Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy van ez a pedofiliaval?...

Hogy van ez a pedofiliaval? Ez egy betegseg? Gyogyithato? Vagy el kell nyomni magukban egy eletre? (Nem vagyok erintett, csak kivancsi).

Figyelt kérdés
Azert merult fol bennem ez, mert ha az ember meghallja a 'pedofil' szot, egybol egy szornyetegre gondol, aki gyerekeket bantalmaz. De nem lehet, hogy ok segitsegre szorulo beteg emberek, akik ket dolog kozul valaszthatnak: vagy magukba fojtjak a vagyaikat, vagy az egyik legszornyubb buncselekmenyt kovetik el? Raadasul ugy, hogy nem onszantukbol lettek 'ilyenek'. (Kerlek, ne irjatok gyulolkodo valaszokat.)

2016. dec. 4. 22:50
1 2
 11/15 anonim válasza:
75%
Én ismerek egy pedofilt. 32 éves, kedves, okos, segítőkész. De nem csak a gyerekekkel, hanem a felnőttekkel is. Mindig mondogatja, hogyha bántana egy gyereket, akkor kínozzam meg, vagyis bűntudata van. Próbál magán segíteni, és én is. Valószínűleg gyógyítható, csak hosszú idő a kezelés, és sok önuralomnak is kell lennie.
2017. jan. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Sajnos elnyomom magamban a dolgot 20f
2017. ápr. 11. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

emberek, hogy lenne már gyógyítható. ez egy olyan ösztön, ami az ember legmélyéből jön, ez nem olyan kérdés, amit csak úgy megváltoztatunk (pontosabban sehogy). valóban az egyetlen módszer az önmegtartóztatás, meg az ilyenek abban élik ki magukat h fiatal lányokkal / srácokkal veszik körül magukat mindenhol, de a legtöbb nem merészkedik tovább (legalábbis sztem).

de "megváltozni" kb annyira képtelenség mintha egy heterót próbálnál kezelni h legyen meleg vagy egy meleget h legyen heteró. nem lenne túl sikeres a dolog ..

2017. ápr. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
10:41: na az nem jó megoldás, ha ilyenekkel veszi magát körül. Az csak hatványozza a kísértést szerintem. Inkább kerülnie kellene őket.
2017. ápr. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
ha teljesen kizárja őket az életéből, csak a belső felszültség növekszik, és abból előbb-utóbb robbanás lesz. így legalább némileg levezeti legálisan a vágyait, még ha csak szemlegeltetéssel is.
2017. ápr. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!