Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichologus segitett már...

Pszichologus segitett már valaha valakin? Voltam már többnél, de semmivel nem vagyok jobban.

Figyelt kérdés
2016. nov. 26. 12:40
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Vagy ez csak egy kamu szakterület?
2016. nov. 26. 12:41
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

Ha te nem vagy hajlando tenni a valtozasert, akkor meg is gebedhet neked a pszichologus. Ilyen eseteknel a paciens hozzaallasa, esetleges ertelmi (nem nagyon letezo) kepessegei, a fejlodo kepesseg hianya, az erzelmi intelligencia csekely jelenlete a gond.

A pszichologus csak segit elindulni a gyogyulas, fejlodes utjan, de neked kell megjarni a poklot es segiteni magadon. Nelkuled nem megy.

2016. nov. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
Ha kibeszéled magadból ami bánt és meg is hallgatnak és értelmes választ is kapsz az már segít az embernek. Mindegy hogy pszichológus vagy csak egy hétköznapi ember. Gyógyszert meg ne szedj
2016. nov. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

A pszichológus nem varázsló, hogy elmégy hozzá és utána jobban leszel, ha erre vársz, akkor ne csodálkozz, ha nincs eredmény.


A pszichológus csak akkor tud segíteni, ha TE is teszel valamit - ö csak tippeket tud adni, helyetted cselekedni nem tud.

2016. nov. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem kamu! Ma már tudjuk,hogy nem csak test létezik,hanem lélek is. És azt is,hogy a testi bajoknak sokszor lelki problémák az okozói. Én voltam pszichológusnál(igaz Ő pszichiáter volt) úgy,hogy egy alkalom segített. A térdműtétem után több,mint egy évig mankóval jártam,mert nem mertem elindulni nélküle sehova,pedig nem használtam csak a kezemben vittem. Ha elvették tőlem,akkor ne tudtam egy lépést sem tenni. A pszichiáterrel kb. 2 órát "beszélgettem", írt fel gyógyszert és azt mondta,hogy majd rendszeresen kell pszichoterápiára járnom. A gyógyszert ki sem váltottam (péntek este voltam nála) és másnap már a mankóm nélkül sétéltam.Úgyhogy nem kellett se gyógyszer,se hosszas pszichpterápiás kezelés. Azóta elhiszem,hogy ez nem csak egy kitalált,felfújt tudomány.
2016. nov. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Pszichiáternél is voltam. Ö küldött pszichológushoz.
2016. nov. 26. 13:21
 7/17 A kérdező kommentje:
Mit kell tenni a változásért? Amiket magamtól ( vagy család, barátok tanácsára tettem), nem hozott változást. Pszichologusok nem javasoltak semmit. Olyanokat kérdeztek, hogy, na mi történt az elmúlt két hétben? Meg képzeljem el, hogy a problémáim kidobom a kukába. Ettől azt mondta, hogy mindenki meg szokott gyógyulni.
2016. nov. 26. 13:24
 8/17 anonim ***** válasza:
Az ilyen beszélgetések nem azért vannak,hogy ő mondja meg,hogy Te mit csinálj,hanem segít felderíteni a probléma okát és azt segíti a fejedben,lelkedben a helyére tenni. Gyakran a beszélgetés látszólag össze sem függ a problémával(nem az a téma),de így tudod feldolgozni és "helyére tenni" magadban. Próbálj meg egy kicsit nyitottabb lenni és mindenről őszintén beszélni,mégha szerinred az éppen egy felesleges kérdés is!
2016. nov. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Egyik sem adott tippeket. Nem elmentem hozzá, hónapokig jártam, volt, akihez 2, évig is.
2016. nov. 26. 13:37
 10/17 A kérdező kommentje:
Átbeszéltem már az életem több szakemberrel és barátokkal is, mégsem vagyok jobban. Miért? :(
2016. nov. 26. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!