Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pokollá teszik az életemet a...

Pokollá teszik az életemet a kényszergondolatok, kényszercselekvések. Mit tehetnék ellenük?

Figyelt kérdés
Kényszergondolataim, kényszercselekedeteim vannak edzés közben, vezetés közben, munka közben, a hétköznapjaimban. Pl.: vezetéskor, ha nem úgy kapcsolom fel az autó lámpáját, ahogyan az nekem tetszik, akkor már előjönnek a kényszeres gondolatok, hogy ki fog égni az izzó, nem fog úgy világítani, ahogyan kellene neki. Edzés után, ha már valamilyen behatás éri a testemet (hideg, ijedség), akkor azt gondolom, hogy nem fog megfelelően fejlődni az izmom, hiába edzettem, oda a napi edzés eredménye. A papucsot általában V alakban rakom le, mert ha nem így teszek, akkor úgy vélem, rossz dolog fog történni velem. Sorolhatnék még példákat. Hiába küzdök ezen gondolatok ellen, olykor csak rosszabb lesz. Van, amikor fél napon keresztül is egy bizonyos kényszergondolat jár a fejemben. Olyan dolgokon fennakadok, amilyenek más simán átsiklik.

2016. nov. 21. 19:33
 1/9 A kérdező kommentje:
*amilyeneken
2016. nov. 21. 19:34
 2/9 anonim ***** válasza:
Pszichológus. Ez nagyon beteg.
2016. nov. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem sokkal betegebb dolgok vannak ennél. És nekem hasonló kényszercselekvéseim vannak, amik a mindennapjaim részét képezik. Egy nap átlagosan minimum 20 biztos. Tegnap este pont magamon nevettem hogyha ezeket a "furcsa szokásaimat" megtudná valaki, akkor telibe röhögne. És még nem is beszéltem a hangról a fejemben, aki általában a vitapartnerem szokott lenni..
2016. nov. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pszichológus. De nem azért, mert ez "nagyon beteg", ahogy az első válaszoló írta. Leginkább azért, mert ezek a dolgok megkeserítik az ember életét. Én már évek óta küzdök ilyen gondolatokkal, csak én nem magamat féltem, hanem a körülöttem élőket. Sokáig jártam pszichológushoz illetve pszichiáterhez, végső soron a gyógyszerek segítettek. Több különböző antidepresszánst kipróbáltam, mert a depressziómra nem mindegyik hatott, a kényszergondolatok viszont nagyon minimálisra csökkentek vissza mindegyiktől. Tényleg érdemes szakemberhez fordulni. Sokkal többen vagyunk, mint azt elsőre gondolnád. (: Ne félj beszélni róla, nincs veled semmi baj. (:
2016. nov. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Pszichiáter mindenképpen.

Nekem még volt súlyosabb is, szimmetrikus érintés, megfelelő ritmusban pislogás és légzés...

Tudatosan is kényszerítheted magad h ne csináld, persze ez doki nélkül félmegoldás.

Nekem mára nagyjából csak a szimmetrikus érintés kényszer maradt, de arra is odafigyelek és direkt nem csinálom. Csak néha elgyengülök. :D

2016. nov. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Berserker88 ***** válasza:
Nekem is vannak néha ilyen dolgaim. De élem életem.
2016. nov. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én eddig figyelembe se vettem nem is tudtam hogy ez valójába probléma azthittem ez normális köszi kérdező most már járhatok pszihomókushoz
2016. dec. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nincs mit!
2016. dec. 28. 20:09
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha még aktuális (remélem már nem az)én is szinte ugyanilyen gondolatokkal küzdök lassan 4 éve,szóval tudom mit érzel.Nézdd mondhatnám,hogy majd idővel elmúlik meg ilyenek,de nem hinném,hogy szakember nélkül menni fog és ezt a saját bőrömön tapasztalom.Nálam vannak napok,ritkán hetek amikor szinte egyáltalán nem jönnek elő ezek a gondolatok(amik még a tieidnél is sokkal durvábbak)ez általában akkor van,ha jó dolgok történnek az életemben,vagy akkor,ha nagyon elfoglalt vagyok és lényegében időm sincs gondolkodni.És van,hogy egész nap itthon vagyok a szobámban,unatkozok és egyfolytában előjönnek ezek az ijesztő gondolatok.Segíteni én ebben maximum úgy tudok,hogy leírom a személyes tapasztalataimat,viszont azt javaslom mindenképp keress fel egy szakembert.És attól még hogy valaki pszichológushoz jár nem lesz őrült meg ilyenek!!!!
2023. ápr. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!