Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi Magyarország jogi álláspont...

Mi Magyarország jogi álláspontja az öngyilkossági kísérleten?

Figyelt kérdés
Legfőképp M.O. érdekel, de más fejlett országok álláspontja is jöhet. Arra gondolok, hogy azonnal valamilyen mentális intézménybe utalják-e a beteget, elhagyhatja-e a korházat saját felelősségre, elutasíthatja-e a kezelést - joga van e a kórháznak leszedálni, erőszakkal kezelésre kényszerítenie? Kérheti-e a beteg, hogy távolítsák el az incidenst az orvosi aktájából, vagy korlátozhatja-e kinek továbbítja a korház az aktáját.

#öngyilkosság #öngyilkossági kísérlet #pszichiátriai kezelés #mentális betegek jogi helyzete #korház saját felelősségre elhagyása
2016. dec. 5. 01:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Bevisznek és ottartanak amíg úgy nem itélik hogy nem vagy veszélyes magadra vagy másokra
2016. dec. 5. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%

Tök jó, hogy éjszaka más is gondolkodik ilyeneken.


A kérdésedre válaszolva pedig, sajnos bezárják a zártosztályra, és csak akkor engedik ki, ha az orvos szerint a megfelelő kezelésen ment keresztül, amit folytatnia kell továbbra is. Viszont a kiengedése másnapján úgyis megölheti magát. Semmi értelme.

Bár szerintem elég ritka az olyan eset, hogy a családtagok érkeznek mentőt hívni, mert akkor már épp valahol a fán lóghat, vagy a vérében csúszhat lefele a padlón begyógyszerezve.

2016. dec. 5. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Második miért sajnos? Szerinted jobb lenne ha hagynának embereket meghanli? megpróbálják megmenteni őket, rengeteg ember nagyon hálás hogy akkor éppen ők megmentették az életet és nem hagyták neki

Amúgy meg mint már mondtam, nem engednek ki amíg úgy nem ítélik hogy nem áll fenn a veszélye hogy magadnak vagy másoknak árts

2016. dec. 5. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%
Mert ez nem normáliss állapot, beteg aki ilyenekre gondol, ezért kell kezelni, a betegségeket kezelni kell
2016. dec. 5. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Mert nagyon kedves tőlük, hogy segíteni akarnak, de aki menni akar, az menjen.

(Btw az sem teljesen igaz, hogy egy öngyilkos képes lenne másoknak ártani).

Aki segítségre szorul, az egy alapvetően pszichés beteg (pszichotikus beteg- többek között egy skizofrén), akinek az orvosa bármikor megváltoztathatja a gyógyszer fajtáját, így elviselhetőbben élhet együtt a gyógyíthatatlan betegséggel.

És persze vannak a klasszikus pubertás "sz*r az életem, öngyilkos akarok lenni" kijelentések, és a saját tapasztalatnságuk, meggondolatlanságuk szempontjából ésszerű igénybe venni a kezelésüket, főleg a szülők szemszögéből.

Ellenben, aki felnőtt, és úgy dönt, hogy saját maga szeretne pontot tenni az élete regényének utolsó mondata után, az teljes joggal tegye meg. Ezért tekintem helyesnek az eutanáziát is. Senki sem kérte, hogy megszülessünk, valaki hálás érte, valaki inkább nem ébredt volna öntudatra. Ez egy életfilozófia, és nem féltétlen szükséges betegségnek tekinteni. Végül is, mi az a normális. Relatív, nemde?

2016. dec. 5. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

Nem relatív

Mindig az erős többség tekintendő normálisnak

És az attól eltérő nem normálisnak, vagy is ha te meg szeretnéd ölni magad, nem normális vagy, mert eltérően tennéd mint mindenki más

Azért ne mennyen aki akar, mert az állapota nem képes megfelően dönteni, ezért kell megmenteni, meggógyítani, majd felépül és megköszöni hogy megmentették egykor az életét és most már normális módon élhet

2016. dec. 5. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

A többezer katona sem véletlenül lett öngyilkos. Élnél amputált végtagokkal? Lebénült testtel, hogy csak a szád tudjon mozogni? Vitatható, hogy egy komoly mentális állapot kivétel-e, például, ha valaki skizofrén, és óránként ordítanak az elviselhetetlen hangok a fejében, alakokat lát, és azt hiszi, a földönkívüliek irányítják a gondolatait.


A normális is pontosan olyan állapot, mint a jó és a rossz.

Ha keményed átrágnád magad Márain vagy S. Plathon, akkor valószínűleg már másképp ítélnéd meg a dolgokat, és talán a helyesírást is elsajátítanád.

2016. dec. 5. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hozzátartozók bármikor hazavihetik zártosztályról is akár a beteget, ha nem követett el bűntényt - gondolok itt arra, hogy másnak is ártott magán kívül.

Ha nem látogatják, akkor elêg necces, mert telefonálni nem igen adnak lehetőséget.

2016. dec. 5. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem állt szándékomban felszítani az indulatokat, én személy azokkal a hozzászólókkal értek egyet, akik szerint aki menni akar, az hadd menjen, ami engem érdekel az hogy milyen jogaik vannak, vagy nincsenek a mentális betegeknek.

Olvastam, hogy a hozzátartozó elviheti családtagját a pszichiátriáról, de mi van ha egy másik hozzátartozó meg szeretné, hogy bennmaradjon a páciens és kezelést kapjon? Volt-e már precedens rá, hogy valaki perelt amiért szabadon távozását megakadályozták - ez M.O-n valószínűleg nem fordult elő, de elég nagy a világ.

2016. dec. 6. 19:16
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én majdnem elkezdtem a pereskedést, csak mivel tájékoztattak róla hogy több mint 2 hetes eljárás lenne és lehetséges h addigra már az orvosok amúgy "szabad lábra engednének", így nem tettem. De nagyon felháborított hogy minden alapvető emberi jogomtól megfosztottak (többször ágyhoz is kötöztek). És akkor még az sem állt jogomban hogy azonnal elutasítsam a "kezelést", a pereskedési idő alatt is ugyanolyan betegként kellett volna bent lennem. Ez Magyarország... hányinger hogy milyen konzervatív barom itt a legtöbb ember, bele sem gondolnak hogy csak mégnagyobb szenvedést okoznak ezzel. Szerencsére a fejlettebb nyugaton, Svájcban és Hollandiában már beért a fejek lágya az aktív eutanázia alkalmazására. Én lenézem azokat akik egy totálisan beteg, szenvedő embert nem segítenek a halálba hogy mielőbb megszabaduljon a kínjaitól. Sőt, alapvető joga kellene legyen mindenkinek eldönteni hogy akar-e élni vagy sem, ha az orvosok annyira segítőkészek a "világrahozásban" (szülés), akkor a távozást is segíthetnék. Soha nem kértem senkit hogy rángasson ki anyámból és bánom hogy ilyen mocskos világra születtem.
2016. dec. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!