Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mostanában újra rámtört egy...

Mostanában újra rámtört egy depresszív, életkedv nélküli, folyton öngyilkos hangulat. Szerintetek az alábbi dolgok normálisak?

Figyelt kérdés

Nem érzek semmiben motivációt, nincs kedvem semmihez, fáradt vagyok megmozdulni, s csak ülök a számítógép előtt (eszek és játszok), mint valami romhalmaz. Gondoltam relaxálok egy picit, erre elkezdtem kívánni a füvet. (lassan egy éve nem szívtam, előtte összvissz 10-12 alkalommal, de azok olyanok voltak, hogy pl. nagyapám rákos lett - még a vesémet is oda akartam neki adni, elhagyott a barátnőm stb...)Eléggé besokalltam, angolversenyre kellene készülnöm, erre meg akarok halni (komolyan azon agyalok, hogy értelmetlen az élet, mert bármelyik percben elhagyhat a barátnőm is). Közben tudom, hogy a barátnőm nagyon szeret, s a családban is nagyjából minden rendben. Az elmúlt 2 hónapban híztam 6-8 kilót is, valamint rám tört néhány régi hajlam a metroszexualitásra (vettem egy sminktükröt, ajakbalzsamot, elkezdtem újra nézegetni a legdivatosabb ruhákat). Megváltoztattam a blogom kinézetét (sötét volt, világos, vidámabb lette, erre újra át akartam tenni sötét, depresszívre). Normális ez?


18/f


2010. nov. 10. 20:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha már nagyon befolyásolják az életedet ezek a dolgok, a nap nagy részén ezeken agyalsz, akkor lehet, hogy depresszió, amit kezelni kell.
2010. nov. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Anno ugyanez rámtört, csak akkor 6-8 kilót fogytam a mostani hízással szemben... Én teljesen depresszióra gondoltam, de úgymond kigyógyítottam magamból - egy időre legalábbis biztos, mert most lehet, hogy tényleg az jött vissza... Remélem azért nem fog el ugyanaz a helyzet, mint akkor, mert nagyon rossz volt. Egyébként most beszéltem majdnem egy órát a barátnőmmel, ami jobb kedvre derített. :)
2010. nov. 10. 22:59
 3/12 anonim ***** válasza:

Ennek örülök, akkor talán nem akkora a baj :) Az embert ki tudják készíteni az ilyen bnős, barátos dolgok :S hasonló a depresszióhoz, de általában magától gyúgyul. Amúgy hízni is lehet depressziótól, ritka, de előfordul.

További jobbulást :)

2010. nov. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

mozdulj meg, menj élni!! a feltorlódott energiáidat vezesd le, sportolással, kutyázással.. stb.-vel..

nézz körűl a világban, a gyerekenek milyen sors jut!!! te siránkozol, amikor ki van nyalva a segged!!! számítógép meg angolakármi.. van aki egy szelet kenyérnek örülne!!!

térj észhez és boldogulj!!!

2010. nov. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Thank you. Ez az utolsó komment kellett! :)
2010. nov. 11. 14:31
 6/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy neked Csernusra lenne szükséged :P
2010. nov. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Nem érzek semmiben motivációt, nincs kedvem semmihez, fáradt vagyok megmozdulni, s csak ülök a számítógép előtt (eszek és játszok), mint valami romhalmaz."


Többek között a számítógépes játéknak is lehet ilyen hatása.


Ha reggel kivinnének 8 órára közepes fizikai munkát végezni (mondjuk felásni egy kertet), akkor nagyon tiltakoznál és nem lenne hozzá kedved, de estére, amikor a munka befejeződne, döbbenettel tapasztalnád, hogy rég érezted ilyen jól magad.


Ugyanis a monitor előtt ülni, egy helyben, görnyedt testtel, egy pontra fókuszált tekintettel, ez egy tökéletesen egészségtelen, természetellenes és a szervezetnek igen megterhelő állapot.


"komolyan azon agyalok, hogy értelmetlen az élet, mert bármelyik percben elhagyhat a barátnőm is"


Az élet értelmessége sosem függött holmi barátnőktől. Ez csak ürügy!


"rám tört néhány régi hajlam a metroszexualitásra"


Na ez tényleg borzalmas.


"Megváltoztattam a blogom kinézetét"


Az, hogy blogod van, már maga is tünet. Blogja három embertípusnak van: (1) azoknak, akik komoly szakmai munkát végeznek a blogjukon mint szakmai kapcsolattartó vagy irodalmi publikációs felületen, (2) azoknak, akiknek hirtelen kedvük támadt blogolni, de pár hónap múlva abbahagyják, (3) egyéb: akik vagy túlságosan ráérnek, vagy internetfüggők, vagy a blogjuk önmaguk keresésének eszköze vagy segélykiáltás vagy önterápia. Aki ráér a blogolásra úgy, hogy nem (1) eset érvényes, annak sivár az élete, és meg kell változtatnia.


A füvet hagyd, nem jó semmire. Nem egy nagy durranás a hatása, őszintén szólva csak azok szívják folyton, akik azt hiszik, hogy vagány dolog, vagy értelmiségi dolog ez. 1995-ben még tényleg vagány volt, ma már unalmas.


Módszer:


Rövid táv: beszüntetni a számítógépezést, főleg az internetezést, és azon belül főleg a facebook, gyk és hasonló helyek látogatását. Ha a számítógépezéshez elsötétíted a szobát, akkor egyértelmű, hogy az is baj. Fényes nappal legyen a szobádban. Mozogni. Kerékpár, úszás, vagy bármi, amitől el lehet fáradni. Esetleg fizikai munka, az még hasznos is.


Középtáv: rendszeres sport, minél kevesebb cigi, minél kevesebb kávé, n u l l a alkohol és fű (ezek súlyosbítják a depressziókat, ha vannak), konkrét célkitűzések az életben, amik elérhetők és eredményesek (elhatározod, hogy elvégzed X tanfolyamot, leteszed az Y vizsgát, és meg is csinálod, választasz egy hobbyt és eredményt érsz el benne, stb.), találkozás az emberekkel való életben, NEM online (semmilyen szinten nem pótolja a net a valós együttlétet), számítógépes játék szintén NULLA, helyette olvasni kell vagy minimum zenét hallgatni (mondom zenét, nem ricsajt), és ha ezeket a brutális rendszabályokat képes vagy bevezetni, akkor döbbenetesen javulni fog a közérzeted.


Ha egyszerűen piszkosul rosszul vagy a depresszió miatt, akkor legyél ébren non-stop 25-30 óráig, ez ugyanis gyakran teljesen feltisztítja a depressziót (természetes gyógymód).


Ha nem bírsz magaddal, menj pszichiáterhez.

2010. nov. 14. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


A drogokról: nem használok semmit. (értsd: nem kávézok, nem cigizek, nem alkoholizálok, nem drogozok, s gyógyszereket is csak nagyon indokolt esetben szedek)


A munkáról: diák vagyok, tehát a fizikai munka majdhogynem lehetetlen, bár az őszi szünetben dolgoztam és valóban azt kell hogy mondjam, hogy nagyon jól éreztem magam... Jó ránézni a saját munkám gyümölcsére. Viszont annyira el vagyok havazva az iskolával, hogy egyszerűen képtelenség bármit mást is csinálnom...


Egyébként honnan tudsz ennyit a témáról?

2010. nov. 14. 19:10
 9/12 anonim ***** válasza:

"A munkáról: diák vagyok"


Szóval diák vagy. Az sok stresszel jár. A diáklét nagy problémája, hogy az ember gyakran hónapokig nem kap kézzelfogható visszajelzést arról, hogy hogyan teljesít. Ez sokakban feszültséget okoz.


Valamilyen sportot űzni kell, úszni kellene, vagy keréképározni (a futás nehezebb, de az is hasznos). Ez a koncentrálást és tanulást is segíti. Ha fittebb vagy, az a hangulatodat nagyon pozitívan befolyásolja.


Ha nem nagyon nehéz egyetemet (pl. orvosi) végzel, akkor érdemes valami mást is csinálni ezen kívül. Zenélni, írni valamit, vagy pl. nyelvet tanulni. Valami, amiben kézzelfogható eredményeid lehetnek.


"Egyébként honnan tudsz ennyit a témáról?"


Én is voltam diák és kezdetben nem mindig volt könnyű dolog.

2010. nov. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mostanában az a problémám, hogy senkinek sem felel meg az, amit csinálok. Angolul és németül tanulok, karatéztam, de vége lett az edzésnek létszámhiány miatt... Tényleg nem nagyon kapok visszajelzéseket a teljesítményemmel kapcsolatban, nem érzem magam motiváltnak szinte semmiben...
2010. nov. 15. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!