Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a baj velem, forduljak...

Mi a baj velem, forduljak vele orvoshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Összeszedtem egy kis bátorságot és gondoltam kiírok egy kérdést az oldalra a problémámmal kapcsolatban.

Szóval két évvel ezelőtt úgy gondoltam depressziós vagyok. Folytonos rossz kedvem volt, fáradékonyság, nem volt étvágyam(le is fogytam nagyon abban az időben)és gyakran foglalkoztam a halál gondolatával és az önbántalmazással. Betudtam a tinédzser kori változásoknak.

Időközben jobban lettem kicsit, ezért nem is foglalkoztam vele többet.

Aztán a mostani nyár hozott be nagy változásokat. Itthon a családban többféle negatív dolog történt.(válás, gyermekelhelyezési dolgok, költözés) és éreztem, hogy megint semmi kedvem az élethez. Úgy adta az élet, hogy iskolát kell váltanom és elég stresszes vagyok ez miatt is. Folyton ideges vagyok, remeg a kezem, izzadok, gyomorgörcs, hányinger és hasonlóak. Párkapcsolati téren sem vagyok sikeres ember. Az előző kapcsolatomban majdnem kihasználtak(csak időben rájöttem szerencsére)most pedig viszonzatlanul szeretek valakit, ami még több szenvedés nekem. Nyár óta ismét előjött az önbántalmazó énem, amiről egy emberen kívül nem tud senki, mert a suliváltás miatt a régi barátaimmal eltávolodtunk. Gyakran jut eszembe a különböző kábítószerek fogyasztása, mostanában gyakrabban iszom alkoholt és az utóbbi egy évben rászoktam a dohányzásra is. Nem eszem rendesen, de már későn jöttem rá és a gyomrom olyannyira összeszűkült, hogy fájdalmas egy egytálétel elfogyasztása. Ha elrontok valamit nem tudom nyugodtan kezelni a helyzetet és csapkodok jön a kézremegés és nem kapok levegőt percekig. Kényszerszerűen ellenőrzöm az időt vagy a vonatmegállókat, mert nagyon félek, hogy elkésem valahonnan vagy eltévedek vonat esetében nem jó helyen szállok le. Nem járok sehova iskolán kívül, mert félek személyes kontaktust teremteni idegenekkel. (nem merek ételt rendelni, jegyet venni valahova, idegen tanárokkal beszélni).

Az iskolámban mindenkivel elbeszélgetek mára és azt mondják kedves, vicces vagyok és könnyen barátkozom. Valójában, ha hozzám szól valaki sokáig gondolkozom mit válaszoljak egy egyszerű eldöntendő, személyes kérdésre is. Nagyon sokat sírok és félek erről beszélni a családomnak. Örülök, hogy felfedeztem, hogy van valami bajom, de nem tudom mi és orvoshoz szeretnék menni a problémáimmal. De egyszerűen nem tudom, hogy hozzam fel a témát és ehhez is kéne segítség. Nem merek a problémáimról beszélni, mert nem is tudom pontosan mi a baj velem. Kérlek, ha végigolvastátok ezt a borzasztóan hosszú szöveget írjatok véleményt és segítsetek, hogy mit tegyek. Köszönöm szépen, további szép estét.



2016. dec. 5. 23:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia ! Nekem ismerősnek hangzik a helyzeted, úgy tűnik bizonytalan vagy önmagadban, de nagyon magas elvárásaid vannak magaddal szemben.

A cigi és az ital helyett a kendert, illetve füvet érdemes kipróbálnod, én tinikoromtól fiatal felnőttkoromig éltem vele, megtanyt ellazulni, kellemesen alszol tőle, és meghozza az étvágyad. Nem káros, de figyelj oda magadra hogy ne ez legyen az életcélod, de hétvégén, vagy havonta egyszer, csodákat tehet. Tiniként továbbá sokat segített kiöltözni. Nagy metálrajongó voltam (mai napig szeretem a zenét) és mivel voltunk páran a suliban, akik ugyanazt a fajta zenét szerettük, máris kialakult az a bizonyos összetartozás. Mivel mindenkinek van ez a gondja (ami nem gond, úgy hívják, hogy felnőtté válás), rá fogsz jönni hogy mind egy nagy család vagytok, és egymást fogjátok segíteni hogy önbizalmat fejlesszetek, és ne féljetek olyan nagyon attól hogy nem vagytok még akkora profik, mint majd felnőtt korotokban lesztek. Nálunk a zenés pólók, bőrkabátok és bakancsok segítettek megmutatni kik vagyunk és kikhez tartozunk. Ez zenerajongóként egyszerű, mert ha egy bizonyos stílusban öltözködsz akkor kik azt szeretik, felismernek és kapcsolatba lépnek veled. De lehet ez könyv, vagy számítógép, vagy bármi más iránti rajongás is, ilyenkor beszélgetni kell kicsit másokkal és haverkodni azokkal, akik ugyanazt szeretik. Hidd el, egyedül sok hülyeséget lehet gondolni és rossz véleményről lenni önmagadról, de a barátok olyasmit is csodálhatnak benned, amit észre se vettél, vagy nem szerettél magadban.


Még abban az életkorban vagy ahol meg kell ismerned magad és rá kell jönnöd mennyire jófej vagy és mik azok a dolgok, amik csodássá tesznek. Kérlek bízz magadban és ha iszol vagy cigizel is, inni csak társaságban igyál, a füvezést pedig csak nagy ritkán, hidd el, egy-két alkalom elég hogy emlékeztessen, milyen az ha nem feszengsz és jó étvágyad van.


Ha pedig már olyan rég érzed magad rosszul hogy már azt sem tudod, milyen az, ha jól érzed magad, akkor egy ilyen élmény megadhatja azt a lendületet amitől új lendületet kapsz.


Ha a boldogságra gondolsz boldog leszel, ha a szomorúságra, akkor szomorú, ha pedig mind a kettőről van friss emléked, akkor tudni fogod, hogy te magad döntheted el, hogyan szeretnéd érezni magad.


Csak tudd hogy az égvilágon semmi baj nincs veled, és nincs a világon felnőtt ember, aki ne ment volna ugyanezen keresztül. Amit leírtam, az nekem segített, de tudom hogy meg fogod találni az utad, és a legjobb tanács, amit adhatok, csak az, hogy bízz benned !

2016. dec. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Menj el pszichológushoz, vagy ami még jobb pszichoterapeutához. Ez nem igaz hogy nem tudod pontosan mi a bajod, hiszen szépen leírtad elég részletesen, ezt ha elmondod a szakembernek ki fogja tudni belőle hámozni a lényeget.

Sokan mondják, hogy egy ilyen dolgot magadnak kell a fejedben megoldanod. Ebben lehet igazuk van, de nem mindenki képes erre. Először szerintem menj el pszichológushoz, nekem az is sokat segített. Fontos, hogy olyat találj aki az első ülésen már szimpatikus. Megnyílsz neki és segíteni fog. Én örülök hogy elmentem egyhez és sokkal jobb a helyzetem azóta

2016. dec. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne hallgass a drogosra, én konkrétan füvezéstől örültem meg

Csak súlyosbít rajta

2016. dec. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szakmayer válasza:
Sem a kábítószer sem az alkohol nem old meg semmit. Mind kettő öl butít és nyomorba dönt. Hagyd abba az ivást, mert az idegrendszert kárósítja. A kábítószert talán már nem használod. Szeresd ön magad, hogy mások is szerethessenek. Sajnos olyan világban élünk, hogy egyik ember kihasználja a másikat. Olyan emberek társaságát keresd, akik szeretetre méltóak. Vigyázz, mert a legjobb barátod is lehet az ellenséged. Nyitott szemmel kell járni, figyelni ki mit mond. Ki lehet következtetni, az emberek beállítottságát. Ne érezd magad kisebbnek másoknál. Neked is jogod van élni. Ezeket a panaszokat pszichológussal beszéld meg. A depresszió szót a pszichiáterek találták ki, azért, hogy legyen alapja a mire felépítik a diagnózisaikat. Először is le kell ülnöd és magadba nézned, mikor és mit rontottál el. Csak a te hozzáállásodon múlik, hogy ki jössz e ebből vagy sem. Kezelni bárki bármikor lehet kezelhet, de te magad vagy a megoldás kulcsa. Öngyilkosság pedig a gyáva emberek menedéke. Ne add fel.
2016. dec. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon jól estek az írásaitok és kicsit fel is vidítottak, már nézegetem a közelben lévő orvosokat szóval egy lépéssel már közelebb vagyok. Szívesen olvasok még további válaszokat, köszönöm még egyszer.:)
2016. dec. 6. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!