Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem megfelelő dozírozás...

Nem megfelelő dozírozás antidepresszánsnál (Cipralex)?

Figyelt kérdés
Néhány napja szedem a Cipralexet, az orvos által előírt reggeli feles dózisban, majd egy hét után váltok egy egész szemre. Viszont azt veszem észre, hogy a mellékhatások mellett (fejfájás, émelygés, erősebb szorongás) már pozitív hatásai is vannak, sokkal kevésbé vagyok lassú, nem gyötörnek annyira a negatív gondolatok. Ez a hatás azonban 5-6 óra múlva teljesen lecseng, és utána sokkal rosszabbul vagyok, mint mielőtt elkezdtem szedni a gyógyszert. Érdemes lenne beszélnem a pszichiáterrel, hogy ha emelem napi egyre a dózist, akkor "osszuk el" egész napra? Vagy ez a hatás így normális kezdetben, hogy szinte olyan vagyok, mint egy bipoláris depressziós?
2016. dec. 2. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:
néhány nap alatt maximum mellék hatásokat, placebot érzel. Tobb hónap kell az antidepresszáns hatásaihoz. A szorongás, fejfájás, stb., majd elmúlik akkor, a dózist pedig majd emeli neked, amikor már biztonságos. Mindenről számolj be neki, de otleteket ne akarj neki adni, majd ő tudja mit miért hogy
2016. dec. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A javulás placebo hatásnak köszönhető ennyi idő után. A saját agyad látod mire képes?
2016. dec. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%
2016. dec. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
jajj istenem már megint valami állat, aki felül a netes fszságnak? beszarás... Te meg tudod milyen mellék hatásai lehetnek a kenyérnek? Na látod...
2016. dec. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A hatás egyéni (genetikai) érzékenység kérdése, szóval igenis érezhet hatást/mellékhatást akár egy-két szem után is, sokan vannak így. Mellesleg ennyi elèg sajnos ahhoz, hogy az SSRI maradandó károsodást okozzon pl. PSSD, genitális érzéketlenség, érzelmi tompultság, kognitív diszfunkció, sorolhatnàm. Senkinek nem javaslom hogy átélje ezeket...
2016. dec. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!