelelő gyakorlatokkal fejleszd magad. Biztos vagyok benne, hogy a beszéd felfogása és az ügyetlenség összefügg az esetedben.
2016. nov. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Egy tipp: nem lehet, hogy kicsi korodban átszoktattak balról jobb kézre?
2016. nov. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Tényleg lehet átszoktattak,én is hasonlóval szenvedek sajnos,nagyon rondán írok,kicsit lassúak a reflexeim,és ügyetlen vagyok.Egy haverom hívta fel a figyelmem hogy amikor puskával célbalöttünk,úgy céloztam mint a balkezesek,én még apró tárgyakat hajlamos vagyok elejteni,nagyon megbélyegzi az ember életét.
2016. nov. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Két egyszerű mozdulattal jó eséllyel eldönthető, hogy valaki eredendően jobb-, avagy balkezes-e.

-Ha spontán összekulcsolod a kezeid, melyik hüvelykujjad esik feléd?

-Ha lazán karba teszed a kezeid magad előt, melyik karod kerül felülre?

(Mindkét esetben: jobbkezeseknek a bal, balkezeseknek a jobb.)

2016. nov. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Jobbkezes vagyok,nem szoktattak át bal kézre.Soha sem tudtam kötni.Nem vagyok képes az olyan mozdulatokra. :D
2016. nov. 7. 15:28
 8/13 anonim ***** válasza:
# 7: Az egy dolog, hogy MOST jobbkezes vagy, de annak is születtél? Mert a kezesség agyilag determinált, viszont nagyon sok gyereket kicsi korban átszoktatnak balról jobb kézre. Onnantól kezdve az illető jobbkezesként él, csak azt veszi észre, hogy vannak ilyen-olyan koordinációs problémái... kb. mint neked.
2016. nov. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem,nem szoktattak át.Ebben biztos vagyok,sose voltam bal kezes.Régi videókban amikor 2-3 éves voltam,láttam,hogy már akkor is jobb kézzel hordtam a dolgokat :D
2016. nov. 7. 15:36
 10/13 evimeri ***** válasza:
Szerintem ez biztos, hogy valamilyen ritka betegség. Hiába jártok 10 éve orvoshoz van olyan amiről az orvosok nagy százaléka még soha sem hallott. Mindenféleképpen meg kellene keresni az okát. Bár nem vagyok orvos, de a mozgásért is az agy felel. Ott lehet valami gond. Próbáljatok más orvosokat is.
2016. nov. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!