Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyszer volt pánikrohamom...

Egyszer volt pánikrohamom lehetek pánikbeteg?

Figyelt kérdés

Múlt héten csütörtökön teljesen váratlanul ért, ültem a székemben egyszer csak nem láttam rendesen, úgy éreztem el fogok ájulni. Kimentem az udvarra levegőzni, de csak még rosszabb lett, leültem nem tudtam felállni,remegtem, dobogott a szívem, úgy éreztem el fogok ájulni, nagyon kévésen múlt, hogy nem hívtam ki a mentőt magamhoz annyira féltem. A következő 1-2 napban is majdnem elkapott, azóta jobb lett. Sok dolog van most az életemben- lakásvásárlás, munkahelyi stressz, amiatt munkahelyváltás, szakdolgozatot írok és államvizsgázok. De nem érzem magamat stressz alatt, úgy érzem tudom irányítani a dolgokat. Most azonban minden nap attól félek, hogy megint elkap a roham. Valakinek van bármi ötlete a megelőzésre, vagy hogy lehet e még többször ilyen? :(

Azóta voltam EKG-n, tüdőultrahangon, minden negatív lett.



2016. nov. 29. 18:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, lehetsz. Tanuld meg uralni. Ha érzed, hogy jön, azonnal foglald le magad. Mindegy mivel. Ha utcán vagy nézz kirakatot, olvass hirdetést. Ne kezd el nagy levegőket venni, mert a túl sok oxigén erősíti a pánikot. Szokták ajánlani a zacskóba való lélegzést. A kilélegzett levegőt zacskóba fújd, majd ugyanonnan vegyél másikat. Nem kell befogni, csak az a lényeg, hogy kevés oxigén legyen benne. És igyekezz megnyugodni. Ne ijedj meg ha érzed hogy jön, mert van ellenszered. Ez a légzés, és a nyugalom. Hidd el, rendbe jössz. Ha ezzel a panasszal elmégy a háziorvoshoz, ő szokott felírni xanaxot, v. frontint, szükség szerinti szedésre. Ha van kérdésed írjál. Én túl vagyok rajt.. utóirat: ez nem halálos betegség, még senki sem halt bele. De kezelni kell...
2016. nov. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy még nem jelenti, inkább ne beszéld be még magadnak, ha mégis jön egy roham foglald el magad, én pici ékszerekkel babráltam mert ilyenkor oyan érzés mintha a világ felfúvódna és meg akarna fojtani, de rájöttem a telefon is nagyon jó, keress valami oldalt amit elnézegetsz, én pl 9gag-et szoktam, a lényeg hogy olyan dolgot keress ami a pánikrohamod érzésének az ellentéte, pl ha tehetetlennek érzed magad keress valamit ami fölött tudod hogy tiéd a teljes irányítás (pl telefon) ha te is ilyen "túl nagy minden" feelinget érzel jó közelről tanulmányozz valami aprót, pl egy kis nyakláncot, ha úgy érzed valami meg akar támadni keress valami ártalmatlant, pl egy szép virágot, a lényeg hogy CSAK ÉS IZÁRÓLAG erre a dologra koncentrálj, beszélj róla, írd körül, így az agyad rájön hogy hiába töri magát nem érdekel a hisztije és egy idő után lenyugszol.
2016. nov. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sajnos igen. A pánikbetegség váratlanul jön, aztán akár hosszan szünetelhet (évekig) és újra jelentkezik. Alattomos egy betegség, sose lehet tudni, mikor "támad"...
2016. nov. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. nov. 30. 17:46
 5/8 anonim ***** válasza:

Egytől még nem.

Ha már még egy is jön, akkor nincs megállás. Az esélyeket mindenképp rontja, ha az ember tudja, hogy mi ez és mi történhet. Én az elsőnél még nem tudtam, fél évig nem is volt semmi. Aztán a következők után már utánanéztem...

2016. nov. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Bocs hogy kerdezek. Nekem nyaron volt olyan hogy ugyereztem nem kapok eleg levegot,akkor szedultem kicsit, a fejem hatso reszenel ego erzest ereztem,hanytam,hasmenesem volt,es sirtam,de nem tudom miert,csak ugy erzetem hogy sirnom kell. Ez is valami panikroham lehetett? Temetes utan es tukrozes elott volt,amitol nagyon feltem. Azota felek hogy rosszul leszek.

Nyaron volt meg egy hasonlo,akkor epp dolgozni mentem.Ijedtseg erzetem volt,levert a viz. Akkor a munkahelyem hanyas,hasmenes. Akkor hutottem magam,de ugy erzetem mintha zsibbadna mindenem. Es akkor is sirhatnekom volt. Tegnap megint hirtelen ijjedtseg erzetem lett,megszedultem,zsibbadtam,es kicsit fulladtam is. Ez is panikbetegseg lehet vagy mas?

Az elso esetet mondtam orvosnak,o a temetesre es a tukrozesre fogta.

2016. dec. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

Nekem sosem volt hányingerem, hasmenésem vagy sírógörcsöm a pánikroham idején, de lehet, hogy nálad ezt váltja ki. Mindenesetre nem tűnik tipikus pánikrohamnak.

2016. dec. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sracok.. megengedjuk neki?

Na jo lehetsz!! :)

2016. dec. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!