Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon depressziós vagyok!...

Nagyon depressziós vagyok! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy én már nagyon régóta szorongok. 5.-es koromban voltam legelőször pszichológusnál. Kaptam gyógyszert ami segített. Hatodik elején már nem kellett szedni a gyógyszert, és a szorongás is abbamaradt. Viszont hatodig évvége felé megint nagyon rossz lett a helyzet. Az iskolában pánikszerű rosszulléteim voltak. Egyszer olyan rosszul voltam, hogy haza kellett jönnöm a suliból.Szerencsére csak 2 ilyen alkalom volt aztán elmúlt, de nyári szünetben megint előjött. Elmentem megint pszichológushoz, és megint kaptam gyógyszert, de másikat. A tünetek 7. osztály kezdetéig szerencsére enyhülyek. Viszont 7. végén időnként hasmenéseim kezdtek lenni. 8. osztályban, viszont már nagyon sokszor ment a hasam. Ezért rengeteget hiányoztam végül kiderült, hogy laktózérzékeny vagyok. Addigra már annyiszor volt hasmenésem, meg rossz élményem az iskolában, hogy alig mertem járni. Erre az is rásegített, hogy az iskolában állandóan szekáltak az osztálytársaim, és még ráadásul az osztályfőnök is melléjük állt. Nem hitték el, hogy tényleg van bajom azért hiányzok nem pedig csak lógok. Szerencsére középsuliban jó osztályom lett, és itt a többiek sem csesztetnek. Szerettem suliba járni, nem féltem a hasmenéstől, jól tanultam. Idén viszont újra visszajött a hasmenéstől való félelem, de most már rettegek iskolába menni, mert amint bemegyek az iskolába szörnyű lesz a hasam. Ráadásul nagyon szorongok. Depressziós vagyok úgy érzem már nem bírom. A jegyeim is romlani kezdtek. December 15-re kaptam időpontot pszichológushoz. Szerintetek mit tegyek? Volt már valakinek hasonló?

2016. nov. 19. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Ennyire hosszan leírni egy laktózérzékenységet, nem vagy te egy kicsit... tinihisztis? Ez alapján képzelem azt a "nagyon depressziót" mennyire kell komolyan venni,
2016. nov. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, mielőtt véleményt formálsz olvasd végig! Nem a laktózérzékenységről szól.
2016. nov. 19. 14:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszert kaptál te a pszichológustól? Valami itt nem kerek.
2016. nov. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az elsőnek annyiban van igaza, hogy a táplálkozás nagy mértékben befolyásolja a betegséget. Érdemes volna megkapirgálni nálad az összefüggést.

Helyedben azért kipróbálnám a természetes antidepresszánsakat is.

2016. nov. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sportolj!
2016. nov. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Berserker88 ***** válasza:
Ezért nem szabad szedni a Prozac-et. :( De gratulálni tudok a volt osztálytársaidnak és főleg a tanárodnak. De ez nem depresszió szerintem, egyszerűen csak magadba fordultál.
2016. nov. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!