Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok?

Depressziós vagyok?

Figyelt kérdés
Próbáltam elhitetni magammal, hogy pszichopata, vagyok, hogy nincsenek érzéseim, de bármennyire is próbáltam elhitetni magammal ezt, és blokkolni az érzéseimet, nagyon is vannak. Vannak, és baromira fáj minden sértés, minden beszólás, mindent megjegyzek, bármennyire is el akarom felejteni, vagy nem akarom meghallani. Annyian mutogattak rám ujjal a külsőm miatt, annyian írták az interneten is, hogy csúnya vagyok, és minden egyes mondat az emlékezetembe égett. Régebben volt egy-két "barátom", de ők se voltak igazi barátok, csak jót röhögtek rajtam a hátam mögött, de most már ilyenek sincsenek. Nincsen érdeklődési köröm, a szabadidőmet arra szánom, hogy az interneten olvasgassak utána, hogy mik a pozitív tulajdonságok, milyen az ideális külső, hogyan tudnék változtatni magamon, hogy elfogadjanak. De minden próbálkozásom hiába. Ha szép ruhába megyek iskolába, akkor is azt mondják a fiúk, hogy inkább felkötnék magukat, minthogy hozzám érjenek. Ha jó jegyet kapok, akkor is hülyének néznek. Bármit is csinálok, azt mondják, béna vagyok. A jövőm kilátástalan, semmihez se értek. Minden megjegyzésre kristálytisztán emlékszem, minden szó újabb sebet ejt a lelkemben. Fáj, hogy külsőre és belsőre is egy nagy nulla vagyok, és fáj az is, hogy ezt visszajelzésként is megkapom. Tényleg megpróbáltam javítani magamon, de semmit se ért. nem akarok ilyen életet élni. Szinte mindennap sírok. Meg akarok halni, ha lefekszem, abban reménykedem, hogy nem ébredek fel többé. Már rég elvesztettem az életkedvemet. Egyedül azt tart vissza az öngyilkosságtól, hogy... tulajdonképpen semmi sem tart vissza tőle. Senkinek se hiányoznék, még a családomnak se. Mindezt nem csak én látom csak így, ha meghalnék, azzal jót tennék a világnak. Mit csináljak? Várjak, míg megkapok valami halálos betegséget?
2016. dec. 9. 18:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
menj el pszichiáterhez mert súlyos személyiségzavarod van
2016. dec. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Személyiségzavarom? Ugye nem mondod komolyan. Az nem is ilyen tünetekkel jár... vagy mégis?
2016. dec. 9. 18:28
 3/12 anonim válasza:
Mi gátol meg benne, hogy azt tedd amit a legjobbnak látsz? Vagy szedjél antirepressánst/igyál sok alkoholt, járj örömlányokhoz.
2016. dec. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Csak onbizalomhianyos vagy, nincs kisugarzasod. Igy persze hogy lehet rad megjegyzeseket tenni mikozben te is utalod magad. Az erzesidet nem tudod elnyomni, meg kell tanulnod kezelni, ebben lehet segithet pszichologus vagy egy baratod
2016. dec. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#3: Lány vagyok.

#4: Persze, hogy tehetnek rám megjegyzéseket. Persze, hogy én is utálom magamat, mert szerethetetlen vagyok... vagy szeressem magamat, és még beképzelt is legyek? Ez a ne hagyd magad szöveg elméletben nagyon jól hangzik, de ha visszaszólok, csak még durvábbakat mondanak :'(

2016. dec. 9. 18:37
 6/12 anonim válasza:
Akkor mi is a bajod? Ha nem szeretnek az nem az ő bajuk, hanem a tiéd.
2016. dec. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De mit csináljak, hogy szeressenek? Bármilyen szívességet megteszek nekik, ha megkérnek, és soha senkire sincs egy rossz szavam. Ténykeg ekkora baj, hogy javíthatatlanul ronda és unalmas vagyok?
2016. dec. 9. 19:08
 8/12 anonim ***** válasza:

Miért lennel szerethetetlen? Itt is latszik hogy az onbecsulessel van gondod, ami reszben ertheto mert befolyasolja a kornyezeted is.

"vagy szeressem magamat, és még beképzelt is legyek?" Nem teljesen ertem az osszefuggest, attol hogy szereted magad nem leszel bekepzelt. Meg igazabol ez kene legyen az alap hogy szereted es elfogadod magad, ez adja meg a kisugarzasod.

Nem ugy gondoltam hogy minden hulyesegre visszaszolsz es hirtelen te vagy akinek tobbet nem szolnak be, ez egy folyamat es ebben segithet pszichologus. Szuleiddel/osztalyfonokoddel beszeltel errol? Hanyadikos vagy?

2016. dec. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A szüleim is utálnak, osztályf. nem tehetne semmit, nem lehet ott a nap minden percében. 10.-es vagyok.
2016. dec. 9. 19:13
 10/12 anonim válasza:

Igen, ekkora nagy baj. Ez van, ezt dobta a gép. Pénzzel megveheted a barátságukat. Ennyi. Aki magyar, az nem lesz igaz barátod csak ha van pénzed/bájod.


Lepontozni a piros kézre kattintva lehet. Köszi!

2016. dec. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!