Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a bajom? Depressziós...

Mi a bajom? Depressziós lennék? Mi segíthetne?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, májusba fogok érettségizni, és nem megy a legjobban a tanulás, mindig eltereli valami a figyelmem, nem tudok tanulni rendesen, pedig amúgy ha belefektetném az energiát tuti menne..Egyre többet lógok a suliból, mert nincs kedvem bemenni, meg van hogy azért mert nem tanultam (persze igazolást mindig szerzek valahogy) Kb. 1 éve szakítottunk a barátommal (első szerelem) azóta nem vagyok teljesen oké...már eltelt egy év, de még mindig van bennem egy űr, amit nemtud pótolni senki és semmi.Azóta már a második párkapcsolatomnál tartok, de senki se ér fel hozzá. Az érzelmeimet nemtudom kimutatni, mióta ő elhagyott...nem megy egyszerűen, inkább flegmázok, elviccelődöm a dolgokat. Társoságba alapból vidám vagyok sőt én szoktam a leghangosabban nevetni én vagyok a lge bulizósabb, de itthon nagyon sokszor sírok. Sokszor nem is tudom hogy miért egyszerűen csak azt érzem egyedül vagyok, hogy nincs számomra semmi már itt a lakóhelyemen. A szüleimmel jó a kapcsolatom, nagyon szeretnem, én is őket, de mostanában egyszerűen nem tudom elviselni ők. Ha kedvesen szólnak hozzám, ha nem, flegmázok és bunkó vagyok...nem is szólok hozzájuk legtöbbször...csak a szobámba ülök, filmezek, meg zenét hallgatok. Egyre többet cigizem. Nagyon sokszor nagyon fáradt vagyok, és elég sokat eszek, vagy őont hogy nem kívánok semmit egész nap.. De ha a barátaimmal vagyok meg suliba, és nem gondolkozom, akkkor meg alapból tök jó kedvem van, nevetek mindenen és pozitivan gondolkozok. Nagyon szeretem a barátaim és ők is engem, és számíthatok rájuk, de valami bennem néha mégis aztmondja hogy egyedül vagyok és nem számíthatok senkire. És egyedül, pár helyzetben (pl. részegen) előjön ez a "másik énem" amit nem szeretek...néha annyira fáj már valami belül, hogy fizikailag rosszul vagyok.. nagyon stresszes vagyok, ideges és nemtudom mi segíthetne.. Csak elakarok tűnni, és új életet kezdeni.. Mi van velem?
2016. dec. 11. 16:41
 1/1 tip top ***** válasza:

Szerintem kimerült vagy és még a nyakadon az érettségi.Ha így haladsz elcseszed az érettségit.De még semmi sincs veszve.Hamar kapd össze magad.Őrízd meg a szépet a régi párkacsolatból.Az ítélkezés,hasonlítgatás nem segít.Fedezzd fel miben más a mostani barátod.Hogy jobban lássdírj egy listát.Ha van barátod az azt jelenti,hogy igen is te veled nincs nagy baj.A film számomra figyelem elterelő,a film után még szarabbul érzem magam.A zene meg jó érzést kelt és segét ráhangolódnom a tanulásra.Amikor kiüresedve éreztem magam elmondtam a barátnőmnek,ő meg erőszakkal leültet meghallgatnom ezt. https://www.youtube.com/watch?v=bKTV9bHvfQM

Azt mondta helyezkedjek kényelemben éscsukjam be a szemem.A video allat pedig múltbéli képek,embereket fogok látni.Igaza lett.

Állítsd be egy időzíttőt pl.40 perc és utána kis szünet és zárd ki mindent ami zavar.Mielőtt bármit is csinálsz tedd fel a kérdésd magadnak hogy miért teszed pl.fellépsz a facebookra tanulás közben.Ez nekem segített koncentráni.Írj egy listát az nap mit akarsz csinálni és tarts magad hozá.Az elején nehéz lesz de hosszú távon nekem bevált.

2016. dec. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!