Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi baja lehet a páromnak?...

Mi baja lehet a páromnak? Depresszió féleség vagy esetleg más?

Figyelt kérdés

Több mint másfél éve vagyunk együtt a barátommal, ez idő alatt úgy-ahogy kiismertem. A legnehezebb a kapcsolatunkban ez a fajta "probléma" ami időként előjön nála. Van hogy hetente, kéthetente teljes mértékben lehangolt lesz, pesszimista, mindig problémázik valamin, még ha egy apróság is, ő kiakad. Beszélgettem vele erről, és kérdezgettem miért történnek ezek, hisz előfordul sokszor. Először is, semmi ok nélkül történik. Reggel felkel és olyan rosszkedvűnek érzi magát. Próbálja elfojtani, de valamiért mindig kitör belőle. Idővel elmesélte, hogy voltak családi gondok is. Úgy értem, mesélte, hogy az ő nagymamájával voltak gondok, majd az anyukájával is történt egy súlyosabb dolog, mikor ő még kisgyerek volt, de erről nem szívesen beszélt, csak annyit tudtam meg, hogy volt pszichiátrián.

Ekkor gondoltam pszichés dologra, elsősorban bipoláris zavarra, de vannak olyan dolgok amik sehogyse illenek be. Először is nem alvászavaros. A max probléma ott, hogy néha tovább marad fent, de általában jól alszik. Az evéssel sincs gondja, tipikus fiú aki beles:) A másik része ez a mániás dolog. Én nem érzem, hogy vannak ilyen hirtelenjében jött örömpillanatok. Mindig normális, örül aminek örül, ha rossz dolog van elszomorodik. De van egy nap mikor ok nélkül paff, egyszerűen teljesen maga alatt van. Borzasztóan viselkedik és nehéz vele beszélni. Ez nagyon sokszor lehoz minket és megvisel. De szeretem, és próbálok segíteni. Ő is tudja ezeket, és ő is próbálkozik, tudom jól, de mikor mélypont alatt van akkor nehezen tud. Azután pedig elmúlik és semmi baja. Néha még a szexuális együttlétünk alatt akadt olyan probléma, hogy gondja volt a merevedéssel. Tudom pszichológus kéne, beszéltünk róla, de még nehéz neki valamiért odáig eljutnia, hiába mondogatom, hogy nem baj a segítség. Jelenleg valamilyen úton akarok én elindulni, hogy megismerjem a problémát és tudjam kezelni, és segíteni neki. Ha valaki tudna ebben segíteni, azt nagyon megköszönném!



2016. nov. 7. 15:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy bipoláris. A "mániás dolog" nem azt jelenti, hogy jó kedve lesz, hanem az sokkal több annál. Olyan dolgokat csinál az ember, pl saját életével játszik, mert kockáztat, hogy úgy is megtudom csinálni. Rettentően tele van energiával, nem lehet lelőni kategória. Energia bomba. Én pl. szórakoztam a metróban, futkároztam a hídon keresztül az autók között. És a bipolárisak pont azért szeretik ezt az állapotot, mert akkor elfelejtik a gondjaikat, a depresszió megszűnik, és más véleménye sem érdekel. Pont ezért ekkor a gyógyszert sem veszik be sokan. Szóval szerintem ő nem bipoláris! Ja és a drogfogyasztás meg alkohol is sokszor vele jár.
2016. nov. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor te bipoláris vagy? Ha igen, voltál pszichológusnál? És minimálisan el tudod mondani, hogy hogy zajlott vagy hogy milyen megoldásokat használsz, esetleg hogyan kezeled az időszakokat?
2016. nov. 8. 23:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Bipoláris vagyok. De ehhez pszichiáter kell, mert az az orvos, ő írhat fel gyógyszert. A pszichológus az egy bölcsész.
2016. nov. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szerintem olyan mértékben nincs baj, hogy veszélyes lenne magára, esetleg másokra. Azért a pszichológuson gondolkodtam és mondtam neki, mert az ilyen időszakokban inkább több a stressz és a frusztráció számunkra.
2016. nov. 11. 01:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!