Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki szed/szedett andidepresszá...

Aki szed/szedett andidepresszánst. Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nem nyugtatókra gondolok! Hosszú távon megéri szedni vagy egy idő után az sem használ ugyanúgy mint a nyugtató?

2016. dec. 7. 18:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha megfelelőt sikerül választani, akkor pár hét után, hatni fog, 2-3 hónap után eléri a maximumot és onnantól egyenletesen és korlátlan ideig jó, ugyanakkora adagban ráadásul (tehát nem kell egyre többet szedni belőle)
2016. dec. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező. De használ hosszútávon is. Viszont indokolt esetben szabad csak elkezdeni,ha szakember javasolja.

Akkor indokolt általában,ha a szorongás,depresszió,félelmek,rosszullétek a mindennapi életvitelt komolyan akadályozzák.

Lényegesen hatásosabb,és erősebb az antidepresszáns a nyugtatónál,sokkal összetettebb a hatása.

De,pont ezért, a mellékhatásokban és a kezdeti időszakban (1-2 hónap) problémásabb is.

Anno ezeket nagyon szenvedő súlyos depressziósoknak fejlesztették ki,ma meg egy kisebb hangulatzavarnál is felírják,többnyire helytelenül,mert ez túl "sok" ahhoz.

2016. dec. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szóval akkor lehet, hogy megéri belevágni? Sokkal jobb utána az élet?
2016. dec. 8. 10:33
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon nem vált be, sem rövid, sem középtávon. Azt éreztem, hogy bár a hangulatom feldobódott, a problémáimon ugyanúgy kattogott tovább az agyam. Olyan volt, mintha kettéhasadtam volna: egyszerre voltam vidám és rettenetesen elkeseredett.

Inkább feldolgoztam szépen pszichológussal a problémákat, és onnantól már a gyógyszerre se volt szükségem tovább.

2016. dec. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Balogh Zsozsó ***** válasza:
Szia. Nekem teljes mértékben segített. Kezdetben a mellékhatásokat én is végigszenvedtem, de megérte, mert most jól vagyok. kb. 1 éve szedem.
2016. dec. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

2-es vagyok ismét. Ha rosszul vagy,érdemes szedni,ha az orvos is úgy gondolja.De ez gyógyszer,szóval komolyan kell venni,ha úgy adódik hogy elkezded.Folyamatosan be kell szedni 1-2 hónapig,hogy elérje a teljes hatást,nem szabad mellette alkoholt inni,szóval vannak ilyen dolgok.

Meg az első 2-3 hét minden,csak nem egyszerű.Általában.

De ha beválik,nagyon megjavítja a szorongást,rosszulléteket,félelmeket.Nálam így volt.

2016. dec. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mire szednéd? Nem egyforma hatékonyságú a különböző nyavaják ellen.
2016. dec. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én escitalopramot szedtem és lazán ráittam alkoholt úgyhogy ha azt íratod fel,akkor még ihatsz is. Amúgy nem üt ki jobban szóval semmi delírium. Mindenkinek azt mondják,hogy legalább fél évig szedje. Nos,én úgy voltam vele,hogy szedtem 2 és fél hónapig,de egy hónapja már csökkentem. Ha nagyon rosszul vagy,akkor érdemes belevágni mert segít! De! Ami fontos,hogy tudd a gyógyszer csak játszik veled,elhiteti hogy minden oké miközben nem az. Ezért fontos,hogy nézz szembe a helyzettel és cselekedj! Én a pszichoterápiát javasolom:) Szóval ha kapsz mellé nyugtatót vagy antipszichotikumot (én azt kaptam Tiapridalt) kb az escitalopramtól 3 héten belül jó lesz. Mellette viszont számolj libidó csökkenéssel ami annyit jelent,hogy nem fogod kívánni a szexet különösebben továbbá olyan minden mindegy ember leszel tőle,sőt én már abbahagytam és érzem magamon milyen közönyös lettem. Ezekkel számolj,olvasd el a használtai útmutatót és dönts okosan. Csak akkor szedd ha nincs más megoldás és ne évekig mint ahogy azt sokan mondják(azok hülyék).
2016. dec. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Na van itt minden! Jó is rossz is! Ha valakinek van még története meg hallgatom.
2016. dec. 11. 08:36
 10/11 anonim ***** válasza:

Nagyjából hat hónapja szedek antidepresszánst.

Én éveken keresztül súlyos depresszióban szenvedtem, és amikor 6 hónappal ezelőtt elmentem pszichiáterhez, már konkrétan ott tartottam, hogy teljesen komolyan terveztem az öngyilkosságot. Mélyponton voltam, most pedig...az egykori depressziós énemnek jóformán nyoma sincs. Kiegyensúlyozott és vidám vagyok. Az elmúlt évek egyik legeslegjobb döntése volt a gyógyszerszedés.

Szóval ne félj, csak vágj bele, ha gáz van. Eleinte nem lesz egy kánaán, de ha sikerül rálelned a megfelelő gyógyszerre (lehet, hogy hozzám hasonlóan te is első próbálkozásra megtalálod a neked valót), akkor az egész életed gyökeresen meg fog változni tőle :)

2016. dec. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!