Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom a gondolatokat...

Nem tudom a gondolatokat kikapcsolni a fejemben. Van valakinek valamilyen ötlete?

Figyelt kérdés

24 éves nô vagyok. Jelenleg munka nélkül,sajàt magam döntöttem így. Egy kis pihire vàgytam :)


Szòval egyszerûen nem tudok ellazulni. Folyton aggòdom mindenem. A párom sokszor mondja h kapcsoljam ki s gondolatokat a fejemben de nem megy.

Folyton minden kavarog és nèha màr olyan kusza h ok nélkül (vagyis e miatt) ideges vagyok.

Van hogy èjszaka felébredek és a gondolataim miatt nem tudok visszaaludni ...

Van valami ötletetek hogy lehetne ezt orvosolni?

Meditàciò?agykontroll?


2016. nov. 28. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:
pszichologus, adott esetben pszichiater.
2016. nov. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Rengeteg könyv van meditációról, de tanfolyamok is vannak...

Vagy puzzle-ezz, legózz, építő kockázz, színezz...

2016. nov. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az emberi elme csodálatos, hiszen az évek, évtizedek folytán rengeteg élmény, érzés, emlék raktározódik el benne, mégsem kell velük foglalkoznunk, meg szépen elraktározódnak a polcokon, és csak akkor kerülnek terítékre, ha valami miatt foglalkoznunk kell velük.

És itt a kulcs... ha tele van a fejed gondolatokkal, akkor azok azért tudtak előjönni, mert dolgod van velük. Nem fogják hagyni, hogy elhárítsd őket. Ideig-óráig működhet, de hosszú távon újra és újra elő fognak törni, amíg meg nem érted, hogy miért vannak elöl!

Ha túl sok gondolat van a fejedben, akkor egyenként meg kell őket vizsgálni, feldolgozni és a helyére tenni. Ha egyedül nem megy, kérd szakember segítségét.

2016. nov. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2. vàlaszolò. Színezni szoktam de ahhoz sajnos nincs mindig türelmem.


3. vàlaszolò. Ez nagy segítség,köszönöm! Erre eddig nem is gondoltam!!! Te szakember vagy esetleg?

2016. nov. 28. 14:01
 5/5 anonim ***** válasza:
# 4: Nem, nem vagyok szakember (bár eléggé járatos vagyok a pszichológiában). A páciens oldaláról éltem át a dolgot.
2016. nov. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!