Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szünet nélküli szorongás,...

Szünet nélküli szorongás, stressz, félelem, ezekre van valami önfejlesztő módszer?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom, megállás nélkül szorongok, hogy mi lesz most, mi fog történni, mi lesz, ha nem sikerül valami, stb. Megállás nélkül stresszes vagyok, félek az emberektől, akihez pedig már sikerül közel kerülnöm (egész életemben 3 ilyen volt), annál meg betegesen rettegek, hogy elveszítem. Emellett nem szeretem magam, semmi pozitívat nem látok magamban, az egyetlen dolog, amit bírok, az a szemem színe, a többi dolgot utálom magamon.


Ezekre van valami önsegítő módszer?

Igazán jó könyv olvasása, és a rajzolás, sport ki tud kapcsolni, olyankor el tudok lazulni, de csak addig, amíg azzal foglalkozok, amint abbahagyom, visszatér a stressz. Valami tartósabbra lenne szükségem, akár olyanra ami egyszer segít (pl valami csoda-könyv ami megváltoztatja az életem), akár olyanra amit rendszeresen kell csinálni, de a köztes időben is van hatása.

Ismertek ilyen módszereket?


2016. nov. 8. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez lehet a generalizált szorongás, a GAD. Van rá gyógyszer, módszer, kezelés. Csodaszer nincsen. Menj pszichológushoz, vagy pszichiáterhez. Hidd el, megszabadulhatsz tőle.
2016. nov. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Stressz ellen a legjobb ha sikeresnek tudod érezni magad. Ez úgy a legkönnyebb ha elégedett vagy külsőddel, szakmai életeddel, egzisztenciáddal, aki pedig ezekben jó, az magánélethez is könnyen talál igazán vonzó társat.


És megteheti, hogy senkitől se tűrjön el megalázó dolgokat. Ha pl. munkahelyi főnöke kezd szemét lenni vele, akkor munkahelyet cserél, ha meg élettársa, akkor azt is kirakja. Saját képességeit ismerve pedig nem kell azon idegeskednie, hogy jaj most nem lesz munkám, vagy élettárs nélkül még egy lakást fenntartanom is nehéz lesz.

2016. nov. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ignis Subdialis ***** válasza:
46%
Kitartó önismereti munkával, terapeuta vezetésével gyógyítható, csak gyógyszert ne szedj, az nem oldja meg, csak a doki munkáját csökkenti, mert amíg Te révületben kábulsz, addig se zaklatod.
2016. nov. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Na, megint egy gyógyszer ellenes. Hogy miért kell valakit elriasztani a gyógyszeres kezeléstől, azt nem tudom. Bár gondolom te se vetted be a gyógyszereidet, azt már tíz éve itt szenvedsz, és mindenkit lebeszélsz. Ha neked szär, legyen neki is az.
2016. nov. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem GAD-om van. (Generalizált szorongás ami nem azt jelenti, hogy generálod magadnak (volt aki azt hitte a környezetemben XD))

Én gyógyszert szedek. Beállított egy olyan közép hangulatra se nem enged nagyon le de annyira fel se.


Járok most ilyen terápiára is, a pszichiáterem utalt be rá. Hasznos, és habár nem szeretem a gyógyszereket sajnos be kell látni, a szorongás betegség. =/ De a tüneteid nálam is világ életemben megvoltak.


Nyugodtan írj, ha szeretnéd meghallgatlak. (Annyival is icipicit könnyebb. :) )

2016. nov. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ignis Subdialis ***** válasza:
#4 Az látom eszedbe sem jut, hogy esetleg szakmailag is hozzá tud valaki szólni ezen az oldalon. Neked se nagyon használt a gyógyszer, úgy látszik, ahogy itt ontod magadból a negativizmust, én viszont láttam öngyilkost, aki ki tudott volna jönni egy felelős terapeutával, mert nem volt súlyos állapotban, plusz tudom, hogy függőséget okozó antidepresszánsokat fű-fa felírhat és fel is ír tök felelőtlenül, van, hogy szervi problémákra is a háziorvos rásüti, hogy a beteg képzelődik, hipochonder, na oda neki a kis nyugtatót és nem jön többet. Ez tény sajnos, tudom, hogy sok embernek nincs erre lehetősége rálátni, de akiknek meg van, ki sem fogynak a szomorú sztorikból, hogyan állítottak rá amúgy egészséges embereket ilyen szerekre és lettek végül drogosok vagy csúsztak le vagy került végül irdatlan energiájukba a leszokás.
2016. nov. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ignis Subdialis ***** válasza:
(Amúgy most látom, hogy nagyon messzire se kell menni, itt az oldalon is rendszeresek az ilyen tapasztalatmegosztások, csak rá kell nézni a nyugtatókkal kapcsolatos kérdésekre.)
2016. nov. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!