Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline kór. Személyes...

Borderline kór. Személyes tapasztalatok? Írj! FONTOS.

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék rá.Persze sok mindent olvastam már róla,de mégis akinek esetleg személyes tapasztalatai lennének az ossza meg velem...Mert lehetséges,hogy ez a problémám bár még 'orvosnál' nem voltam de tervezem...Eddig egyszerűen nem tudtam megnevezni,hogy mi lehet a bajom egy darabig azt hittem "sima" depresszió féle....de ez valami más...:S neten keresgéltem és csak véletlen találtam, rá erre a dologra és én erre tippelnék...

Tehát ha valaki tud róla mesélni akkor légyszives...!

Fontos lenne...

Köszi előre is!


2010. máj. 1. 17:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

[link]

ismered ezt a blogot? egy borderline-os lány élete

2010. máj. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

:O

köszi szépen...

most azt hiszem el kezdem olvasgatni!

2010. máj. 1. 18:02
 3/16 anonim ***** válasza:
Szívesen. Szerintem nagyon érdekes írás :)
2010. máj. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
József Attila is borderline kórban szenvedett.
2010. máj. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A border-line személyiség a végletek embere. Nem igazán hasonlítható a depresszióhoz, csak annyiban, hogy ha a borderline embernek rossz kedve van, az olyan mint amikor a depressziós mély gödörben van. A borderline a depresszióssal ellentétben, ha jó napja an sem tud tökéletesen funkcionálni, akkor a fáradt, üres, semmit tevésből a hedonista, túlpörgős, kissé agresszív viselkedésbe csap át.

Amúgy nem jó nevet adni az efféle bajunknak, mert hajlamos az ember az önszuggesztióra, tehát hogy olyanná válik, amilyennek leírják.

2010. máj. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

jézusom^^ a linkelt blogot felfájás volt végigolvasni.

Ez a csaj szándékosan ir ilyen érthetetlenül, vagy tényleg ilyen zűrös gondolatai vannak?

mindenesetre sajnálom szegényt. az ilyent hogy lehet gyógyitani?

2010. máj. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem vagy te kicsit hipochonder inkább??:S mindenki beképzel magának mindenfajta betegséget.Holott az csak önbizalomhiány,meg a másoknak megfelelni akarás..

Hidd el!Te is úgy vagy jó,ahogy vagy!Te sem vagy beteg,vagy bármi!Nem kell másoknak megfelelni.AKarni lehet,de hiába.Senki sem tud mindenkinek megfelelni!

2010. máj. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem a borderline inkább hisztéria mint depresszió.
2010. máj. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Egyik rokonom is ebben szenved. A szülei találtak rá, amikor felvágta az ereit. Sajnos sikerült megmenteni. De már rengeteg öngyilkossági kísérleten túl van. Folyamatosan vágja magát. A mában él. Nem tudja mi lesz vele holnap...
2010. máj. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%

A borderline az egyik legsúlyosabb személyiségzavar, ezt üzenem annak, aki a hisztériával azonosítja...!


Azt, hogy pontosan van-e pszichés problémád, és ha van az milyen jellegű, csak pszichiáter/pszichológus állapíthatja meg. Bármiféle öndiagnózis téves eredményhez vezethet könnyen, mivel nem ismered a szakmát, nem tudod, hogy mi alapján hozunk meg egy diagnózist. (Amit sokszor nagyon is nehéz felállítani)

Emellett az ember nem tudja magát kívülről szemlélni. Beszélgetés, anamnézis felvétele, tesztek után fogják megállapítani, hogy mi a probléma. Az interneten található információk, ami a borderlinról szól, nagyon kevés ehhez önmagában.

Egyébként csak remélem, hogy nem borderline-od van! Sok szenvedés, hosszú terápia, nehéz életvezetés.

Ha nem vagy jól, gondjaid vannak, mindenképpen keress fel szakembert.

2010. máj. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!