Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bordis vagyok mégis boldog...

Bordis vagyok mégis boldog párkapcsolatban élek, vélemény? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nehéz gyerekkorom volt, ide vezethető vissza minden betegségem. Többek között borderlinet diagnosztizáltak nálam és tudom, hogy ez mit jelent más emberek szemében. Kiszámíthatatlan, beteg, manipulatív senkinek tartanának. Az orvosok sorra küldtek el, amikor segítséget kerestem. A párom mégis kitart mellettem már 7éve és én úgy érzem nagyon boldogok vagyunk. A nehézségek, amiken keresztülmentünk nem elhidegítettek minket egymástól, hanem megerősítették a kapcsolatunkat.


Nem tudom pontosan miért, de kíváncsi vagyok, hogy az embereknek mi a véleménye egy olyan párkapcsolatról, ahol az egyik fél mentális betegséggel küzd?


22/L



2016. nov. 30. 10:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Ha boldog vagy mit számít a mi véleményünk? Vannak mentális betegségekkel küzdő emberek, sok köztük a boldogtalan de te szerencsés vagy.
2016. nov. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Bordis?!Ez borzasztó hülyén hangzik. Nekem a borderline-rol az a véleményem, hogy bárkire ráhúzzák, akinél nem tudják, hogy ténylegesen mi baja van, vagy nincs semmi baja. Nincs egyébként a homlokodra írva a diagnózis, egyszerűen nem kellene erről mesélned az embereknek és probléma megoldva.
2016. nov. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
12%
Bordis?Ez de sz&r már!Szerintem csak te látod a kapcsolatodat ennyire tökéletesnek!Sajnálom a párod,hogy nem mer/bír kilépniebből a pusztító kapcsolatból!El nem tudom képzelni,hogy milyen lelki trauma lehet neki egy manipulatív,féltékeny,hullámzó hangulatú embert napi szinten elviselni!Azért azt a fene nagy boldogságot az ő szájából is érdemes volna hallani,persze nem akkor,ha neked mondja...neked csak azt mondja amit hallani akarsz.Sajnálom a párod és ha egy kicsit is szeretnéd, akkor elengednéd,mert egy BORDERLINOS emberrel kínszenvedés egy kapcsolat!Ha olvassa a párod,üzenem neki,hogy meneküljön és vissza se nézzen!!!
2016. nov. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#1, Ha rákeresek bármilyen fórumon, weboldalon, hogy borderline párkapcsolat, akkor borzasztó dolgokat olvasok. Nem tudom van-e, akinek happy enddel végződött az élete, nem tudom reménykedjek-e, hogy minden így marad vagy törvényszerűen véget ér a boldogság, mint mindig. Talán sorstársakat szeretnék találni, akik megerősítenek, vagy kideríteni, ha ilyen nem létezik.

Nyilván nem itt fogom ezt megtudni, de mindig is érdekelt mások véleménye különböző témákban - és nem csak akkor, ha ez velem kapcsolatos.


#2 A szakemberek nem húzzák rá mindenkire a borderlinet. Az más kérdés, hogy renegteg ember öndiagnózist végez és néhány tünete a legtöbb emberre ráhúzható. (körülbelül úgy, mint az autizmus néhány tünete, de hát az azért nem hangzik olyan jól, nem igaz?) Ki az, akinek még sosem volt hangulatingadozása, sosem volt tartósan szomorú, sosem gondolt még öngyilkosságra, ha veszteség érte? Ez azonban még nem jelenti, hogy személyiségzavaros az illető.

Amikor először kaptam meg a diagnózist hisztiztem, hogy tévedés és elmentem egy másik orvoshoz, aki ugyanezt állapította meg, ez után egy harmadik orvoshoz mentem. Csak akkor láttam be, hogy feleslegesen menekülök magam elől és nagyon is örültem, hogy semmi sincs a homlokomra írva. Nyilván nem anonim írogatnék a gyakorin, ha erről bárkinek is mesélnék személyesen.

2016. nov. 30. 12:16
 5/12 anonim ***** válasza:

Vélemény? Jó neked...

Nekem életemben 1 kapcsolatom sem volt, pedig csak egy évvel vagyok fiatalabb, mint te. Bár nem vagyok bordis, meg semmilyen sem. Lehet nekem is annak kéne lennem.;)

2016. nov. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#3 Furcsának találom a "menekülés" kifejezést, de mindig is nyitva áll a párom előtt a lehetőség, hogy ezt tegye, hiszen mindketten felnőtt emberek vagyunk. Amikor kórházban voltam, senki nem mondta neki, hogy jöjjön be látogatni, mégis többször a dokinak kellett látogatási időn túl hazazavarnia, mert úgy elment az idő, amíg beszélgettünk. Azt sem kérte tőle senki, hogy költözzünk össze, mégis így döntöttünk. A párom nem gyáva és bízom abban, hogy szeretetből és szerelemből marad velem. Nem értem mi másért tenné, ha nem szeretne, hiszen nem igazán tudnám semmiben sem hátráltatni, ha elhagyna. Önálló keresete van és önálló barátai, soha nem tudnék neki rosszat okozni szándékosan, hálás vagyok már azért is, amennyit rám áldoz az életéből.

Lehet megmutatom neki a kérdést, ha kapok olyan választ amit érdekesnek találok. :)

2016. nov. 30. 12:28
 7/12 A kérdező kommentje:
#5 Ne bánkódj, egy betegség legfeljebb csak megnehezíti a harmonikus kapcsolatot. Én még a gimiben ismerkedtem meg a párommal egy rajzversenyen. Kiderült, hogy egymás mellett van az osztályunk és utána minden szünetben együtt beszélgettünk és elemeztük egymás rajzait. Azért figyeltünk fel egymásra, mert hasonló hobbijaink voltak, nem azért mert beteg vagyok :) Ez csak az én nézőpontom, de akkor fogja két ember jól érezni magát, ha hasonlóan töltik a szabadidejüket. Akkor mindig lesz közös pont, amit jó felidézni, még ha problémás időszakkal is kerülnek szembe.
2016. nov. 30. 12:36
 8/12 anonim ***** válasza:
61%
2-es vagyok és azért annyit még hozzátennék, hogy szociális szakon végeztem, ahol szigorlatoztam pszichológiából, plusz rendszeresen átjártam a pszichológia karra, órákat felvenni, ez alapján nem tudom komolyan venni a borderline személyiségzavart, túl sok tünete van, nekem olyan, mintha tényleg mindenki ezt a bélyeget kapná, mert nem tudják ténylegesen diagnosztizálni. Vannak ennél sokkal súlyosabb betegségek is, nem kell azt gondolnod, hogy emiatt kisebb értékű lennél. Ezért nem szeretem az ilyen címkéket, mert neked már talán egész életedben az lesz a fejedben, hogy "bordis" vagy. Felejtsd el! A párod sem ez alapján ítél meg téged és igazából ha bárki ez alapján ítélne meg azzal az emberrel ne foglalkozz, nem érdemli meg. Ráadásul az ember élete során változik és te is tudsz változtatni magadon. Szerintem egyszerűen csak volt egy rosszabb időszakod, ne egy életre szóló betegségként fogd fel.
2016. nov. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8 Gratulálok az eredményidhez! :) Megkérdezhetem, hogy hol dolgozol? Vagy tanulsz még (mesterképzés, másoddiploma, ilyesmi)?


"...nem tudom komolyan venni a borderline személyiségzavart, túl sok tünete van, nekem olyan, mintha tényleg mindenki ezt a bélyeget kapná, mert nem tudják ténylegesen diagnosztizálni..."


Kérlek ne vedd gúnynak, de nem is vártam mást abból kiindulva, hogy sorra utasítottak el az orvosok amikor meglátták, hogy borderlineos vagyok. De értem mit akarsz mondani, teljesen igazad van abban, hogy ez nem több, mint egy címke.

Nem is azért mentem (helyesebben vittek) ideggyógyászatra, mert címke volt rajtam, és nem bordisnak tartom magam, hanem olyan embernek akinek szörnyű gyerekkora volt és emiatt olyan dolgokat tart természetesnek, amilyet a legtöbb ember hírből sem ismer.


Nem csak ez az egy betegségem van, így nem hiszem, hogy azért állapítotték meg nálam, mert semmi mást nem találtak, amivel kihúzhatnák ez ember zsebéből a pénzt.

Anorexia, bipoláris depresszió, pszichotikus zavar, szociális fóbia. A bordi már tényleg csak a meggy a habon :)


Igen, vannak ennél sokkal súlyosabb betegségek is, a pszichiátrián tapasztaltam. :( Végtelenül örülök, hogy bekerültem oda és rájöttem, mennyire hálás lehetek azért, hogy a párom és a családjaink mellettünk állnak. Van, akiket tönkretettek, de reményük sincs a gyógyulásra, egyik kórházból küldik őket a másikba, teljesen magukra vannak utalva, nincs már senkijük, akiknek kimondhatnák, hogy "szia" és ők maguk sem akarnak gyógyulni, csak léteznek, de nem élnek...

Nem győzök hálálkodni a páromnak a sok jóért, amit kapok tőle és mióta kiderült a betegségem én is 100%ig a gyógyuláson vagyok. :)

2016. nov. 30. 14:14
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés nagyon összetett. Először is a borderline sem egy egységes kórkép, nagyon sokféle altípusa van, lehetnek enyhébb esetek is.

Az tény, hogy jellemzően párkapcsolatban jönnek elő a problémák (meg úgy általában az emberi kapcsolatokban). Te is írod, hogy voltak nehézségeitek. Bizonyára nem lesz kellemes, de azt kell mondjam, hogy egy egészséges lelkületű ember akkor otthagyott volna... És itt nem arról van szó, hogy megteheti-e, vagy sem, mert minden embernek adott a lehetőség, hogy kilépjen a kapcsolatából, de a saját sémái, korlátozó hiedelmei akadályozzák meg ebben. Pl. sokan találják magukat újra és újra alkoholista társ mellett, vagy bántalmazó kapcsolatban, és nyilván nem direkt csinálják. És akik nem lépnek ki a rossz kapcsolatból, azoknak megvan a maguk magyarázata arra, hogy miért nem teszik, de valójában mélylélektani okai vannak. Mert nem ismer mást, nem hiszi el, hogy neki másmilyen kapcsolata is lehetne, a sémája irányítja.

Szóval az, hogy a párod nem hagy el, semmit nem jelent.

Van egy barátnőm sok éves (már lassan több évtizedes) borderline kapcsolatban. Ő bizony szenved, de nem hagyná el a párját semmi pénzért, újra és újra elmondja, mennyire szereti. Ő amolyan "megmentő" típus, ha éppen nincs semmi baj a házasságában, akkor keres magának valamilyen problémát, bárkit, akit "megmenthet". Ő ebben a helyzetben érzi magát kompetensnek és értékesnek. (Nem jól, mert amúgy rengeteget panaszkodik.)


Emellett pedig azért azt is célszerű tisztázni, hogy vannak olyan borderek, akik hosszú párkapcsolatban spontán javulást mutatnak. Ezt a pszichológusok sem értik, de így van.

2016. nov. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!