Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudok meggyógyulni a...

Hogyan tudok meggyógyulni a depresszióból?

Figyelt kérdés

14/L vagyok, hangulatjavítót, szorongásoldót kell szednem pár hete. De az állapotom már sokkal régebb óta fennáll. A családom, és a nemtörődömségük, agressziójuk, és a testvéreim állandó fényezése -miközben engem szóra se méltattak- miatt alakulhatott ez ki, szerintem legalábbis. Gyakran rám jön az önutálat, elégedetlenség, ami miatt rossz a kedvem. Hogy gyógyulhatok meg?

A pszichiáter egyelőre annyit tudott tanácsolni, hogy csináljam, amit szeretek. Pl. gitár, festés, írás, testmozgás. De még mindig nem az igazi a hangulatom. Ami viszont nagy előrelépés, hogy a gyógyszerek óta egyszer sírtam, amikor beteg meg lázas voltam.


2010. nov. 13. 20:53
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Különben a gitár meg a rajz sem okoz nagy örömöt, mert nagyon sokat elp*csölök, hogy minden tökéletes legyen, de mégsem sikerül azt nyújtani, amit szerintem kéne.
2010. nov. 13. 20:57
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

Kedves kérdező!

Te nem igazán tudnál elpocsulni, mert nincs middel. De! Fogadd meg a pszichiátered tanácsait, szedd be a gyógyszereidet. Sajnos el kell telleni akár 2-3 hónapnak is, amire hatnak a gyógyszereid. Gondosan, minden nap azonos időben kell szedni őket. A többiek pedig nem "nem törődnek veled", egyszerűen nem látják, hogy beteg vagy.

2010. nov. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Szia! Én 36 éves vagyok. Hozzád hasonlóan nekem is ugyanilyen volt az "előéletem". Én a következőt javaslom: a gyógyszert szedd be, mert valóban kis idő múlva jól leszel tőle. Ne kövesd el azt a hibát, hogy ha már jól vagy, hogy nem veszed be a gyógyszert, mondván, hogy már jól vagy. A gyógyszertől leszel jobban!

Nagyon fontos a mozgás! Ha lehet minél intenzívebb és ha lehet, női társaságban. (én aerobicra járok)

Próbáld úgy szervezni az életedet, hogy ne unatkozz! Az sokat ronthat. Tegyél valami hasznosat, támogass valakit (pl. idős nénit), és meglátod, hogy mások segítése téged is feldob és nagyon jó érzést ad.

Ne felejtsd el, hogy nem vagy egyedül ezzel a problémával! Sokan vagyunk így, és sokan tudnak segíteni.

Én mindenek előtt imádkoztam a gyógyulásomért, mivel hívő ember vagyok. A Bibliát olvasom és sokat beszélgetek a gyülekezeti barátaimmal és a férjemmel.

Remélem, hogy hasznos voltam! Szép napot!

2010. nov. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2010. nov. 14. 12:26
 5/12 anonim ***** válasza:
Sajnos a gyógyszer vajmi kevés lesz a probléma megoldásához! Az elindulásban segít! Ilyen fiatalon mindenképpen szükséged van pszichoterápiára is, hogy az érzelmi és egyéb viszonyulásaidban, a stressztűrőképességedben és az elhárításaidban hatékonyabb legyél. Ezeket sajnos nem oldja meg a gyógyszer, viszont a problémádat fenntarthatják!
2010. nov. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
fiú a tesód?
2010. nov. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Szia!

Az mind szép és jó, hogy a pszichiáter felírta a gyógyszereket és Te szeded! Egyet értek az előttem szólóval, miszerint, ha jobban leszel sem szabad abba hagynod a gyógyszert, csak orvosi javaslatra! De! Véleményem szerint neked, mivel nagyon fiatal vagy, sokat tudna segíteni egy jó pszichológus, akinek kiönthetnéd a szíved, minden bajod, bánatod! Ő meg fog hallgatni, mert azért van. Mivel a környezeted és szerintem te magad sem vagy tisztában azzal, hogy mi, miért történik veled, és esetleg sok bántást is kapsz emiatt, amit nem könnyű kezelni. A pszichológus nem ír fel gyógyszereket, hanem meghallgat, és visszatükrözi neked a saját érzéseidet, ami segít abban, hogy te magad megérts, mi is történik veled, és ha ez sikerül akkor választ kapsz a kérdésedre: hogyan tudnál kigyógyulni a depresszióból?, mert látni fogod a megoldást, te magad rá fogsz jönni. Szerintem az ilyen esetekben, első lépésnek a pszichológusnak kellene lennie és nem egyből a pszichiáternek, aki elbutít mindenféle gyógyszerrel. Sok esetben a pszichológus is tud segíteni egy egyszerű "segítő beszélgetéssel". Te még túl fiatal vagy a gyógyszerekhez!!!!!

Amúgy menj társaságba, menj emberek közé, a barátok sokat segítenek!!!! :)

2010. nov. 19. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A pszichoterápia nem "egyszerű" beszélgetést jelent. A pszichológus nem arra van, hogy "lelket öntsenek" ki neki a közhiedelemmel ellentétben.

A pszichoterápiának komoly szakmai szabályai vannak és nagyon komoly meló a kliensnek. Ezért csak erős motiváltság esetén működik, viszont akkor jól.

2010. nov. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Van fiú és lánytestvérem. Voltam pszichológusnál, nem lettem jobban. Köszi mindenkinek.
2010. nov. 30. 21:54
 10/12 anonim ***** válasza:
Tudom, nem igazán vigasztal meg az a tény, hogy valamit elrontani könnyű, viszont helyrehozni hosszadalmas. Ez igaz erre a betegségre is. Meg fogsz gyógyulni, csak szedd a gyógyszered, és változtass a dolgaidon. És nagyon akarjál meggyógyulni!
2010. dec. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!