Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy van ez a pedofiliaval?...

Hogy van ez a pedofiliaval? Ez egy betegseg? Gyogyithato? Vagy el kell nyomni magukban egy eletre? (Nem vagyok erintett, csak kivancsi).

Figyelt kérdés
Azert merult fol bennem ez, mert ha az ember meghallja a 'pedofil' szot, egybol egy szornyetegre gondol, aki gyerekeket bantalmaz. De nem lehet, hogy ok segitsegre szorulo beteg emberek, akik ket dolog kozul valaszthatnak: vagy magukba fojtjak a vagyaikat, vagy az egyik legszornyubb buncselekmenyt kovetik el? Raadasul ugy, hogy nem onszantukbol lettek 'ilyenek'. (Kerlek, ne irjatok gyulolkodo valaszokat.)

2016. dec. 4. 22:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
szerintem ez egy testi lelki gyakorlattal átdolgozható egy olyan állapotba,amikor nem figyelsz ezekre a dolgokra,és lassan más irányba indul el az érdeklődésed...elvileg nem működnek az antennáid,vagy túl érzékenyek is valamiért?Az illatok irányítanak pl. egy normális férfit,és nem tudom volt e már olyan ő az életedben aki tudott rád hatni? elvileg a lehetőségek végtelenek ha szeretnél valóban más lenni
2016. dec. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hala Istennek nem vagyok pedo, mar irtam. Hetero no vagyok, csak egy ideje olvasgatok szemelyisegzavarokrol, mentalis betegsegekrol es hat nekem ugy tunik, a pedofilia is az... Kireleszti oket a tarsadalom, es tulajdonkeppen nem ok nelkul, idozitett bomba, ki tudja, meddig tart az onuralma, mikor borul el az agya. De iszonyat teher lehet ezzel a korsaggal letezni.
2016. dec. 4. 23:20
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nagyon gyógyítható, az illető legfeljebb kordában tarthatja magát, erős önuralommal. Vagy kasztráltathatja is magát, mondjuk kémiailag, az is megoldás.
2016. dec. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem egy jó pszihoterápiával kikezelhető. Az ilyen embereknek általában valami gyerekori traumájuk/kisebbségi komlexusuk stb van. Általában ez a probléma nem a semmiből jön, valami más gonddal van összefüggésben. Önszántukból ilyenek mert nem kérnek segítséget van választásuk, hogy kezeltetik magukat, ha nem meg vágassák le a f*rkukat...
2016. dec. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
dehogy gyógyítható. ez egy ösztönös dolog, kb azt jelenti, mintha a homoszexualitást vagy éppen a heteroszexualitást akarnád gyógyítani, azaz lehetetlen. egyedüli megoldás az önmegtartóztatás, ami nyilván nem könnyű azoknak, akik nagyon rá vannak kattanva a dologra, de hát sajnos ez egy olyan terület,ahol el kell ismerni, nincs megoldás.
2016. dec. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Csak hat ez olyan, mintha egy hetkoznapi ferfi soha, egesz eleteben egyszer sem lehetne novel. Es itt zerotolerancia van. Mert ha megis megtortenik, akkor egyreszt buncselekmeny, de ami a fontosabb, a sajat lelkiismertevel sem tud elszamolni. Mert attol, hogy pedofil, siman lehet amugy lelkiismeretes, jo ember. Hala Istennek nem ismerek ilyeneket, vagy legalabbis nem tudok rola. Van ket szep kisfiam, neha eszembe jut, hogy hogyan tudnam oket megvedeni, hogy meg veletlenul se essenek aldozatul soha... A nagyobbiknak neha elmondom, hogy csak a doktorneni nyulkalhat oda, es neki sem kell senkit fogdosni, de nem akarok benne remuletet kelteni. Es igazabol csak ugy vakon gyulolni ezeket az embereket butasag, mert hat betegek es ha van bennuk lelkiismeret, akkor nagyon is sokat szenvednek a betegseguk miatt.
2016. dec. 6. 20:45
 7/15 A kérdező kommentje:
Volt itt regebben egy kerdes, egy srac vonzodott a kisfiuk fele, de nem mert pszichologushoz menni, mert felt, hogy mit fog szolni, meg hogy jogi utra tereli a pszichologus a dolgot.
2016. dec. 6. 20:47
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

igen elég gáz egy dolog.

de az is hülyeség h a pszichológus jogi útra tereli. hát önmagában a vonzódást hogy terelné vagy mégis milyen címen? egyelőre csak a tettet büntetik, hiába van már nálunk jó pár gondolat-turkászós jogszabály is. ha elmondja, ő éppen milyen kisfiúkról fantáziál, az még nem bűn.

és hát ja ... én is ismertem ilyet, az egyik kinyírta magát, mert nem bírta tovább egyszer csak, a másik meg hát mit mondjak, elég gáz élete lehet, az összes öröme h nézegeti a buszon a kisfiúkat ... ugye mást nem akar, mármint "normális" korú emberrel.


de amúgy megvallom én így se értem az egészet. ugye ösztönről beszélünk. na most ha egyszer ösztön, akkor az bizony akkor ébred fel, ha már nemileg van, ami nagyon izgató tud lenni. na de a pedophilia meg pont arról szól h még serdületlen kicsikhez vonzódik az illető, azaz megvallom, nekem is érthetetlen úgy elméletileg is.

2016. dec. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hat ezt a reszet meg aztan vegkepp nem ertem. A gyerekekimet a Fold legszebb lenyeinek tartom (elfogult lennek?), de nem ertem, hogy lehetne rajuk ugy nezni... Nem ertem...
2016. dec. 6. 21:04
 10/15 anonim ***** válasza:
20:53: ez ugyanúgy működik szerintem, mint azoknál, akik mondjuk fétisimádók, és valami szennyes fehérneműre izgulnak.
2016. dec. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!