Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet a depresszióból...

Hogyan lehet a depresszióból meggyógyulni végleg?

Figyelt kérdés
2016. nov. 8. 20:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon nehezen, általában azt kell megszüntetni ami a depressziót okozza. Persze van olyan is amikor nem külső körülmény a kiváltó ok. Ha pl családi állapot, munkahelyi, vagy az anyagi körülmények okozzák nehéz megszüntetni, mert még teljesen egészséges állapotban is komoly kihívás lehet, nem hogy depressziósan. Bár szerintem két dolog kell hozzá legfőképpen, hogy legyél elégedett a helyzeteddel és önmagaddal. Illetve egy jó párkapcsolat is sokat segíthet. De egy jó barát is.
2016. nov. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Párom van. Barátok...? Hátttö.... Azok vhogy már nem.

Munkával kapcsolatosan is hergelem magam, mert nagyon durván nincs kedvem, nincs sikerélményem se meg "zsákutca érzésem" van.

Ehhez jön a krónikus fáradtság, 3x olyan öregnek érzem magam.

2016. nov. 8. 21:04
 3/15 anonim ***** válasza:
lottó :D
2016. nov. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem szerencsejátékozok
2016. nov. 8. 21:28
 5/15 anonim ***** válasza:
El kell menni orvoshoz. A depresszió is betegség, mint a megfázás csak itt a lelked beteg. És hiába szidtam én is az antidepi egész kordában tartja a hangulatom. (Igaz én szorongással szenvedek de kb hasonló állandóan tudnék aludni. Aludtam már át napokat :D )
2016. nov. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Melyik gyógyszert szeded? Receptre van? Én csak homeopátiás se nem használ se nem árt vackokat szedtem.
2016. nov. 8. 23:03
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyszer csak a tüneteket fedi el, de nem gyógyít meg.

Saját tapasztalatom, hogy egy jó szakemberrel végigcsinált hosszúterápia az, ami megváltoztatja a személyiségstruktúrát olyan mértékben, hogy a későbbiekben se térhessen vissza többé a depresszióra való hajlam. Ennek oka, hogy segít feldolgozni a mélyen gyökerező problémákat, új gondolkodási és viselkedési sémákat alakít ki, új, hatékony megküzdési stratégiákat alakít ki. Ezek mind szükségesek ahhoz, hogy az egyén képes legyen megélni és feldolgozni az érzelmi válságokat, problémákat (mert ilyenek mindenki életében vannak és lesznek - csak az a kérdés, hogy hogyan viszonyulunk hozzájuk!).

Egyénfüggő, hogy kinél mennyi idő egy hatékony hosszúterápia, de minimum másfél évet rá kell szánni és nem kiugrani, amikor már úgy érezzük, hogy jól vagyunk.

Nekem három év volt és nagyon megérte! Csak azt az egyet sajnálom, hogy nem vágtam bele hamarabb.

2016. nov. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Én több mint egy évet voltam, de azon a dokin látszott sokszor h szrik rá, unja...
2016. nov. 9. 17:48
 9/15 anonim ***** válasza:
varázsgomba? olvastam, hogy tehet jót.
2016. nov. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező, azt nem biztos,hogy meg tudod önmagad ítélni,hogy depressziós vagy-e. A különböző élethelyzetek is okozhatnak néhány hasonló tünetet,pl. munkahelyi ,anyagi gondok,párkapcsolati nehézségek,de sorolhatnám még. A súlyos belső( endogén) depresszió nem gyógyítható,csak kezelhető.De minden ilyen dolog rendkívül összetett,mert minden élethelyzet más,és senki nem egyforma.A depresszió is széles skálán mozog(súlyosság szerint),a szomorúságtól,kedvetlenségtől egészen a teljes étvágytalanságig, folyamatos szenvedésig,cselekvésképtelenségig.

Az hogy mi a helyzet Veled,egy szakorvos tudná eldönteni.

Az biztosan igaz,hogy súlyos klinikai depresszióból gyógyszerek nélkül nem lehet még csak tünetmentessé sem válni.Azokkal igen.

2016. nov. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!