Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek depressziós vagyok?

Szerintetek depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

Alvászavarom van, állandóan fáj a fejem, néha gyomorgörcseim vannak. A memóriámmal is elég nagy bajom van. Sokszor gondolkodom el a halálon.

Néha mar nem is bírok kikelni az ágyból.

Érdektelen vagyok. Vannak kitűzött céljaim, de nem látom értelmét az életemnek.

A kezeim remegni szoktak. Sokkal többet eszem, mint régebben.

Voltam már gasztroenterológián a gyomrommal és azt mondták refluxom van, de szerintem nincs, mert amikor csokit eszem nem fáj a gyomrom. Neurolóián is voltam, de ott sem találtak semmit a fejfájásommal kapcsolatban.

Néha légzési zavarjaim vannak. Ezek leginkább akkor fordulnak elő, ha sok ember van a közelemben.

Nem tudok rendesen koncentrálni órákon.

Ti mit gondoltok? Depressziós lennék? 14/l



2016. dec. 3. 23:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, lehetséges, hogy ez depresszió, némi szorongással/pánikkal (gondolom utóbbit amiatt, hogy akkor hiperventilálsz, ha sok ember vesz körül). Keresd fel az iskolapszichológust, beszélgettek, és ha úgy ítéli, hogy terápiára lenne szükség, akkor tovább irányít. Szüleidnek szóltál ezekről a problémáidról? Sulival hogy állsz? Látom, hogy nehéz koncentrálnod, stb., de azt is érzed esetleg, hogy túl nagyok az elvárások, amiknek nem tudsz megfelelni?
2016. dec. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne akarj megfelelni senkinek,mert nem kell!
2016. dec. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A suliban megpróbálom tartani a négyes-ötös szintemet. Őszintén szólva, elég gyatrán megy és már inkább négyes vagyok, mint ötös pedig régen, majdnem kitűnő voltam. Ez eléggé zavaró. Óra előtt állandóan át kell ismételnem az anyagot, hogy egyáltalán emlékezzek valamire, mert tökmindegy mennyit tanulok az nem fog a fejembe szállni.

Egyébként nálunk szerintem nincs is iskolapszichológus... a többiek nem vesznek rajtam észre semmit, mert már amúgy is hülyének néztek a cosplay-mániámmal.

Anyuval még nem beszéltem erről. Nem szeretném, hogy még miattam is aggódjon.

2016. dec. 4. 03:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!