Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 11 éves vagyok és azt hiszem,...

11 éves vagyok és azt hiszem, enyhén depressziós vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
11/F Már hetek óta nincs életkedvem. Az öngyilkosság meg sem fordult a fejemben, gondoltam, hülyeség, nincs értelme, még előttem az egész élet. Valószínűleg anyám új munkahelye okozta, mert a főnöke kórházban van, vagyis neki kell megcsinálni a dolgát. Egyértelműen stresszes. Az a baj, hogy a bátyám (16/F) alig van itthon, ez azt jelenti hogy anyám csak rajtam tudja levezetni a feszültséget. Apám különös eset. A következőképpen fejezi ki az érzelmeit: Sosem hallottam tőle azt, hogy "Szeretlek", vagy hogy "Büszke vagyok rád". Ő inkább a munkatársainak, ismerőseinek szokta mondani, hogy én milyen jó tanuló vagyok, hogy ki tudom rakni a 2x2, 3x3, 4x4-es Rubik kockát. Ettől függetlenül mindent megtesz értünk. Visszatérve anyámra, már többször mondta, hogy nincs életkedvem, depis vagyok. Értek a videókészítéshez, karácsonyra egy videokamerát fogok kapni. Valószínűleg ha megjön, semmi/senki nem fogja tudni elrontani a kedvem. Egyébként ha semmi/senki nem cseszi fel az agyam, (legtöbbször a suliban, vagy a szüleim) tök jó kedvem van, de ha anyám ordibál, vagy kritizál, egyből semmi kedvem semmihez. Szóval ez ellen mit lehet tenni? (nem az ellen, hogy sokan szemetek, hanem hogy legyen egy kis életkedvem)

2016. nov. 8. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Szia! Most váltasz lassan gyerekből felnőttbe. A kettő között az egyik nagy különbség, hogy a gyerek önző, a felnőtt pedig elkezd képessé válni arra, hogy beleképzelje magát mások helyzetébe. Nálad ez az empátia most kezdődik, legelőször a szülő szerepét kezdi másképp látni az ember, és ezért vagy most különösen érzékeny a szüleid reakcióira.

Apukád nem különös eset, sajnos a legtöbb felnőtt férfi nem mer érzelmeket nyilvánítani, mert arra kondicionálták, hogy az ilyesmi nem férfias. Ez nem (csak) az ő hibája. De abból, hogy dicsekszik veled, nyilvánvaló, hogy büszke rád. Anyukádon pedig nyilván nagy teher van. Tudatosítsd magadban, hogy anyukád stresszlevezetése nem neked szól, apukád pedig nem mer, nem tud nyitni feléd. Az húzhat ki a depiből, ha megpróbálsz tudatosan, programszerűen tenni értük, segíteni nekik abban, hogy jobban érezzék magukat a bőrükben. Ettől Te is jobban fogod.

2016. nov. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezen én is gondolkoztam, de ha megpróbálok segíteni nekik, akkor nagy valószínűséggel ordibálnak.
2016. nov. 8. 14:32
 3/8 A kérdező kommentje:
Amúgy nem akarok belédkötni, de 11 évesen válunk gyerekből felnőtté?
2016. nov. 8. 14:33
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
az a helyzet, hogy te sem 11 éves vagy.
2016. nov. 9. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Kizárt, hogy ezt egy 11 éves írta, bármilyen értelmes, jó tanuló, szuperintelligens, stb.

Jobban tudnánk segíteni, ha őszinte lennél.

2016. nov. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az 1. vagyok. Igen, szerintem kb ilyen korban kezdődik el az a hosszú folyamat, amelynek a végére felnőtt leszel. Biztosan te is érzed, hogy már egészen másképp gondolkodsz, másképp látod a világot, mint mondjuk 8-9 évesen. Képessé váltál például a kritikus szemléletre, és elkezdett foglalkoztatni, hogy pl. a szüleid miért olyanok, amilyenek. Ez az első lépés a felnőtté válás felé.
2016. nov. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Elso valaszolohoz: ez nem a felnotte valas resze, ez a kamaszodas. Sok kulonbseg van kozte es a felnottevalas kozt
2016. nov. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt úgy írod, mint ha a kamaszodásnak az égvilágon semmi köze nem lenne a felnőtté váláshoz. Mint ha ez nem egy folyamat része lenne. Mint ha a kamaszodás csak valamiféle zsákutca lenne a gyerekkor és a felnőttkor között, nem pedig egy lépcső, egy állomás a kettő között. Persze, hogy a kamaszkor része, azaz a felnőtté válás folyamatának része.

(Én már kamaszként is utáltam, amikor rám sütötték ezt a bélyeget, hogy kamasz = mutáns lény, akit valahogy el kell viselni, már nem cuki gyerek, még nem ember, de majd átlépi a 18-at, és akkortól már emberszámba vesszük...)

2016. nov. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!